Naudingi patarimai

Nauja interjero dizaino realybė – išmaniųjų namų koncepcija

Didelis išmanių namų ir buitinės technikos prietaisų pasirinkimas
2021 06 16
modernus namai valdomi ismaniosiomis technologijomis

Prieš kelis dešimtmečius tikriausiai nei vienas iš mūsų nebūtų galėjęs apibūdinti, kas yra išmanusis namas, tačiau šiandien kišenėje esantis mūsų telefonas tampa ne tik priemone susisiekti su draugais. Pasitelkę jį, iš bet kurios pasaulio vietos galime tvarkyti savo gyvenimą ir netgi reguliuoti buities prietaisus. Pastaruoju metu tokia koncepcija tampa vis populiaresnė – tai pastebi ir interjero ekspertė Anna Ilmere, teigianti, jog Baltijos šalyse išmanieji sprendimai vis dažniau derinami su minimalistinėmis idėjomis.

namai valdomi ismaniuoju prietaisu

Pasak ekspertės, išmanusis namas yra automatizuota pastato valdymo sistema, apjungianti keletą skirtingų technologijų. Tokie sprendimai ne tik užtikrina aukštą saugos lygį, bet ir efektyviau vartoja energiją. Ši sistema leidžia valdyti apšvietimą, patalpų vėdinimą, elektronikos ir buities prietaisus ar nuotoliniu būdu stebėti augintinius. Ilgainiui tokie sprendimai padeda taupyti energiją, laiką ir pinigus. Tačiau kone sudėtingiausia užduotis yra suderinti šias technologijas su elegantišku interjeru – nusprendusiems tai padaryti, A. Ilmere turi keletą svarbių patarimų.

Išmaniųjų namų klaidos ir mitai

Nusprendę savo namuose pasitelkti šią koncepciją, pirmiausia turėtumėte vengti dažniausiai daromų klaidų. Viena iš jų – neteisingas erdvinis mąstymas, perkraunant kambarį pernelyg masyviais baldais. Pasak dizainerės, netinkamų dekoro elementų pasirinkimas taip pat gali tapti problema. Šiuo atveju patariama rinktis didesnius, tačiau vos kelis akcentus. Jais gali tapti vazos, žurnaliniai staliukai ar paveikslai.

Anna Ilmere pabrėžia, jog apšvietimas išmaniuosiuose namuose taip pat atlieka svarbų vaidmenį, tad nereikėtų pamiršti ir jo. Ji rekomenduoja patalpą padalinti į keletą skirtingų zonų ir tuomet parinkti labiausiai joms tinkančius apšvietimo šaltinius. Pavyzdžiui, darbinei zonai pasirinkti stalinę lempą, o poilsio – stilingą toršerą. Taip pat reikėtų paieškoti būdų, kaip paslėpti laidus – taip išvengsite netvarkos ir chaoso.

Kadangi išmaniųjų namų koncepcija yra labai nauja, nenuostabu, kad apie ją vis dar sklando įvairiausi mitai. Labai dažnai manoma, kad tokių sprendimų įdiegimui prireiks didelių investicijų ar netgi infrastruktūrinių pokyčių. Interjero ekspertė šiuo atveju gali Jus nuraminti: „Nors iš pradžių išmaniosios technologijos reikalauja tam tikrų finansinių investicijų, ilgainiui jos netrunka atsipirkti ir netgi padeda sutaupyti. Tokius sprendimus lengvai galima perkelti iš vienos erdvės į kitą ir tikrai nereikėtų manyti, kad jiems prireiks papildomų laidų ar sudėtingų elektros energijos tiekimo sprendimų.“

modernus svetaines interjeras

Kaip pradėti įrenginėti išmaniuosius namus?

Standartiškai išmaniųjų namų plėtojimas prasideda nuo gero ir greito interneto ryšio, o po to įsigyjama pirmoji įranga. Dažniausiai pradedama nuo buities darbus lengvinančių prietaisų, tokių kaip dulkių siurblys robotas. Tiesa, interjero ekspertė pažymi, jog norint, kad toks įrenginys sėkmingai atliktų savo darbą, reikėtų pasirūpinti, kad didžioji dalis baldų būtų maždaug 10-15 centimetrų atkilę nuo žemės, jog robotas galėtų dulkes išvalyti ir po jais. Jei patalpoje yra kiliminė danga, ji neturėtų turėti ilgų šerių. Kitaip tariant, bendras interjeras turėtų būti konstruktyvus ir gerai organizuotas.

Ne mažiau svarbus ir pačių baldų pasirinkimas. Pirmenybę dizainerė siūlo teikti funkcionaliems, lengvai transformuojamiems ir nesunkiai prižiūrimiems jų modeliams. Tai gali būti baldai ant ratukų, kuriuos lengva perstumti į kitą kambarį, ar, pavyzdžiui, transformuojami stalai, kurie gali būti naudojami ir kaip žurnaliniai, ir kaip valgomojo baldai. Tokie sprendimai namams suteiks dar daugiau praktiškumo.

siuolaikiskas svetaines interjeras

Abejojantiems, ar miegamajame reikalingi išmanūs sprendimai, Anna Ilmere turi ne vieną dėmesio vertą idėją. Kaip Jums skamba galimybė net neatsikėlus iš lovos atitraukti užuolaidas? Pasitelkus naująsias technologijas, toks sprendimas tikrai yra įmanomas – žaliuzes ir užuolaidų laikiklius galima reguliuoti pasitelkus nuotolinio valdymo pultelį. Renkantis roletus, pirmenybę siūloma teikti kasetiniam ritininiam jų tipui: jis nereikalaus daug vietos ir neleis kauptis dulkėms.

Dizainerė pažymi, jog lemputės ir šviestuvai taip pat gali būti valdomi balsu ar sensoriniais jutikliais, o tokie sprendimai nereikalauja didelių išlaidų. Be to, ilgalaikėje perspektyvoje šios investicijos tikrai atsipirks. Tuo tarpu aptarinėdama interjerą ir baldus, kurie geriausiai dera su šiomis technologinėmis naujovėmis, ekspertė pataria pasirinkti stačiakampio ar ovalo formos minkštus modelius su paprastesniu dekoru. Juos galėsite derinti su chromuotomis detalėmis. Lova galėtų būti stačiakampio formos, turinti patalynės dėžę.

ismaniu namu miegamasis kambarys

Koks stilius padės suderinti technologijas su jaukiu interjeru?

Tinkamiausias stilius, kuris galėtų būti derinamas su išmaniaisiais sprendimais, yra minimalizmas – jis yra puikiai pritaikytas ateičiai. „Po sunkios dienos šiuolaikinis žmogus nori atsipalaiduoti ir atgauti jėgas erdviame kambaryje, kuriame nėra nereikalingų detalių. Plėtojant tokią aplinką, svarbu pajausti asketiško ir funkcionalaus gyvenimo skirtumus. Minimalizmas leis sukurti patogų ir funkcionalų interjerą, kuriame vyraus nedidelis kiekis kokybiškų daiktų. Tokios idėjos puikiai dera su išmaniosiomis technologijomis“,- pasakojo Anna Ilmere.


Toks interjeras yra pagrįstas dviem pagrindinėmis spalvomis, o trečia naudojama kaip akcentuojanti. Minimalizmui būdingas neutralių atspalvių naudojimas – populiariausi iš jų yra balti, pilki ir juodi tonai. Akcentams pasirenkamos ryškios ir sodrios spalvos, tokios kaip raudona, geltona ar mėlyna. Tuo tarpu tarp medžiagų dominuoja natūralūs sprendimai, tokie kaip poliruotas akmuo, mediena, stikliniai paviršiai, lakuotos lentos ar marmuras.

Kas svarbiausia išmaniajame vonios kambaryje?   

Vonios kambario pritaikymas prie šios šiuolaikiškos koncepcijos prasideda nuo išmaniosios skalbimo mašinos, kuri automatiškai gali pradėti skalbimo ciklą. Pasitelkę savo mobilųjį telefoną, ją galėsite valdyti iš bet kurios vietos, nesvarbu, ar tai būtų Jūsų biuras, ar gretimas kambarys. Tai garantuos dar patogesnę kasdienybę.

Kalbėdama apie šios patalpos įrengimą, interjero dizainerė pabrėžė, jog itin svarbu pagalvoti apie baldų išdėstymą – jis iš karto turėtų būti toks, jog įdiegiant naujus sprendimus, nebereikėtų galvoti apie kardinalius pokyčius. Vienas iš tokių sprendimų – spinteles ir lentynėles tvirtinti prie sienos, jog grindų švara besirūpinantis robotas ir šiame kambaryje galėtų sėkmingai atlikti savo darbą.

Šioje patalpoje dažniausiai pasirenkami neutralūs, pavyzdžiui, balti, pilki ar smėliniai tonai, o kartais naudojamos ir medienos imitacijos. Baldai gali būti tiek mediniai, tiek plastikiniai, tačiau svarbu išlaikyti geometrines formas – jos turėtų būti simetriškos arba asimetriškos. Spintelės gali turėti akmeninį paviršių, o vonia taip pat galėtų būti pagaminta iš akmens, tačiau šie niuansai priklauso ir nuo Jūsų biudžeto. Tuo tarpu mažesniuose vonios kambariuose, kuriuose yra naudojama tik dušo kabina, verta apsvarstyti galimybę įsigyti termostatinę dušo sistemą. Galiausiai reikėtų nepamiršti ir veidrodžių su LED lemputėmis, kurias taip pat galima valdyti pasitelkus sensorinius jutiklius.

minimalistinis vonios kambario interjeras

Virtuvė – išmaniųjų namų karalienė

Šioje erdvėje galima įdiegti kone daugiausiai išmaniųjų sprendimų. Išmanieji šaldytuvai su WiFi funkcija, kavą iš anksto paruošiantys kavos aparatai, nuotoliniu būdu valdomi ir vandens temperatūrą reguliuoti leidžiantys virduliai – tai tik keletas tokių variantų. Akivaizdu, kad pasirinkimo tikrai nepritrūks, todėl interjero dizainerė pataria virtuvėje plėtoti paprastesnį dizainą, jog visko nebūtų per daug.

Tonus galite rinktis pagal savo asmeninį skonį – čia galima plėtoti vienspalvį, pavyzdžiui, baltą dizainą ar pasirinkti tris atspalvius ir jais nudažyti virtuvėje esančias lentynas. Spintelių paviršiams siūloma naudoti dirbtinį arba tikrą akmenį – tai bus ir tvarus, ir lengvai prižiūrimas pasirinkimas. Tačiau ekspertė pažymi, jog kone svarbiausia šioje erdvėje tinkamai išdėstyti baldus – čia nuolat vyksta judėjimas, todėl reikėtų pasirūpinti, kad tai daryti būtų kuo patogiau ir maloniau.

Akivaizdu, kad išplėtoti išmaniųjų namų koncepciją yra daug paprasčiau, negu galėtų pasirodyti. Jei vadovausitės minimalistinėmis idėjomis ir kruopščiai parinksite baldų vietas, išmanieji prietaisai įsilies ir į Jūsų gyvenimą, ir į plėtojamą interjerą. 

minimalistinis virtuves interjeras

Pirkėjams patiko šis įrašas

5/5
3 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?

Interneta veikals E pood Kaledos.lt

© 2008-2021 UAB „Pigu“ | Pigu.lt ™
Be UAB „Pigu“ sutikimo draudžiama kopijuoti ir platinti svetainėje esančią informaciją.