Naudingi patarimai

15 idėjų kaip pasidaryti sienų dekorą

Didelis namų interjero detalių pasirinkimas
2020 10 05
pasteliniu spalvu svetaines kambarys su akmenines sienos imitacija ir roziniu foteliuku

Kūrybiškai dekoruotos sienos iš esmės pakeičia visą namų aplinką. Vien gražiais baldais apstatytas kambarys bei prie jų derantys šviestuvai nesukurs namuose tiek jaukumo, kaip tinkamai pasirinktos dekoracijos. Išlaisvinkite savo vaizduotę, įrėminkite šeimos nuotraukų, pakabinkite didžiulį veidrodį ar vieną iš sienų išklijuokite įspūdingu foto tapetu. Ieškantiems idėjų paruošėme net 15 būdų kaip namų sienoms suteikti gyvybės. 

dekoruotos sienos namu interjerui

1. Paveikslų galerija

Niekas nesuteikia interjerui daugiau asmeniškumo nei paveikslai atspindintys namų šeimininko stilių. Pakabinkite mėgstamų fotografijų, derinkite jas kartu paveikslais ir kitais meno kūriniais. Rinkitės paprastus, vientisus, skirtingo dydžio, tačiau tos pačios spalvos rėmelius arba kaip tik pakabinkite kuo daugiau skirtingų formų, dydžių bei atspalvių, tačiau tarpusavyje derančių rėmelių.

paveikslai su remeliais svetaineje ant sienos

Jei norite sukurti didesnės erdvės iliuziją, paveikslus kabinkite iki pat lubų. Patarimas: prieš kabinant paveikslus juos visus sudėkite ant žemės taip, kaip norėsite jog jie kabotų, tuomet pasilipkite kur nors aukščiau ir apžvelkite ar tikrai toks išdėstymas jums patinka.


2. Veidrodis

Ši dekoro detalė ne tik praktiška, tačiau ir vizualiai padidins jūsų kambario erdvę. Veidrodžiai puikiai atspindi šviesą, todėl kambaryje bus ir daugiau šviesos. Kabinkite vieną didelį arba rinkitės keletą mažesnių veidrodžių, kuriuos gali derinti su kitomis sienų dekoracijomis. 

didelis veidrodis kambaryje kaip interjero detale

3. Pakabinamos lentynos

Sienos dekoracijos gali būti ir praktiškos. Jei neturite daug erdvių kur galėtumėte susidėti mielas smulkmenas, pasvarstykite apie pakabinamas lentynas. Internete gausu idėjų kokia tvarka stilingai susidėti daiktus.

pakabinamos lentyneles su daiktais ant sienosmazos medines lentynos ant sienos

4. Augalų siena

Jei ieškote įdomesnių variantų ir mylite augalus, pasidomėkite augalų paveikslais ir sienomis. Tokia siena įspūdingai atrodys bet kuriame namų kampelyje. 

augalu detales ant sienos virs sofos

5. Lenta

Sienos dekoravimas dar niekada nebuvo toks paprastas. Jei namai įrengti šiuolaikiškai arba turite vaikų, kurie ypač mėgsta piešti – paverskite vieną iš sienų vieta kur tai galima daryti savęs neribojant. Parduotuvėse galite rasti specialų dažų arba lipdukų, kuriais padengus sieną ant jos bus galima piešti su kreida arba flomasteriais.

juoda kreidine lenta su piesinukais ant sienos

6. Lipdukai sienoms

Tai bene paprasčiausias būdas greitai atnaujinti namų interjerą. Dabar pasirinkimas ypač didelis. Galima rasti nedidelių paveikslų reprodukcijų, įvairiausių raštų bei formų.

lipdukai ant sienos kaip interjero detalelipdukas zemelapis ant sienos kaip dekoracija

Patarimas: jei sienų lipdukus derinate prie sienos ant kurios jau kabo paveikslai, galite lipduką įrėminti, tai yra ant sienos pakabinti rėmelį be stiklo. 


7. Įvairios dekoracijos ant sienos

Kas nusprendė kam vieta, o kam ne vieta ant sienų? Jei turite įdomių aksesuarų ar kitų mielų smulkmenų, kurias parsivežėte iš kelionių ar gavote dovanų – dekoruokite jomis sienas. Sienų dekoro elementai gali būti patys netikėčiausi. Net vasarinė skrybėlaitė pakabinta tinkamoje vietoje gali atrodyti puikiai. 

ivairios dekoracijos ant sienos

8. Dekoratyvinis dažymas

Jei mėgstate minimalizmą ir paveikslų ant sienų nenorite, tačiau baltos sienos jūsų nežavi – pasvarstykite apie dekoratyvinę sieną. Įvairūs raštai sukuriami netolygiai tepant dažus teptuku įvairiomis kryptimis. 

dekoratyvinis sienu dazymas vonios kambaryje

9. Akmeninė siena

Vidaus sienų dekoras tampa vis atviresnis netradiciniams sprendimams. Ne tik senuose namuose, kur plytinės ar akmeninės sienos paliekamos dėl autentiškumo, bet ir naujos statybos būstuose vis dažniau naudojamas dekoratyvinis akmuo.

akmenine siena svetaines kambaryjeakmenine plytine siena kambario dekorui

10. Natūralumas

Jei namuose vyrauja minimalizmas, yra daug medinių dekoracijų bei augalų, puikus dekoravimo būdas – medinės lentutės. Galite jomis iškalti tiek vieną iš sienų, tarkime tą, prie kurios stovi jūsų sofa arba rinktis dvi sienas ir taip vizualiai atskirti vieną kažkurią kambario zoną nuo kitų. 

mediniu lentuciu siena kambario interjerui

11. Tapetai

Jei visos kambario sienos dažytos, vieną iš jų galite išklijuoti patinkančio rašto tapetais. Prie tokios akcentinės sienos įsikurkite jaukų poilsio kampelį, pastatykite sofą arba lovą.

vintazinio rasto tapetai svetaines kambariui

12. Foto tapetai

Jei ieškote įdomesnio tapetų varianto – rinkitės foto tapetus. Priderinus juos prie interjero, galite sukurti ypač stilingą aplinką. 

zali tropiniai svetaines kambario fototapetai