Meniu

Informacija

Turinys:

Informacija apie baldų grąžinimą

Mes džiaugiamės, kad apsiperkate mūsų elektroninėje parduotuvėje. Prekiaujame kokybiškais gaminiais, kurių kokybė yra kruopščiai patikrinta, tačiau dažnu atveju baldai yra gaminami tik po kliento pateikto užsakymo ir važiuoja į kliento namus tiesiai iš gamintojų fabrikų ilgą kelią. Jei nusipirkę baldą, pastebėjote, kad jis yra nekokybiškas, Jūs turite teisę grąžinti tokią prekę mums per prekės garantinėse sąlygose nurodytą terminą (tokia informacija pateikiama prekės įsigijimo dokumente). Garantijos galiojimo laikotarpiu pastebėjus paslėptus prekės trūkumus, prašome Jūsų juos nufotografuoti ir nedelsiant atsiųsti mums nuotrauką elektroniniu paštu pagalba@pigu.lt. Mūsų specialistų komanda bei prekės gamintojas nustatys, ar prekės defektui taikoma garantija, t.y. ar prekės defektas yra gamyklinis. Apie sprendimą informuosime Jus Jūsų nurodytomis susisiekimo priemonėmis.

Tuo atveju, kai prekės grąžinimo priežastis yra netinkama kokybė, mes įsipareigojame atlikti vieną iš sekančių veiksmų, įvertinus esamą situaciją ir visas galimas konkretaus atvejo sprendimo galimybes: savo lėšomis pakeisti netinkamos kokybės prekę tinkamos kokybės preke, pakeisti nekokybiškas dalis į kokybiškas, neatlygintinai sutaisyti prekę (arba atlyginti iš anksto suderintas ir dokumentais pagrįstas tokio remonto išlaidas) arba grąžinti už prekę sumokėtus pinigus. Netinkamos kokybės prekės keičiamos ar grąžinamos vadovaujantis a) prekės įsigijimo metu galiojančiomis Pigu.lt Pirkimo  - pardavimo taisyklėmis, su kuriomis Jūs susipažinote prieš įsigydamas prekę (toliau – Taisyklės), bei b) Vyriausybės nutarimu patvirtintomis Mažmeninės prekybos taisyklėmis. Tinkamos kokybės prekių grąžinimas galimas tik Taisyklių bei Vyriausybės 2014-07-22 nutarimu Nr. 738 patvirtintų Mažmeninės prekybos taisyklių nustatyta tvarka. Šiuo atveju prekių grąžinimo išlaidas apmokate Jūs. Atkreipiame dėmesį, kad:

 • kokybiškų, tačiau jau surinktų ar bandytų rinkti, baldų grąžinti negalima;
 • gaminio spalvą ar komplektaciją rekomenduojame patikrinti dar esant mūsų kurjeriui. Jei jūsų netenkina baldo kokybė ar spalva, nesurinkinėkite baldo! Nedelsiant kreipkitės į mus el.paštu pagalba@pigu.lt.

Grąžinant kokybiškas, bet nesurinktas prekes, būtina laikytis šių sąlygų:

 • Grąžinama prekė turi būti originalioje tvarkingoje pakuotėje (prekės apžiūrėjimui galite perpjauti pakuotės uždarymui skirtas juostas, tačiau neplėšykite pačios pakuotės kitose vietose);
 • Prekė ir jos pakuotė turi būti Pirkėjo nesugadinta. Dėl gautų jau sugadintų prekių (akivaizdūs pakuotės pažeidimai, matomi prekės ar jos dalių pažeidimai) Jūs turite nedelsiant informuoti prekę perduodantį asmenį (kurjerį ar mūsų darbuotoją), kuris turi patvirtinti perduodamos prekės sugadinimo faktą;
 • Prekė turi būti nepraradusi prekinės išvaizdos (nepažeistos etiketės, nenuplėštos apsauginės plėvelės ir kt.) Šis punktas netaikomas tuo atveju, kai grąžinama nekokybiška prekė (išskyrus, kai nustatomas mechaninis pažeidimas);
 • Grąžinama prekė turi būti tos pačios komplektacijos, kokios buvo Pirkėjo gauta.
 • Grąžinami baldai privalo būti tinkamai supakuoti ir apsaugoti nuo galimų pažeidimų transportavimo metu. Nekokybiškai supakuoti baldai su nepilna komplektacija, arba dalinai surinkti gali būti grąžinti Pirkėjui. Visi Pirkėjo atliekami prekės grąžinimai turi būti iš anksto suderinti su Pardavėju.

365 dienų baldų grąžinimo garantija

Pigu.lt parduotuvėje galioja 365 dienų baldų grąžinimo garantija. Jeigu Jūs nebenorite įsigytos kokybiškos prekės, ją galite grąžinti per 365 kalendorines dienas (kitaip tariant- visus metus) ir atgauti visą sumokėtą pinigų sumą už prekę. Grąžinant prekes 365 kalendorinių dienų bėgyje, būtina laikytis šių sąlygų:

 • Grąžinama prekė turi būti originalioje tvarkingoje pakuotėje (prekės apžiūrėjimui galite perpjauti pakuotės uždarymui skirtas juostas, tačiau neplėšykite pačios pakuotės kitose vietose);
 • Kokybiškų, tačiau jau surinktų ar bandytų rinkti, baldų grąžinti negalima;
 • Prekė ir jos pakuotė turi būti Pirkėjo nesugadinta. Dėl gautų jau sugadintų prekių (akivaizdūs pakuotės pažeidimai, matomi prekės ar jos dalių pažeidimai) klientas turi nedelsiant informuoti prekę perduodantį asmenį (kurjerį ar mūsų darbuotoją), kuris turi patvirtinti perduodamos prekės sugadinimo faktą;
 • Prekė turi būti nepraradusi prekinės išvaizdos (nepažeistos etiketės, nenuplėštos apsauginės plėvelės ir kt.) Šis punktas netaikomas tuo atveju, kai grąžinama nekokybiška prekė (išskyrus, kai nustatomas mechaninis pažeidimas);
 • Grąžinama prekė turi būti tos pačios komplektacijos, kokios buvo Pirkėjo gauta;
 • Negalima grąžinti baldų pirktų lizingo būdų (išsimokėtinai);
 • Visi Pirkėjo atliekami prekės grąžinimai turi būti iš anksto suderinti su Pardavėju el.paštu pagalba@pigu.lt . Grąžinamą prekę Pirkėjas turi pats pristatyti į iš anksto sutartą su Pardavėju vietą.

24 mėn. kokybės garantija ir garantijos galiojimo sąlygos

Pastebėjote prekės trūkumų?

Pastebėjote broką? Abejojate dėl gautų baldų komplektacijos ar kokybės? Kreipkitės į mus, atsakysime į visus Jums rūpimus klausimus.

Jei išpakavus baldus susidūrėte su gamykliniu ar transportavimo broku, ar defektus pastebėjote  baldų naudojimo metu, kreipkitės į mus el.paštu pagalba@pigu.lt. Tam, kad neatitiktis būtų išspręsta greičiau, prie laiško prisekite pažeidimo nuotrauką, surinkimo instrukcijoje pažymėkite trūkstamą ar pažeistą dalį bei nuotraukas atsiųskite mums. SVARBU! Jei defektus pastebėjote iš karto tik išpakavus baldą, jo nesurinkite. Užfiksuokite neatitiktį ją nufotografuojant. Jei prekę pristatė kurjeris, o prekės pakuotė apgadinta arba buvo pastebėtas akivaizdus prekės trūkumas, būtina tą pažymėti kurjerio lape pasirašant apie siuntos priėmimą. Pateikiant pranešimą vėliau, Jūs negalėsite remtis aplinkybe, jog prekę gavote su pažeidimais.

Garantiniu laikotarpiu nustatytus kiekybinius ar kokybinius neatitikimus pigu.lt ištaiso, sukomplektuoja arba pakeičia kokybiškais savo sąskaita. Pigu.lt įsipareigoja atsiradusį gamybos defektą pašalinti per 15-45 darbo dienas nuo pretenzijos užregistravimo įmonėje.

Kiekvienos pigu.lt parduodamos prekės pagrindinės savybės ir garantijos galiojimo terminai bendrai nurodomi prie kiekvienos prekės esančiame prekės aprašyme arba garantiniame dokumente (pvz., PVM sąskaitoje – faktūroje). Atkreipiame dėmesį, jog juridiniams asmenims įsigijus baldus, taikoma sutrumpinta 1 (vienerių) metų garantija.

Garantinis aptarnavimas galioja, kai:

 • surenkant gaminį pirkėjas laikėsi visų nurodymų, pažymėtų surinkimo instrukcijoje;
 • gaminys buvo naudojamas pagal paskirtį ir prižiūrimas vadovaujantis baldų priežiūros bei eksploatacijos taisyklėmis;
 • aptinkami prekių kokybės trūkumai, atsiradę dėl gamintojo kaltės ar prekės transportavimo metu pardavėjo ar jo partnerių transportu.

Garantinis aptarnavimas negalioja, kai:

 • gamintojo garantija netaikoma natūraliai susidėvinčioms prekių dalims ir baldiniam audiniui (nebent kitaip nurodyta konkrečios prekės aprašyme);
 • nustatomas mechaninis prekės pažeidimas (prekė buvo sugadinta dėl Pirkėjo kaltės);
 • prekė buvo naudojama ne pagal paskirtį ar buvo nesilaikyta baldo priežiūros bei eksploatacijos taisyklių;
 • jeigu buvo savarankiškai keičiama baldo konstrukcija, bandoma taisyti;
 • jeigu prekė buvo netinkamai surinkta nesilaikant surinkimo instrukcijoje nurodytų žingsnių;
 • baldai nukentėjo dėl Force majeure (nenugalimos jėgos aplinkybių).

Svarbu atkreipti dėmesį:

Dėl minkštų baldų matmenų

Minkštieji baldai yra gaminami naudojant minkštas medžiagas ir negali būti išmatuoti tiksliai pagal matmenis. Nedideli baldo matmenų nukrypimai, siūlių nevienodumai, pagalvių nevienodumai ir pan. yra neišvengiami ir būdingi minkštiems baldams. Aprašyme pateikti minkštų baldų išmatavimai yra nominaliniai. Kadangi baldų gamyboje naudojamos minkštos medžiagos, tokios kaip putų poliuretanas, faktiniai išmatavimai  gali skirtis +/- 4 cm nuo pateiktų prekės aprašyme.

Dėl spalvų neatitikimų

Spalvos skirtumai tarp pavyzdžio pirkimo metu ir galutinio produkto gali skirtis. Dėl dažymo technologijų nėra absoliučios garantijos, kad pavyzdžio audinio spalva visiškai sutaps. Tai taikoma tiek audiniams, tiek dirbtinei bei natūraliai odai. Garantija taip pat netaikoma medžiagų tekstūros nevienodumui. Baldų, pagamintų su juostuotu ar languotu audiniu, raštas ne visada gali būti sutaikytas dėl gaminimo technologijos. Nurodytos aplinkybės nesudaro pagrindo pripažinti egzistuojant prekės kokybės trūkumams.

Atkreipkite dėmesį, kad internetinėje parduotuvėje esančios prekės savo spalva, forma ar kitais parametrais gali neatitikti realybėje esančių dėl Pirkėjo naudojamo vaizduoklio ypatybių bei jų nustatymo.

Dėl baldų kvapo

Oda, dirbtinė oda, gobelenas, mediena turi savo specifinį kvapą, kas nėra laikytina kaip prekės defektas. Šis kvapas turi išsivėdinti savaitės bėgyje.

Bendros baldų surinkimo instrukcijos

 1. Atsargiai padėkite baldą ant tiesaus, gerai nuvalyto, minkšto paviršiaus, kad išvengtumėt baldo paviršiaus subraižymų.
 2. Surenkant stalą patariame pirma surinkti stalo kojas prieš jas pritvirtinant prie stalviršio.
 3. Varžtus su poveržlėmis atsargiai įdėkite į rėmo ar kojų skyles. Rankomis varžtus sukite pagal laikrodžio rodyklę. Dėmesio: Įsitikinkite ar tinkamus varžtus naudojate. Jeigu jaučiamas pasipriešinimas, tikriausiai naudojate ne tuos varžtus. Baldo surinkimas nereikalauja didelės fizinės jėgos. Priverstinis varžto sukimas gali sugadinti sriegius ar konstrukcijas.
 4. Visi varžtai ir medsraigčiai pirmiausia turi būti įsukti rankomis ir tik tada galima visus priveržti raktais.
 5. Detalesnę baldų surinkimo instrukciją rasite baldų dėžėje arba pritvirtintą prie paties baldo.

Bendros baldų priežiūros ir eksploatacijos taisyklės

 • baldų negalima stumdyti, nes taip juos galite pažeisti. Baldų pernešimas leis išvengti galimų grindų apgadinimų. Perstūmimo metu baldų kojelės gali nulūžti arba subraižyti grindų paviršių;

 • staigūs temperatūros pokyčiai gali stipriai pažeisti baldus arba jų dalis;
 • reikia vengti vandens, alkoholio, skiediklio, tirpiklių ir įvairių kitų cheminių priemonių poveikio baldams. Priemonės, skirtos baldų valymui yra naudojamos tik su baldų naudotojo atsakomybe, prieš tai priemonę išbandžius nematomoje vietoje. Atsiradusias dėmes ar skysčius reikia valyti nedelsiant!
 • baldai turi būti statomi sausose, vėdinamose patalpose. Baldai negali būti glaudžiami prie drėgnų sienų ir šildymo įrenginių.

Baldus reikia saugoti nuo:

 • tiesioginių saulės spindulių;
 • rekomenduojama vengti betarpiško baldo apmušalo ar jo kietosios konstrukcijos kontakto su gyvūnų dantimis, nagais ir įvairaus pobūdžio jų skysčiais; baldai neturėtų stovėti arčiau nei 1 m iki šilumos šaltinio (židinio, oro kondicionieriaus ar kt.);
 • rekomenduojama laikymo ar eksploatacijos temperatūra  nuo +18ºC iki +23ºC;
 • privalu užtikrinti, kad ant baldų nepapultų karštų daiktų ar baldų neveiktų kitas tiesioginis elektros prietaisų poveikis (lygintuvų, puodų, kompiuterių ar pan.);
 • mechaninio poveikio (vengti smūgių, nebraižyti paviršiaus aštriais daiktais);
 • skysčių ir rūgščių poveikio;
 • aukštos temperatūros.

Minkštų baldų eksploatacijos ir priežiūros taisyklės

Minkštų baldų pristatymas, išpakavimas, surinkimas, pastatymas

 • Baldai turi būti surenkami* instrukcijoje ir šiose taisyklėse nurodyta tvarka, vengiant neatsargių smūgių ir įbrėžimų.
 • Prieš išpakuojant baldą bei prieš pradedant jį rinkti, o surinkus- pilnai naudoti, reikia įsitikinti, kad visos transportavimo apsaugos yra pašalintos. Išpakavus baldą nerekomenduojama juo iš karto naudotis. Palikite baldą išsivėdinti.
 • Baldas gali turėti suglamžymus, kurių priežastis yra transportavimas. Tokiu atveju yra rekomenduojamas rankinis baldo dalių (porankių, pagalvių ir pan.) formavimas, kas leis greičiau išgauti reikiamą baldo formą. Kartais baldo atstatymas gali trukti iki poros savaičių.
 • Nekelkite baldo už porankių. Netraukite baldo už galvūgalio, minkštųjų atkaltės pagalvių, porankių ar nugaros pagalvių, nes tai gali sugadinti siūles. Atsargiai kelkite gaminį visu korpusu nuo pagrindo.
 • Baldai turi būti pastatyti lygiame paviršiuje. Baldą statykite 5 - 10 cm nuo sienos, kad neatsirastų nusitrynimų ar įspaudimų.
 • Rekomenduojama bendra patalpos santykinė oro drėgmė: 45% - 55%, temperatūra nuo +18ºC iki +23ºC.
 • Nerekomenduoja baldo statyti pernelyg arti šildytuvų ir kitų šilumos šaltinių, toliau nuo orlaidžių ir oro kondicionierių, kad būtų išvengta staigių temperatūros ir drėgmės pokyčių (minimalus atstumas 1 m.).
 • Tvirtai pritvirtinkite kojeles, jei nėra paminkštinimo po kojele, būtinai jį prisiklijuokite, kad nesugadintumėte grindų.
 • Prieš pradedant gaminio naudojimą jį reikia apsaugoti gamintojo arba pardavėjo rekomenduojamomis valymo ir impregnavimo priemonėmis.

*Rekomenduojame baldų surinkimą patikėti profesionalams, nes neteisingas baldo surinkimas gali daryti įtaką baldo kokybei, ilgaamžiškumui ir naudojimo komfortui.

Kasdienis minkštų baldų naudojimas

 • Baldai turi būti naudojami pagal paskirtį;
 • Per pirmuosius tris naudojimo mėnesius baldo porolonas turėtų suminkštėti ir toks išlikti;
 • Negalima sėdėti ant porankių, atlošo ar kitų sėdėjimui neskirtų baldo dalių;
 • Negalima stovėti, šokinėti sėdimojoje vietoje, atramoje arba ant pavienių spyruoklių juostų;
 • Skirtumų atsiradimas dėl netolygaus baldo naudojimo nėra baldo trūkumas t.y., rekomenduojame Jums reguliariai keisti sėdėjimo ar gulėjimo vietą ir nesėdėti/ negulėti toje pačioje pamėgtoje vietoje; Dėl suslėgimo, kūno svorio ir šilumos, kūno bei oro drėgmės ir nuo kitų aplinkybių gali daugiau ar mažiau pastebimai pakisti audinio pūko sugulimo kryptis, kuri dėl šviesos atspindžio sudaro “dėmės” regimybę. Tai yra tipiška prekinė savybė ir nereiškia kokybės pablogėjimo.
 • Naudojant minkštus baldus su pagalvėmis reikia jų modeliavimą ir formavimą rankomis kartoti priklausomai nuo baldo naudojimo intensyvumo;
 • Natūraliu dėvėjimusi laikomas gobeleno ar įvairių tipų odos raukšlėjimasis, sėdimosios dalies nedidelis išsisėdėjimas, audinio, dirbtinės ar natūralios odos tempimasis, laisvumas, apsitrynimas siūlių vietoje, odos blizgesys. Sėdimose dalyse naudojimo metu iš audinio gali susidaryti lengvos klostės - tai yra tempimo pasekmė ir nėra medžiagos defektas;
 • Minkšti svetainės baldai yra skirti sėdėjimui ir poilsiui, bet ne nuolatiniam naudojimui, taip, kaip miegamojo baldai. Naudojami transformacijos mechanizmai nėra pritaikyti pastoviam komfortiškam miegojimui. Jei yra integruotas miegamas mechanizmas, netraukite pakeliamo mechanizmo tik vienoje pusėje – visada traukite ties centru. Minkštiems baldams su miegamąja funkcija rekomenduojame papildomai naudoti antčiužinį arba storesnį paklotą.
 • Vaikams yra draudžiamas savarankiškas miego ir poilsio mechanizmo išlankstymas ir sulankstymas. Vaikai tokio pobūdžio mechanizmais privalo naudotis tik su suaugusiųjų priežiūra;
 • Nedėkite ant baldų laikraščių, žurnalų - dažai gali įsigerti ir sugadinti baldo apmušalą. Džinsai ir kiti drabužiai, baldų apdangalai (pledai), bei daiktai pagaminti iš dažančio audinio (medžiagos), gali palikti matomų dėmių ant baldo apmušalo. Kito daikto spalvos įsigėrimas į baldo apmušalą nelaikomas baldo trūkumu ar defektu;
 • Laikui bėgant gali atsirasti atspalvio nevienodumas, kurį sąlygoja blukinantis šviesos poveikis. Toks pokytis nelaikomas baldo trūkumu ar defektu.

Kasdieninis minkštų baldų valymas

 • Baldų apmušalams valyti privaloma naudotis tik atitinkamų registruotų įmonių valymo paslaugomis arba naudoti parduodamas sertifikuotas priemones, skirtas tik atitinkamų baldų apmušalų priežiūrai, griežtai laikantis jų naudojimosi taisyklių bei baldo gamintojo rekomendacijų. Jei naudosite valymo priemonę, prieš tai ją išbandykite nematomoje arba mažai matomoje vietoje. Draudžiama valyti valikliais, kurių sudėtyje yra spirito ar chloro.
 • Įprastiniam valymui naudokite dulkių siurblį ir švelnių šerių šepetį (gobeleno paviršiams). Dėmės yra valomos griežtai laikantis gobeleno valymo rekomendacijų. Rekomenduojame kartą per savaitę baldus valyti švaria, minkšta nespalvota šluoste. Jokiu būdu negalima valyti kietu ar šiurkščiu daiktu, nes galima subraižyti odą ar išpešioti gobeleną. Sausam purvui pašalinti, atsargiai nušluokite baldą sausu audiniu ar švelnių šerių šepečiu.
 • Odines baldų detales reguliariai, ne rečiau kaip 6 mėnesiai, reikia valyti ir impregnuoti, kad neįsigertų nepageidaujami skysčiai ir neatsirastų dėmės, taip pat, kad oda nesudžiūtų ir neskirstų.
 • Baldus valyti reikia sukamais judesiais, smarkiai nespaudžiant. Stiprus trynimas gali pažeisti apmušalo paviršių tiek odinių, tiek dirbtinės odos, pažeisti gobeleno plauką bei išplėsti dėmę.
 • Jei baldas yra šlapias, nedžiovinkite jo plaukų džiovintuvu, o naudokite popierinius rankšluosčius ar sausą baltą audinį.
 • Visada valykite vientisus baldo elementus - nuo siūlės iki siūlės, kad pilnai išvalytumėte, pvz. sėdimoji dalis, porankiai.
 • Lygintuvo naudoti negalima. 

Čiužinių priežiūros ir eksploatacijos taisyklės

 • Čiužinio transportavimo metu negalima jo sulenkti pusiau, nes gali atsisluoksniuoti ar sutrūkinėti konstrukcinės jo dalys.
 • Jei išpakavus čiužinį, pasklinda „naujos prekės kvapas“, prašome jį palikti vėdinamojoje patalpoje. Kvapas išgaruos per trumpą laiko tarpą. Gaminio kvapas nėra gamybos brokas ir tokiais atvejais gamintojas neprivalo pakeisti čiužinio. Dauguma gaminių gali turėti specifinį kvapą, tačiau vėdinamose patalpose jis dingsta.
 • Veikiamas šviesos porolonas keičia spalvą (geltonuoja), tačiau nepraranda savo fizinių savybių. Spalvos kitimas - nelaikomas gaminio broku ir tokiais atvejais gamintojas neprivalo pakeisti čiužinio. Čiužinį būtina saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių ir nuo drėgmės.
 • Čiužinio eksploatavimo metu rekomenduojama periodiškai (kartą per mėnesį) jį apsukti 180 laipsnių kampu (sukeisti galvūgalį su kojūgaliu) bei apversti, tam, kad čiužinys būtų tolygiai apkraunamas ir nenukentėtų jo komfortabilumas. Tokiu būdu jis tarnaus ilgiau. Čiužinį vartyti turi mažiausiai du asmenys.
 • Čiužinių užvalkalo audinį rekomenduojama prižiūrėti kaip nurodyta priežiūros etiketėje. Jeigu čiužinio užvalkalas nenuimamas, naudokite papildomą užvalkalą, kurį galėsite nuimti ir išplauti.
 • Draudžiama čiužinį apkrauti sunkiais daiktais ir šokinėti.
 • Čiužiniai skirti ne sėdėjimui, o gulėjimui. Sėdėjimas vienoje vietoje (pvz. žiūrint TV, skaitant ir pan. ) pažeidžia čiužinį.
 • Jeigu gaminys buvo sušlapintas arba išmirkytas, ar nesilaikoma higienos reikalavimų), gaminio elastingumas ir funkcionalumas smarkiai sumažėja, o spyruoklinių čiužinių spyruoklės gali surūdyti ir atsirasti įvairaus pobūdžio deformacijų.
 • Tinkama miegui temperatūra 15-18°C, rekomenduojama oro drėgmė ~60%.
 • Atsižvelgiant į higienos reikalavimus čiužinius rekomenduojama keisti ne rečiau kaip 7 metai, dėl jame atsirandančių erkučių. Kuo dažniau keisite čiužinį, tuo sveikesnis bus Jūsų gyvenimas.
 • Garantija taikoma fiziniams defektams ir pokyčiams, jei deformacija sudaro daugiau nei 10% nuo esamo gaminio aukščio.
 • Dėl ypatingo pagrindą sudarančių medžiagų elastingumo gali atsirasti +/-2% leistinas čiužinio matmenų nuokrypis. Toks nuokrypis nėra laikomas čiužinio broku.
 • Dalinis čiužinio minkštumo padidėjimas iki 15% taip pat nėra laikomas broku.
 • Grotelių tarpas tarp atskirų lentelių turi būti 3 – 5 cm., priklausomai nuo pasirinkto čiužinio.

Svarbu atkreipti dėmesį: 

 • Spyruokliniai čiužiniai - ant spyruoklinių čiužinių šokinėti draudžiama – taip galima pažeisti spyruoklių sistemą, sugadinti visą čiužinio branduolį.
 • Lateksiniai čiužiniai- rekomenduojama naudoti lovose su grotelėmis – jiems reikalinga gera ventiliacija, ypač šiltuoju metų laiku.

Lovų priežiūros ir eksploatacijos taisyklės

Svarbu atkreipti dėmesį:

 • Negalima stovėti, pasilypėti ant atskirų lovos dalių (pvz.: šonų, kojūgalio ir pan.). Būtina saugotis, kad pakėlimo mechanizmas neužkristų, negalima kišti rankų į pakėlimo mechanizmą ir draudžiama vaikams savarankiškai naudotis pakėlimo mechanizmu be suaugusiųjų priežiūros. Negalima lipti į patalynės dėžę, taip ją pažeisite.
 • Aukštos lovos ir dviaukščių lovų viršutinė lova nėra tinkamos vaikams iki 6 metų amžiaus.
 • Aukšta ir dviaukštė lova turi būti pastatyta ant lygių grindų.
 • Dviaukštė ar aukšta lova surenkamos laikantis surinkimo instrukcijoje nurodytų reikalavimų.
 • Visi sutvirtinimo elementai visada turėtų būti tinkamai priveržti eksploatacijos metu. Periodiškai būtina patikrinti ar surinkimo junginiai yra tinkamai suveržti.
 • Dviaukštė ar aukšta lova neturi būti naudojama, atsilaisvinus jungtims, jei kuri nors jų konstrukcinė dalis yra sulūžusi arba jos trūksta.
 • Čiužinio viršus turi būti mažiausiai 160 mm žemiau saugos užtvarų viršutinio krašto arba didžiausias čiužinio storis neturi viršyti lovoje nurodyto žymens. Atstumas tarp lovos ir sienos turi būti mažesnis nei 75 mm arba turi būti didesnis nei 230 mm, kad būtų išvengta sunkaus sužalojimo vaikui įstrigus tarp lovos ir sienos.

Baldų, pagamintų iš NATŪRALIOS ODOS eksploatacijos ir priežiūros taisyklės

 • Dažyta oda neretai sutrūkinėja ir laikui bėgant pradeda luptis. Taip nutinka dėl to, kad kūno riebalų ir prakaito, kurie įsigeria į baldo odos paviršių ir pamažu pradeda tirpdyti dažų dangą. Tinkamai atliekamas valymas padės išvengti odos sutrūkinėjimo ir lupimosi.
 • Naudojant baldus, odos atspalvis bei blizgumas gali kisti, gali atsirasti apmušalo išsitampymas - tai natūrali savybė.
 • Naudojant baldus gali atsirasti odos nutrynimai ir blizgėjimas.
 • Antikinė (sendinta) baldų išvaizda yra išgaunama dedant tamsesnį dažiklį ant šviesaus pagrindo, todėl nutrynimai atsirandantys naudojimo metu yra labiau matomi.
 • Natūrali oda turi savo būdingą kvapą, leistinus faktūros ir atspalvių skirtumus, taip pat gali turėti įvairių rūšių randus, strijas, gyslas, raukšles bei žymes po įkandimų. Pagal technologiją baldų gamybai gali būti naudojama skirtingo storio, kietumo oda atsižvelgiant į vietą, kur gaminyje ji bus panaudota.

Odinių baldų valymas

Įprastiniam valymui naudokite nespalvoto audinio medvilninę šluostę sudrėkintą kambario temperatūros vandeniu. Porą kartų per metus reikia odinius baldus sutepti specialia odiniams baldams skirta priemone, išvengiant odos džiūvimo bei skilinėjimo. Jokiu būdu odai valyti nenaudokite tirpiklių, acetono, spirito, muilo ir skalbimo milteliu. Valymui naudokite odai skirtą valymo kremą. Atminkite, kad oda reikalauja labai atidžios priežiūros. Neskalbkite odinių baldų apmušalų.

 

Baldų pagamintų iš MDF (medžio dulkių plokštė),  MEDIENOS IR FANERUOTĖS eksploatacijos ir priežiūros taisyklės 

 • Nestatykite karštų ir drėgnų daiktų tiesiai ant baldų; naudokite padėklus.
 • Blizginkite ir poliruokite tik atidžiai perskaitę naudojamų priemonių sudėties aprašymą. Per didelis silikono ir kitų valymo produktų kiekis gali pakenkti paviršiaus apdailai.
 • Baldai turi būti statomi vėdinamose patalpose. Negali būti glaudžiami prie drėgnų sienų ir šildymo įrenginių.
 • Baldus būtina saugoti nuo drėgmės. Vandeniui patekus nedelsiant nuvalyti sausu medžiagos gabalėliu. Baldų detalėms ilgesnį laiką būnant sąlytyje su vandeniu (ar kitais skysčiais) gali deformuoti plokštė ar atsiklijuoti briaunos. Tai nėra blogos baldų kokybės požymis.
 • Rekomenduojama laikymo arba eksploatacijos temperatūra yra nuo +15ºC iki + 25°C. Kambariuose būtina palaikyti santykinį oro drėgnumą 65-70%. Tai padės išvengti medžio masyvo baldų skilinėjimo, išblukimo ar susitraukimo.
 • Baldus būtina saugoti nuo mechaninių pažeidimų, nenaudoti aštrių daiktų baldų valymui. Būtina saugoti nuo chemikalų.
 • Valyti būtinai tik sausu, minkštu audiniu arba specialiomis šluostėmis. Valant nespausti, netrinti vienoje vietoje.
 • Jei nešvarumus sunku išvalyti, privalote naudoti specialius valiklius, kurie ne tik valo, bet gali ir apsaugoti, poliruoti, impregnuoti, aromatizuoti ir turėti kitų naudingų savybių.
 • Baldus būtina naudoti pagal paskirtį, kad nesugadinti baldo konstrukcijos.
 • Ilgą laiką šviesai tiesiogiai krintant ant tam tikrų detalių, gali susilpnėti jų charakteristikos palyginus su kitomis detalėmis, kurias mažiau veikė šviesa. Keičiant ir/arba papildant kai kuriuos baldų elementus skirtingu laikotarpiu, detalių spalva gali skirtis. Šis spalvos skirtumas, kuris po kurio laiko pasidarys ne toks ryškus, nėra blogos kokybės baldų požymis.
 • Perstumiant baldus į kitą vietą, visuomet pirma išrinkite, kad nepažeistumėte konstrukcijos ir rėmų.
 • Baldų negalima veikti stipriu, taškiniu spaudimu, nes taip galima pažeisti baldų konstrukciją.
 • Nuvalykite nešvarumus iš karto. Geriau valykite naudodami sugeriančią medžiagą, o ne trinkite. Ilgai nenuvalytas vanduo, paliks baltas dėmes ant baldo. Alkoholis, kvepalai, priemonės po skutimosi ir medikamentai gali smarkiai pažeisti apdailą.
 • Nenaudokite kelių rūšių valymo priemonių vienu metu ar iš kart paeiliui.
 • Pagrindinė medinių baldų priežiūros priemonė yra dulkių valymas švaria minkšta šluoste.
 • Ant medinių baldų statydami gėrimus, kambarinius augalus ir pan., visuomet naudokite tam skirtus medžiaginius padėklus ar lėkšteles, kadangi skysčiui patekus ant baldų paviršiaus atsiras dėmių, o po ilgesnio laiko medžio apdaila gali atšokti. Medinių baldų paviršių neigiamai veikia tiesioginiai saulės spinduliai - medis išblunka, skyla. Dėl šių priežasčių medinius baldus derėtų statyti atokiau nuo langų, kondicionierių bei šildytuvų, kurie taip pat kenkia medžio drėgmės pusiausvyrai. Sintetinių, guminių, plastikinių daiktų sudėtyje yra kenksmingų cheminių medžiagų, kurios, kaip ir riebalai, gadina baldų paviršių, todėl nepatartina tokių daiktų ant medinių baldų palikti ilgesniam laikui. Staltiesės ar kamštinio medžio padėklai saugo Jūsų baldus, tačiau nepamirškite laikas nuo laiko šių apdangalų nuimti ir patikrinti, ar po jais nesislepia nepastebėtos išpiltų ir susigėrusių skysčių dėmės ar dalelės galinčios pažeisti baldų paviršių. Periodiškai keiskite priedų ir aksesuarų vietą ant baldų, kad jie negulėtų visą laiką toje pačioje vietoje.

Baldų pagamintų iš  LAMINUOTOS MEDŽIO DROŽLIŲ PLOKŠTĖS priežiūros ir eksploatacijos taisyklės

 • Laminuotos medžių drožlės plokštės baldus neigiamai veikia tiesioginis kontaktas su vandeniu. Svarbiausias dėmesys, prižiūrint iš laminuotos medžio drožlių plokštės (LMDP) pagamintus baldus, turi būti skiriamas plokštės briaunoms (kantui), nes per jas galintis patekti vanduo gali "išpūsti" ir pačią plokštę. Išpylus vandens ar kito skysčio jį tereikia greitai nuvalyti. Ilgiau paliktas vanduo gali prasiskverbti per plokštės briaunas į vidų ir deformuoti plokštės paviršių.
 • Laminuotos medžių drožlės plokštė yra degi, todėl reikia saugoti nuo tiesioginės ugnies. Baldų nestatykite per arti židinio, oro kondicionieriaus ventiliacijos angos, nes gali deformuotis medžiaga ar būti pažeista baldų apdaila. 

 

Baldų, pagamintų iš METALO IR STIKLO priežiūros ir eksploatacijos taisyklės

 • Metalo paviršiams valyti nenaudokite kietų abrazyviųjų priemonių. Pažeistą paviršių nedelsdami nupoliruokite, taip apsaugosite nuo korozijos po juo esančius metalo sluoksnius. Valykite dulkes. Chromuotus ar nerūdijančio plieno paviršius valykite tik specialiomis tam pritaikytomis valymo priemonėmis. Ilgalaikis metalo apdailos baldų laikymas drėgnoje aplinkoje gali sukelti koroziją. Kambario baldų nerekomenduojama naudoti lauke.
 • Nuo stiklinių baldų elementų dulkės valomos minkšta sausa šluoste. Valykite tik žinomų gamintojų valikliais, vadovaudamiesi ant pakuočių pateiktomis instrukcijomis. Stiklo valiklių nepurkškite ant kitų paviršių ar matinio stiklo. Matinio stiklo reikmenis atsukite matine puse žemyn. Saugokite, kad ant matinio stiklo paviršiaus nepatektų riebalų ar kitų nešvarumų - gali likti sunkiai išvalomų dėmių.
 • Matinta (šiurkšti) stiklo paviršiaus pusė yra padengta specialiu laku, todėl laku padengtą stiklo paviršiaus pusę plauti tik paprastu šiltu +35-40°C vandeniu. Jei matinio (šiurkštaus), laku padengto stiklo paviršiaus pusė ištepta vienoje vietoje, būtina valyti visą stiklo paviršių. Valyti būtinai tik medvilniniu audeklu arba specialiomis stiklui skirtomis pašluostėmis. Valant nespausti, netrinti vienoje vietoje. Laku padengtas stiklo paviršius neturi turėti sąlyčio su kitais kūnais, kad nebūtų pažeistas/subraižytas lako paviršius. Matinio stiklo nevalykite stiklo valikliu. Saugokite, kad ant jo nepatektų riebalų, nes gali likti sunkiai išvalomų dėmių.

LAUKO BALDŲ priežiūros ir eksploatacijos taisyklės

 • Sintetinė vytelė – viena plačiausiai šiuo metu naudojamų medžiagų lauko baldams gaminti. Ji gali būti skirtingų geometrinių formų, šiurkštumo, spalvos, tad kartais galima ją sumaišyti net su natūralia vytele. Sintetinė vytelė pagaminta iš aukšto spaudimo plastiko pluoštų ir tai leidžia baldams būti unikaliems: stovėti lauke ištisus metus, jie nebijo UV spindulių, puvimo ar pelėsio. Dėmesio! Esant žemesnei nei -5ºC temperatūrai vengti didesnių statinių ar dinaminių apkrovų.
 • Polipropilenas – standus konstrukcinis plastikas. Medžiaga puikiai tinkanti lauko baldų gamybai. Aukštos kokybės plastikas gali stovėti lauke įvairiomis oro sąlygomis.
 • Aliuminis – patvarus, lengvas, nerūdijantis metalas atsparus drėgmei. Iš jo pagaminti beveik visi lauko baldų rėmai. Jeigu paviršius yra iš neapdoroto aliuminio, tai jis šviečiant saulei gali šiek tiek papilkėti.
 • Grūdintas stiklas – vienas iš labiausiai tinkančių paviršių lauko baldams. Patvarus, saugus ir nereikalaujantis jokios specialios priežiūros paviršius. 
 • Tikas – tvirta, tanki, atspari drėgmei ir maloni liečiant, mediena. Tinkamai prižiūrimas tikas puikiai gali tarnauti lauke ištisus metus. Rekomenduojama 2-3 kartus per pavasario – vasaros sezoną sutepti aliejumi. Būtinai prieš naudojant baldą sezono pradžioje ir sezonui pasibaigus. Bent vieną dieną po aliejavimo palikite baldą išdžiūti. Prieš galima naudoti pačią švelniausią šlifavimo kempinėlę. 
 • Natūrali mediena – dažniausiai tai būna šiaurietiška pušis arba akacija, tačiau pasitaiko ir kitų. Šiaurietiška pušis tai lėtai augusi, didelio tankumo, FCS sertifikuota mediena. Ji gali būti dažyta ar padengta kitomis dangomis didinančiomis atsparumą aplinkos poveikiui. Rekomenduojama 2-3 kartus per pavasario – vasaros sezoną sutepti aliejumi. Būtinai prieš naudojant baldą sezono pradžioje ir sezonui pasibaigus. Bent vieną dieną po aliejavimo palikite baldą išdžiūti. Esant lietui baldus uždenkite uždangalu. Po lietaus būtinai įsitikinkite ar baldas išdžiuvo. Įbrėžimams sulyginti ar panaikinti galima naudoti pačią švelniausią šlifavimo kempinėlę. Prieš dažant baldą išbandykite ant nematomoje vietoje esančio mažo ploto ir įsitikinkite ar ta spalva. 
 • Granitas – natūrali medžiaga puikiai tinkama naudojimui lauke. Granitas yra porėtas, tad paviršius gali įsisavinti skysčius ar kitus nešvarumus, kurie gali pavirsti į dėmes. Tačiau greitai panaikinus nešvarumus bei skysčius pavir&