Nardymo vamzdeliai

(10)

Nardymo vamzdelis

Nardymo vamzdelis yra naro įrangos dalis, dažniausiai jis naudojamas paviršiniam nardymui, kai nenaudojama papildoma kvėpavimo įranga. Vamzdelį naudoja ir giliau nerti norintys narai, nes jis suteikia galimybę įkvėpti oro iš išorės narui esant paviršiuje, taip taupomos balione esančios oro atsargos. Vamzdeliai nardymui būna įvairūs: su vožtuvais, su apsaugomis nuo bangų, skirtingų dydžių ir konstrukcijų, jų kandikliai dažniausiai yra silikoniniai, kai kurie vamzdeliai yra sauso tipo, kai kurių apatinis išvalymo vožtuvas būna apsaugotas, viršutinis vožtuvėlis visiškai apsaugo nuo vandens patekimo, dalis jų tinka povandeninei medžioklei, o tvirtinimo laikiklio padėtis galima reguliuoti.

Kaip išsirinkti nardymo vamzdelį?

Derėtų žinoti, kad vamzdelio pasipriešinimas plaukiant po vandeniu priklauso nuo jo dydžio: kuo didesnis vamzdelis, tuo didesnis pasipriešinimas. Kandiklis turėtų būti patogus, kad būtų lengva kvėpuoti, o vamzdelis turėtų gana paprastai ir lengvai prisitvirtinti prie kaukės.

Nardymas

Yra skiriamos dvi nardymo rūšys (priklausomai nuo naudojamos įrangos) – nardymas naudojant oro balioną (angl. scuba diving) ir paviršinis nardymas, naudojant vamzdelį (angl. snorkeling). Kai kurios nardymo organizacijos teigia, kad kartais susiklosčius tam tikroms aplinkybėms prie kaukės pritvirtintas nardymo vamzdelis gali būti priežastis įsipainioti. Jei nardote tik laisvalaikiu, jums užteks paprasčiausio modelio nardymo vamzdelio.

Nors nardymas Lietuvoje nėra labai populiarus, dažniau juo užsiimama ten, kur jūros vanduo šiltesnis, ši laisvalaikio pramoga po truputį plinta ir mūsų šalyje – siūloma mokytis nardyti, organizuojamos fotosesijos Platelių, Galvės ežeruose ir kitur, vykdomi nardymo kursai (juk nardyti ne tas pats, kad važiuoti dviračiu ar mėtyti kamuolį į krepšį, šis užsiėmimas kiek sudėtingesnis ir rimtesnis, o ir reikalauja vandens telkinio bei specialių priemonių ir žinių).

Nardymo vamzdeliai internetu

Būkite šiuolaikiški – pirkite internetu! Sutaupykite laiko, kad galėtume jo daugiau praleisti su artimaisiais, draugais ar užsiimdami širdžiai miela veikla, pavyzdžiui, nuostabaus grožio povandeninio pasaulio tyrinėjimui ir pažinimui. Pigu.lt interneto parduotuvėje siūloma daug laisvalaikio prekių, tarp jų ir nardymo vamzdelis, ir kita nardymui reikalinga įranga: kaukės, akiniai, kostiumai, plaukmenys („ląstai“). Patogiau nebūna – viskas, ko reikia, yra čia, vienoje vietoje, o jums nereikia niekur eiti iš namų.

Pigu grupė:
Interneta veikals E pood Kaledos.lt

© 2008-2020 UAB „Pigu“ | Pigu.lt ™
Be UAB „Pigu“ sutikimo draudžiama kopijuoti ir platinti svetainėje esančią informaciją.