Plaukmenys

(14)

Ląstai

Plaukmenys (arba „ląstai“, kaip kartais sakoma šnekamojoje kalboje) – būtinas pirkinys mėgstantiems nardyti.

Kaip išsirinkti sau tinkančius?

Nardymo plaukmenys neturėtų spausti ir varžyti pėdų, o dirželiai ir sagtis turėtų būti patogūs. Tvirtesnės ir ilgaamžiškesnės (taip pat ir brangesnės) už guminius dirželius yra metalinės spiralės. Kokybiškesni plaukmenys bus brangesni, bet jie padės apsisaugoti nuo mėšlungio, kelio sąnario skausmų, raumenys nepavargs, nardyti bus daug patogiau nei su paprastesniais plaukmenimis.

Jei daug keliaujate ir jaudinatės dėl bagažo svorio, rinkitės lengvesnius, jei norite nardymu užsiimti profesionaliai, jums reikės sunkesnių ir tvirtesnio modelio plaukmenų.

Plaukmenys būna su uždaru arba su atviru kulnu. Uždaro kulno tipo plaukmenys veiksmingesni, geresnis jų aptakumas, na o atviro tipo plaukmenys patogūs norint avėti batus ir žygiuoti krantu, juos paprasčiau užsidėti. Veiksmingumas dar priklauso ir nuo dizaino, dydžio, medžiagos, iš kurios plaukmenys yra pagaminti.

Nardymo plaukmenys gali būti su kietomis, vidutinio kietumo arba minkštomis mentėmis, trumpesni arba ilgesni, išardomi, prie kai kurių būna nurodyta, kam jie skirti – ar poledinei žūklei, ar laisvajam, ekstremaliam, giliam nardymui ir pan.

Kam reikalingi plaukmenys?

Tam, kad naras po vandeniu galėtų veiksmingai naudoti kojų raumenų jėgą, reikalingi nardymo „ląstai“ (plaukmenys), nes vanduo 800 kartų tankesnis už orą.

Apie nardymą

Nardymas ne tik padeda atsipalaiduoti (kaip ir kiti užsiėmimai vandenyje, kurie stiprina žmogaus fizinę ir emocinę sveikatą, laikyseną), bet ir suteikia progą patirti neįkainojamų įspūdžių.

Nardyti žmonės pradėjo jau seniai – reikėdavo statyti uostus, gelbėti turtą iš nuskendusių prekybinių laivų ir pan. Iš pradžių jokios nardymo įrangos ar specialios aprangos narai nenaudodavo – pakakdavo įkvėpti ir nerti gilyn. Kartais norėdami greičiau pasiekti dugną, nerdavo su akmeniu, kuris ilga virve būdavo pririštas prie valties. Povandeninis sportas atsirado po pirmojo pasaulinio karo.

Nardymo reikmenys internetu

Pigu.lt interneto parduotuvėje geriausia kaina parduodami plaukmenys („ląstai“) vaikams ir suaugusiesiems geriausia kaina. Čia taip pat rasite ir kitą nardymo įrangą: naro kostiumus, kaukes, vamzdelius, akinius ir kt.

Pigu grupė:
Interneta veikals E pood Kaledos.lt

© 2008-2020 UAB „Pigu“ | Pigu.lt ™
Be UAB „Pigu“ sutikimo draudžiama kopijuoti ir platinti svetainėje esančią informaciją.