Naudingi patarimai

15 idėjų kaip pasidaryti sienų dekorą

Didelis namų interjero detalių pasirinkimas
2024 03 06
pasteliniu spalvu svetaines kambarys su akmenines sienos imitacija ir roziniu foteliuku

Kūrybiškai dekoruotos sienos iš esmės pakeičia visą namų aplinką. Vien gražiais baldais apstatytas kambarys bei prie jų derantys šviestuvai nesukurs namuose tiek jaukumo, kaip tinkamai pasirinktos dekoracijos. Išlaisvinkite savo vaizduotę, įrėminkite šeimos nuotraukų, pakabinkite didžiulį veidrodį ar vieną iš sienų išklijuokite įspūdingu foto tapetu. Ieškantiems idėjų paruošėme net 15 būdų kaip namų sienoms suteikti gyvybės. 

dekoruotos sienos namu interjerui

1. Paveikslų galerija

Niekas nesuteikia interjerui daugiau asmeniškumo nei paveikslai atspindintys namų šeimininko stilių. Pakabinkite mėgstamų fotografijų, derinkite jas kartu paveikslais ir kitais meno kūriniais. Rinkitės paprastus, vientisus, skirtingo dydžio, tačiau tos pačios spalvos rėmelius arba kaip tik pakabinkite kuo daugiau skirtingų formų, dydžių bei atspalvių, tačiau tarpusavyje derančių rėmelių.

paveikslai su remeliais svetaineje ant sienos

Jei norite sukurti didesnės erdvės iliuziją, paveikslus kabinkite iki pat lubų. Patarimas: prieš kabinant paveikslus juos visus sudėkite ant žemės taip, kaip norėsite jog jie kabotų, tuomet pasilipkite kur nors aukščiau ir apžvelkite ar tikrai toks išdėstymas jums patinka.


2. Mylimiausiems herojams dedikuota siena

Paauglystėje daugelis iš mūsų sienas papuošdavo mylimiausių dievukų plakatais – vaikams galite pasiūlyti ir tokią idėją, o reprezentacinėms namų zonoms pasitelkti kiek subtilesnę versiją. Pavyzdžiui, jei turite mėgstamiausią menininką, dalį sienos paskirkite būtent jo paveikslams ar kitiems kūriniams, o jeigu žavitės tam tikrais atlikėjais, ant sienos pakabinkite jų vinilines plokšteles. Pagalvokite ir apie kitus būdus, kurie kūrybiškai padėtų atskleisti Jūsų pomėgius – siena yra puiki terpė jų reprezentavimui.

siena dekoruota vinilinemis plokstelemis

3. Veidrodis

Ši dekoro detalė ne tik praktiška, tačiau ir vizualiai padidins jūsų kambario erdvę. Veidrodžiai puikiai atspindi šviesą, todėl kambaryje bus ir daugiau šviesos. Kabinkite vieną didelį arba rinkitės keletą mažesnių veidrodžių, kuriuos gali derinti su kitomis sienų dekoracijomis. 

didelis veidrodis kambaryje kaip interjero detale


4. Žaidimas su šviesomis

Tuščia siena gali pasitarnauti kaip papildomas apšvietimo šaltinis, kuris galės pakeisti visą kambario atmosferą ir tuo pačiu suteiks erdvei dar daugiau jaukumo. Ant jos galite pakabinti sieninius šviestuvus, tačiau jeigu norisi įdomesnių rezultatų, pasitelkite lempučių girliandas. Iš jų galėsite sukurti įvairiausias formas ir netikėtus ornamentus – tokia dekoracija pretenduos tapti interjero akcentu.

interjero siena dekoruota su sieniniu apsvietimu


5. Pakabinamos lentynos

Sienos dekoracijos gali būti ir praktiškos. Jei neturite daug erdvių kur galėtumėte susidėti mielas smulkmenas, pasvarstykite apie pakabinamas lentynas. Jas galite pritaikyti knygų laikymui ar, pavyzdžiui, savo sukauptų apdovanojimų eksponavimui. Internete gausu idėjų kokia tvarka stilingai susidėti daiktus.

pakabinamos lentyneles su daiktais ant sienosmazos medines lentynos ant sienos

6. Augalų siena

Jei ieškote įdomesnių variantų ir mylite augalus, pasidomėkite augalų paveikslais ir sienomis. Tokia siena įspūdingai atrodys bet kuriame namų kampelyje. 

augalu detales ant sienos virs sofos

7. Didelis kalendorius ar magnetinė lenta

Galbūt tokių idėjų nesirinksite svetainei, tačiau virtuvei, darbo kambariui ar kitoms panašioms erdvėms tai bus ne tik originalus, bet ir praktiškas sprendimas. Jei rinksitės kalendorių, nepabijokite didesnių variantų – dar geriau, jei pagal savo poreikius jį pasigaminsite patys. Tuo tarpu magnetinės ar kitos lentos puikiai tiks įvairiausioms kūrybinėms idėjoms, pirkinių sąrašams ar kitai panašiai informacijai. Pritaikydami tokius gaminius vaikų kambariuose, išvengsite savavališko atžalų sienų „padailinimo“.

didelis kalendorius ant sienos darbo kambaryje

8. Lipdukai sienoms

Tai bene paprasčiausias būdas greitai atnaujinti namų interjerą. Dabar pasirinkimas ypač didelis. Galima rasti nedidelių paveikslų reprodukcijų, įvairiausių raštų bei formų.

lipdukai ant sienos kaip interjero detalelipdukas zemelapis ant sienos kaip dekoracija

Patarimas: jei sienų lipdukus derinate prie sienos ant kurios jau kabo paveikslai, galite lipduką įrėminti, tai yra ant sienos pakabinti rėmelį be stiklo. 


9. Įvairios dekoracijos ant sienos

Kas nusprendė kam vieta, o kam ne vieta ant sienų? Jei turite įdomių aksesuarų ar kitų mielų smulkmenų, kurias parsivežėte iš kelionių ar gavote dovanų – dekoruokite jomis sienas. Sienų dekoro elementai gali būti patys netikėčiausi. Net vasarinė skrybėlaitė pakabinta tinkamoje vietoje gali atrodyti puikiai. 

ivairios dekoracijos ant sienos

10. Kelionių žemėlapiai

Tokia dekoracija ne tik žavingai papuoš sieną, bet ir puikiai atskleis Jūsų pomėgį keliauti. Šie žemėlapiai leidžia sužymėti vietoves, kuriose jau teko apsilankyti – dėl to kyla motyvacija dar dažniau pakelti sparnus. Tačiau ant sienos lygiai taip pat galima pakabinti ir standartinį žemėlapį – tarp jų galima surasti labai stilingai atrodančių variantų.

kelioniniu zemelapiu dekoruota siena

11. Dekoratyvinis dažymas

Jei mėgstate minimalizmą ir paveikslų ant sienų nenorite, tačiau baltos sienos jūsų nežavi – pasvarstykite apie dekoratyvinę sieną. Įvairūs raštai sukuriami netolygiai tepant dažus teptuku įvairiomis kryptimis. 

dekoratyvinis sienu dazymas vonios kambaryje

12. Akmeninė siena

Vidaus sienų dekoras tampa vis atviresnis netradiciniams sprendimams. Ne tik senuose namuose, kur plytinės ar akmeninės sienos paliekamos dėl autentiškumo, bet ir naujos statybos būstuose vis dažniau naudojamas dekoratyvinis akmuo.

akmenine siena svetaines kambaryjeakmenine plytine siena kambario dekorui

13. Tapetai

Jei visos kambario sienos dažytos, vieną iš jų galite išklijuoti patinkančio rašto tapetais. Prie tokios akcentinės sienos įsikurkite jaukų poilsio kampelį, pastatykite sofą arba lovą. Jei ieškote įdomesnio tapetų varianto – rinkitės foto tapetus. Priderinus juos prie interjero, galite sukurti ypač stilingą aplinką.

vintazinio rasto tapetai svetaines kambariui


14. Sieninis televizorius

Siekiant sutaupyti papildomos vietos, ant sienos dažnai yra kabinami televizoriai. Juos taip pat galima įstatyti į sekcijas. Pasirinkus vieną iš šių variantų, su papildomu dekoru persistengti nereikėtų – tuomet lengviau galėsite susikoncentruoti į ekrane transliuojamą turinį. Tiesa, šiuolaikiniai televizoriai yra pakankamai stilingi, jog galėtų atlikti ir dekoratyvinę funkciją.

svetaines siena dekoruota sieniniu televizoriumi

15. Dekoras sienoms pritaikytas pagal kambarį

Net ir gražūs paveikslai ar tapetai nesukurs jaukumo jei jie bus nepritaikyti tai aplinkai. Svetainei ir miegamajam iš esmės tinka daug kas, tuo tarpu vonios kambaryje kabinkite drėgmės nebijančias dekoracijas, taip pat pasirinkite ir atitinkamą tematiką (čia pritiks jūros ar augalų fotografijos). Virtuvėje puikiai derės sieninis laikrodis. Svarbiausia erdvių neperkrauti, nes kaip ir tuščia siena, taip ir ypač gausiai dekoruota siena gali atrodyti prastai.

modernus sienu dekoras svetaines kambariuimodernus sienu dekoras su paveikslais ant sienos

Apibendrinant galima pabrėžti, kad svarbiausia yra atrasti tai kas patiktų jums ir derėtų jau prie esamo interjero. Tiek tuščios, tiek per daug perkrautos sienos atrodys nestilingai ir vargins, todėl tokiame kambaryje nesinorės ir būti.

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.5/5
14 Pirkėjų įvertinimų

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?