Naudingi patarimai

15 idėjų kaip pasidaryti sienų dekorą

Didelis namų interjero detalių pasirinkimas
2020 10 05
pasteliniu spalvu svetaines kambarys su akmenines sienos imitacija ir roziniu foteliuku

Kūrybiškai dekoruotos sienos iš esmės pakeičia visą namų aplinką. Vien gražiais baldais apstatytas kambarys bei prie jų derantys šviestuvai nesukurs namuose tiek jaukumo, kaip tinkamai pasirinktos dekoracijos. Išlaisvinkite savo vaizduotę, įrėminkite šeimos nuotraukų, pakabinkite didžiulį veidrodį ar vieną iš sienų išklijuokite įspūdingu foto tapetu. Ieškantiems idėjų paruošėme net 15 būdų kaip namų sienoms suteikti gyvybės. 

dekoruotos sienos namu interjerui

1. Paveikslų galerija

Niekas nesuteikia interjerui daugiau asmeniškumo nei paveikslai atspindintys namų šeimininko stilių. Pakabinkite mėgstamų fotografijų, derinkite jas kartu paveikslais ir kitais meno kūriniais. Rinkitės paprastus, vientisus, skirtingo dydžio, tačiau tos pačios spalvos rėmelius arba kaip tik pakabinkite kuo daugiau skirtingų formų, dydžių bei atspalvių, tačiau tarpusavyje derančių rėmelių.

paveikslai su remeliais svetaineje ant sienos

Jei norite sukurti didesnės erdvės iliuziją, paveikslus kabinkite iki pat lubų. Patarimas: prieš kabinant paveikslus juos visus sudėkite ant žemės taip, kaip norėsite jog jie kabotų, tuomet pasilipkite kur nors aukščiau ir apžvelkite ar tikrai toks išdėstymas jums patinka.


2. Veidrodis

Ši dekoro detalė ne tik praktiška, tačiau ir vizualiai padidins jūsų kambario erdvę. Veidrodžiai puikiai atspindi šviesą, todėl kambaryje bus ir daugiau šviesos. Kabinkite vieną didelį arba rinkitės keletą mažesnių veidrodžių, kuriuos gali derinti su kitomis sienų dekoracijomis. 

didelis veidrodis kambaryje kaip interjero detale

3. Pakabinamos lentynos

Sienos dekoracijos gali būti ir praktiškos. Jei neturite daug erdvių kur galėtumėte susidėti mielas smulkmenas, pasvarstykite apie pakabinamas lentynas. Internete gausu idėjų kokia tvarka stilingai susidėti daiktus.

pakabinamos lentyneles su daiktais ant sienosmazos medines lentynos ant sienos

4. Augalų siena

Jei ieškote įdomesnių variantų ir mylite augalus, pasidomėkite augalų paveikslais ir sienomis. Tokia siena įspūdingai atrodys bet kuriame namų kampelyje. 

augalu detales ant sienos virs sofos

5. Lenta

Sienos dekoravimas dar niekada nebuvo toks paprastas. Jei namai įrengti šiuolaikiškai arba turite vaikų, kurie ypač mėgsta piešti – paverskite vieną iš sienų vieta kur tai galima daryti savęs neribojant. Parduotuvėse galite rasti specialų dažų arba lipdukų, kuriais padengus sieną ant jos bus galima piešti su kreida arba flomasteriais.

juoda kreidine lenta su piesinukais ant sienos

6. Lipdukai sienoms

Tai bene paprasčiausias būdas greitai atnaujinti namų interjerą. Dabar pasirinkimas ypač didelis. Galima rasti nedidelių paveikslų reprodukcijų, įvairiausių raštų bei formų.

lipdukai ant sienos kaip interjero detalelipdukas zemelapis ant sienos kaip dekoracija

Patarimas: jei sienų lipdukus derinate prie sienos ant kurios jau kabo paveikslai, galite lipduką įrėminti, tai yra ant sienos pakabinti rėmelį be stiklo.