Biliardas

(11)
Filtras
Pirkėjai įvertino: 4.7/5
14 022 įvertinimai. Žiūrėti visus

Biliardo stalas ir lazdos

Norint žaisti biliardą, jums bus reikalingas ir biliardo stalas, ir biliardo lazdos (dar kartais vadinami pulo stalas ir pulo lazdos) bei kamuoliukai, trikampis, kreida ir atrama lazdai. Biliardas – tai stalo žaidimas kamuoliukais, kurį žaidžia du asmenys, jie stengiasi greičiau lazdomis įmušti kamuoliukus į stalo kampuose esančias skyles.

Biliardo rūšys

Kaip jau minėta, biliardas kartais vadinamas pulu, iš tikrųjų pulas yra amerikietiškasis biliardas (angl. pool), populiariausia Lietuvoje ir pasaulyje pulo rūšis, tačiau tai tik viena iš keturių biliardo rūšių. Likusios trys – tai angliškasis biliardas arba snukeris (angl. snooker), piramidė (angl. pyramid) ir klasikinis biliardas arba karambolis (angl. carambole).

Kaip pasirinkti biliardo stalą?

Pirmiausia nuspręskite, kokio dydžio biliardo (pulo) stalas tilptų kambaryje ar kitoje patalpoje, kurioje planuojate jį statyti, tiksliai išmatuokite tą plotą, kad vėliau nepaaiškėtų, kad stalas visgi per didelis ir žaidėjams patogiai prie jo įsitaisyti nepavyks. Antras žingsnis prieš perkant būtų apsispręsti, akmens ar medžio plokštės žaidimo aikštelės norėsite. Pasirinkę stalą su akmens plokšte galėsite žaisti tikslesnį, kokybiškesnį žaidimą, o nusprendę pirkti biliardo stalą su medžio drožlių plokšte sutaupysite, nes jis bus pigesnis. Štai ir atsakymas į klausimą, kiek kainuoja biliardo stalas. Rinktis jums.

Trumpa biliardo istorija

Viena versija sako, kad pirmasis į biliardą panašus žaidimas atsirado Kinijoje. Į Europą žaidimą atvežė kryžiuočiai, kurie Kinijoje lankėsi per kryžiaus karus. Remiantis kita versija, žaidimas gimė Europoje: Prancūzijoje, Italijoje, Anglijoje ir Ispanijoje, nes 1469 m. Liudvikas XIV (dar žinomas kaip karalius Saulė) įsakė pagaminti pirmąjį biliardo stalą. Tiesa, tais laikais žaidimas buvo žaidžiamas ant žemės, atrodė panašesnis į šiuolaikinį boulingą, jis sudomino ispanus, kurie pradėjo boulingą žaisti su lazdomis ir taip jis ėmė po truputį panašėti į biliardą. Galbūt iš ispanų kalbos ir atėjo pats „biliardo“ pavadinimas.

Biliardo stalas ir lazdos internetu

Taupydami laiką galite pirkti internetu – el. parduotuvėje pigu.lt rasite viską, ko reikia biliardui žaisti: čia yra ir biliardo stalas, ir biliardo lazdos bei kt. priemonės. Interneto parduotuvėje siūlomas didelis įvairių prekių pasirinkimas, apsipirkti saugu, prekės kokybiškos, greitai pristatomos klientui į namus ar pasirinktą paštomatą. Taigi jei jums patinka biliardas ir namuose turite pakankamai erdvės stalui pastatyti, vadinasi būtinas pirkinys yra biliardo (pulo) stalas. Kaina įvairi, priklauso nuo to, koks stalo paviršius, nuo gamintojo ir pan.

Pigu grupė:
Interneta veikals E pood Kaledos.lt

© 2008-2020 UAB „Pigu“ | Pigu.lt ™
Be UAB „Pigu“ sutikimo draudžiama kopijuoti ir platinti svetainėje esančią informaciją.