Naudingi patarimai

Kaip išsirinkti ekonomiškiausią vandens šildytuvą?

Vandens šildytuvai pigiau
2018 02 20
boileriai

Anksčiau ar vėliau ateina laikas pakeisti namuose esantį vandens šildytuvą – tam, kad to nereikėtų daryti paskutinę minutę, verčiau iš anksto susipažinti su šių įrenginių asortimentu ir žinoti, į kokius aspektus vertėtų atkreipti dėmesį juos renkantis. Šie patarimai Jums padės surasti ne tik kokybišką, bet ir ekonomišką vandens šildytuvą, kuris leis ženkliai sumažinti sunaudojamos energijos išteklius.

  1. Paprasčiausias būdas išsiaiškinti, ar vandens šildytuvas bus pakankamai taupus, yra atidžiai perskaityti jo aprašymą – kartais net ir ne itin ekonomiškų tipų įrenginiai gali turėti specialių programų ar funkcijų, leidžiančių sutaupyti didesnį kiekį energijos.
  2. Nors tikslios klasifikacijos dar nėra, gamintojai, kurie specializuojasi būtent taupių ir ekonomiškų vandens šildytuvo gamyboje, visuomet tai pabrėžia vartotojams.
  3. Tam, kad surasti tokį modelį būtų lengviau, vertėtų atsižvelgti į vandens šildytuvų tipus. Itin ekonomiškas variantas yra momentiniai vandens šildytuvai, kurie jį šildo tik tuomet, kai atsukamas vanduo.
  4. Maždaug 60 procentų mažiau nei standartiniai modeliai, sunaudoja hibridiniai vandens šildytuvai – nors jie kainuoja šiek tiek daugiau, ši investicija netrunka atsipirkti.
  5. Itin taupūs yra ir termodinaminiai vandens šildytuvai, veikiantys šilumos siurblio principu, todėl didžioji dalis karšto vandens Jums visiškai nieko nekainuoja. Šiuos ir kitus vandens šildytuvus patraukliomis sąlygomis galite įsigyti Pigu.lt elektroninėje parduotuvėje.
  6. Visgi, svarbus ne tik šildytuvo tipas, bet ir jo talpa, kurią reikėtų rinktis priklausomai nuo šeimos narių skaičiaus. Šeimai su dviem vaikais gali užtekti ir 120l tūrio, tačiau atitinkamai galima surasti tiek mažesnių, tiek didesnių variantų.
  7. Atsižvelkite į išmatavimus ir vandens šildytuvo formą. Tais atvejais, kai turite pakankamai daug erdvės šiam prietaisui, rekomenduojama rinktis vertikalius variantus, kadangi tokio tipo įrenginiuose vanduo geriau įšyla.
  8. Atkreipkite dėmesį, kad pasirinktas vandens šildytuvas būtų padengtas storu emalio sluoksniu. Nors šis parametras dažniausiai nėra akcentuojamas, tą galite išsiaiškinti ir patys – jei du tokios pačios talpos šildytuvai sveria skirtingai, logiška, kad sunkesniojo sienos bus kur kas storesnės.
  9. Energijos sunaudojimas padidėja ir tuomet, kai ant vandens šildytuvų atsiranda kalkių nuosėdos, tad norėdami jų išvengti, turėtumėte rinktis gaminius, turinčius specialią apsaugą nuo korozijos ir nusidėvėjimo.
  10. Patalpose, kuriose yra daugiau drėgmės, šie prietaisai taip pat sunaudos daugiau energijos – jei turite galimybę, montuokite jį šiltesnėje vietoje.

Top vandens šildytuvai


Ženkliai skiriasi ir vandens šildytuvų kainos, tad turėtumėte nuspręsti, kiek į šį įrenginį galite investuoti. Visgi, nepamirškite, kad ekonomiškesni variantai greičiau atsipirks, o taip pat visuomet atrasite patrauklesnių pirkimo alternatyvų ar specialių vandens šildytuvams taikomų nuolaidų.

Pirkėjams patiko šis įrašas

3.4/5
10 Pirkėjų įvertinimų

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?

Interneta veikals E pood Kaledos.lt

© 2008-2021 UAB „Pigu“ | Pigu.lt ™
Be UAB „Pigu“ sutikimo draudžiama kopijuoti ir platinti svetainėje esančią informaciją.