Naudingi patarimai

Miegamojo lovos: patarimai kaip išsirinkti tinkamiausią

Didelis lovų pasirinkimas
2021 07 08
modernaus stiliaus miegamajame kambaryje stovi lova

Vienas esminių geros savijautos kriterijų – kokybiškas poilsis. Miegamajam kambariui reikia skirti nemažai dėmesio – jis turi būti tvarkingas, neapkrautas daiktais, jame turi būti malonu jums patiems. Vienas svarbiausių šio kambario baldų – lova. Ji turėtų būti patogi, graži jums ir, jeigu reikalinga, funkcionali. Renkantis lovą reikia atkreipti dėmesį į keletą kriterijų – dydį, dizainą, funkcionalumą.

modernaus stiliaus miegamojo lova

Lovos dydis

Tai, ko gero, yra esminis kriterijus. Jeigu ieškote lovos porai ar šeimai, žinoma, rinkitės kuo platesnę. Standartinės dvigulės lovos plotis yra 140–180 cm, nuo 180 cm lovos vadinamos karališko dydžio. Tuo tarpu viengulių ir pusantrinių lovų plotis yra nuo 80 iki 120 centimetrų. Per siauros lovos nebūna, todėl jeigu tik turite erdvų miegamąjį ir galite sau leisti plačią lovą, tokią ir įsigykite. Net jeigu ji reikalinga ir vienam asmeniui. Platesnėje lovoje lengviau atrasite miego pozą, ypač jeigu neramiai miegate.

standartinio dydzio miegamojo lovakaralisko dydzio miegamojo lova

Renkantis lovą svarbu iš anksto numatyti, kur ji stovės. Pagal tai nuspręsite, kokio dydžio lova tilps. Iš šonų turėtų likti apie 40–50 cm tarpai, kad būtų galima laisvai judėti.

Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad skiriasi lovos vidiniai ir išoriniai išmatavimai. Vidiniai yra svarbūs renkantis čiužinį, išoriniai – planuojant, kurioje vietoje statyti lovą.

Miegamojo lovos dizainas

Lovos dizainą derinkite pagal bendrą miegamojo stilių – skandinavišką, modernų, industrinį, klasikinį ar kitą. Galite rinktis su minkštu arba kietu galvūgaliu, taip pat aukštu arba žemu.

Ko gero, vienas dažniausių pasirinkimų – medžiaginė lova. Tokių miegamojo lovų dizainas labai įvairus, platus kainų diapazonas.


Vienas įprasčiausių pasirinkimų – medžio masyvo arba medžio drožlių plokščių lova. Tokios lovos yra patvarios, jas galima vadinti tradicinėmis. Tačiau jos neturi itin plataus dizaino pasirinkimo, reta išsiskiria savo išvaizda.


Dar vienas pasirinkimas – odinė lova. Jeigu mėgstate odinius baldus, tokia gali būti ir jūsų miegamojo lova. Odinė lova yra ir labai praktiškas pasirinkimas – oda yra lengvai valoma ir prižiūrima.


Jeigu ieškote išskirtinio stiliaus lovos, galite rinktis metalinę. Tokios lovos dažnai turi aukštas kojas, įmantrų raštą, todėl puikiai papuoš jūsų miegamojo kambarį. Tačiau renkantis metalinę lovą labai svarbu atkreipti dėmesį į kokybę. Pigi ir paprasta lova galės imti greitai girgždėti, kas miegui kokybės tikrai nepridės.


Jeigu ieškote inovatyvios ir modernios lovos, rinkitės elektrinę, kurios padėtys reguliuojamos nuotolinio valdymo pultu. Modernaus dizaino lovą pritaikysite pagal savo miego poreikius. Šios lovos išsiskiria tuo, kad nors yra dvigulės, kiekvienas miegantis asmuo jos aukštį gali reguliuotis pagal save.


Lovos galvūgalis ir kojūgalis

Lova gali būti aukštu arba žemu galvūgaliu, taip pat minkštu arba kietu.