Plaukimo plaštakos

(15)

Plaukimo plaštakos internetu

Plaukimo plaštakos yra viena iš populiariausių priemonių treniruojant ir tobulinant rankų plaukimo techniką. Svajojate apie tobulą plaukimą bei norite plaukti kaip čempionai? Tuomet jums būtinai prireiks plaukimo plaštakų.

Kodėl reikalingos plaukimo plaštakos?

Pirmiausia, ši plaukimo priemonė yra reikalinga tobulinant plaukimo techniką bei lavinant greitį. Plaukimo plaštakos padidina delnų paviršiaus plotą, atitinkamai, sportininkas geriau jaučia vandenį, o tai prisideda prie rankų judesių technikos tobulinimo. Plaukimo plaštakos taip pat sukuria papildomą apkrovą sportininko rankoms ir tai leidžia sustiprinti raumenis.

Taip pat tinkamai naudojamos, plaštakos plaukimui prisideda prie raumenų atminties vystymosi. Sukūrę teisingą techniką dirbdant šiomis priemonėmis, jūs kartosite tuos pačius veiksmus be plaukimo plaštakų.

Kaip išsirinkti plaukimo plaštakas?

Norėdami pasirinkti tinkamas plaukimo plaštakas, atkreipkite dėmesį į šiuos kriterijus:

  • forma (riešo, piršto, ovalo, išlenktos ir kt.);
  • dydis (S, M, L ir kt.);
  • tvirtinimo būdas (su dirželiais ar su skylėmis pirštams);
  • plaukimo plaštakų paskirtis (pašalinti plaukimo klaidas, padidinti krūvį, pagerinti vandens pojūtį ir pan.).

Plaštakos plaukimui skiriasi forma ir paskirtimi, nes tam tikri modeliai yra sukurti specialiai vienam ar kitam tikslui. Plaukimo plaštakų tvirtinimas prie rankos taip pat yra susijęs tiek su plaukmenų paskirtimi, tiek su plaukiko plaukimo lygiu.

Rinkdamiesi plaštakas, atkreipkite dėmesį į jų dydį. Jos turėtų būti parenkamos atsižvelgiant į jūsų rankos matmenis (cm), taip pat į fizinį pasiruošimo lygį.

Nemanykite, kad kuo didesnės plaukimo plaštakos, tuo geriau! Didelės plaukimo plaštakos yra skirtos tiems žmonėms, kuriems plaukimas nėra pagrindinė sporto šaka. Kuo didesnis plaštakos paviršiaus plotas, tuo didesnę jėgą reikia pritaikyti sportininkui, kad jis judėtų, tačiau tuo pačiu sunkiau išlaikyti teisingą plaukimo yrio techniką.

Šiuo metu prekyboje parduodami modeliai yra pagaminti iš tokių medžiagų kaip polipropilenas, polietilenas, poliesteris, plastikas ir termoplastinė guma.

Kaip naudotis plaukimo plaštakomis?

  • Plaukimui geriau naudoti mažas plaukimo plaštakas (tik šiek tiek didesnes nei delnas).
  • Nuimkite guminį riešo dirželį: geriausias pasirinkimas yra tvirtinimas prie vieno piršto.
  • Lėtai ir palaipsniui didinkite treniruočių krūvį su plaukimo plaštakomis. Nenaudokite plaštakų plaukimui, kai esate pavargęs.
  • Sutelkite dėmesį į tobulą yrių techniką.
  • Plaukite su plaštakomis tik po apšilimo.
  • Plaukimo laikas naudojantis plaukimo plaštakomis neturėtų viršyti 25% viso jūsų treniruotės laiko.