Svareliai žvejybai

(6)
Filtras
Pirkėjai įvertino: 4.7/5
14 398 įvertinimai. Žiūrėti visus

Svareliai žvejybai internetu

Svareliai yra svarmenys, skirti žvejybai ir pagaminti iš švino, žalvario ar volframo plieno. Jie nuleidžia masalą iki žuvies.

Svareliai žvejybai būna įvairių dydžių ir formų, kuriuos žvejai gali naudoti įvairioms žvejybos taktikoms.

Svarelių žvejybai rūšys

Renkantis svarelius žvejybai daug kas priklauso nuo to, kokią žuvį žvejosite, kuriame vandens telkinyje ir kokiu būdu. Svarelius galima suskirstyti į tris pagrindines kategorijas:

  • meškerėms su plūde;
  • dugninei žvejybai
  • spiningui

Žvejyba meškerėmis su plūde

Žvejybai meškerėmis su plūde yra naudojami lengviausi ir mažiausi svareliai, kuriuos galima suskirstyti į šias rūšis:

Rutuliuko formos svarelis. Tai apvalus svarelis, kuriame padaryta mažytė išpjova. Tokie svareliai žvejybai yra pagaminti iš švino. Iš esmės jie parduodami rinkiniais, kiekviename iš jų yra keli skirtingo svorio svareliai. Įrangai galite naudoti visus svarelius ar vieną.

Dėl sferinės formos tokie svarmenys vandenyje sukuria minimalų pasipriešinimą. Šiais laikais tokių svarelių galima rasti kiekvienoje žvejybos parduotuvėje, o jų asortimentas yra gana didelis. Galite pasirinkti tinkamo svorio svarelius beveik bet kokiai plūdei.

Alyvuogės formos svarelis. Šis svarelis gavo tokį pavadinimą dėl savo formos, primenančios alyvuogę. Jame yra maža skylė. Tokie svareliai dažniausiai perkami žvejybai vandens telkiniuose, kuriuose yra srovė. Žvelgiant iš teigiamų aspektų – alyvuogės formos svarelį galima mesti toliau nei rutulio formos svarelį.

Tokie svareliai gali būti naudingi, pavyzdžiui, žvejojant upėse arba vietose, kur yra didelis gylis. Alyvuogių formos svareliai taip pat lengvai skraido, todėl galima mesti ilgesnius metimus.

„Švino lapas“. Tai yra plonas, valcuotas švino lapas. Galima įsigyti įvairių storių. Jo trūkumas: gana sunku parinkti tokio svarelio svorį, tačiau jį galite pasidaryti patys, išlygindami medžiagą ir supjaustydami juostelėmis.

Švino lakštą galima pasigaminti namuose išlyginant plaktuku norimą švino gabalą ir įprastomis žirklėmis jį supjaustyti.

Dugninė žvejyba

Jei mėgstate žvejoti dugnine meškere ar žvejoti karpius, tada šių svarelių rūšys jums bus didžiausia vertybė. Galima juos suskirstyti į tokias kategorijas.

„Kurtieji“ svareliai. Tokie svareliai turi nemažą svorį, nes žuvys turi pilnai užkibti.

Slystantis svarelis. Tokio svarelio svorio centras pasislenka į pagrindą. Todėl, kai žuvis griebia masalą, labiau tikėtina, kad ji pateks ant kabliuko. Tai yra svarelis žvejybai, kurio dizainas gali būti įvairus. Pagrindinis šio metodo pranašumas yra tas, kad žuvies užkibimas yra aiškiai matomas žvejui.

Nuotolinis svarelis. Juos galima užmesti nemažu atstumu, todėl svarelis turi būti ergonomiškos formos ir didelio svorio. Dažniausiai tokie svareliai būna kulkos ar lašo formos.

Spiningui

Jei jums patinka spiningo žvejybos būdas, turėtumėte pasirūpinti specialių svarelių pirkimu. Galima išskirti tris dideles klases:

Turintys „ausytes“. Šie svareliai, sujungti su kabliuku vyriais. Jie greitai įgijo populiarumą, pamažu aplenkdami „džig“ galvutes. Tokie svareliai liejami kartu su kabliuku. Pasižymi gera aerodinamika bei lengvai skrieja į tolį.

„Džig“ galvutės.Aerodinaminės šio svarelio savybės nėra idealios, o masalas neturi tokio judėjimo laisvės lygio, kaip ankstesniu atveju. Renkantis verta atkreipti dėmesį į žymėjimą: ant jo paviršiaus nurodomas galvutės svoris. Tai padės išvengti painiavos.

Svareliai sistemoms su svareliu. Tokius svarelius reikėtų pasirinkti, kai masalas yra mažas, o metimo tolis nėra didelis. Jis gali būti naudojamas žvejybai iš valties.

Svarelių kaina

Svarelių žvejybai kaina priklauso nuo žvejybos rūšies bei medžiagų, iš kurių pagaminti svareliai.

Pigu grupė:
Interneta veikals E pood Kaledos.lt

© 2008-2020 UAB „Pigu“ | Pigu.lt ™
Be UAB „Pigu“ sutikimo draudžiama kopijuoti ir platinti svetainėje esančią informaciją.