% Pavasario sezono geriausi pasiūlymai ir atradimai! % >>

Naudingi patarimai

Kaip išsirinkti kultivatorių

Didelis kultivatorių pasirinkimas
2020 01 30
kultivatoriai

Laukiant šiltojo sezono, po truputį pradedame užsiimti visais lauko darbais ir sodininkyste. Jei ketinate paruošti žemę gėlynui ar daržui, tuomet Jums tikrai prireiks kultivatoriaus. Tik susipažinę su kultivatoriais ir jų galimybėmis galėsite išsirinkti Jūsų poreikius atitinkantį įrenginį.

Ką daro kultivatorius ir kam jis reikalingas?

Retas kuris šiais laikais nežino, kas yra kultivatorius – šie įrenginiai vis dažniau pasirenkami žemės apdirbimui. Kultivatoriai plote, kuriame ketinama sodinti, puikiai išpurena dirvą, augimo metu pašalina nepageidaujamas žoles ir į dirvą įmaišo kompostą. Žemės purenimui kultivatoriai naudoja metalinius ašmenis. Po tokių „procedūrų“ žemė galutinai paruošiama apsodinimui.

Tiems, kurie ruošiasi auginti tik kelias lysves mėgstamų produktų ar ketina apsiriboti tik vienu gėlynu, šį prietaisą gali atstoti kastuvas ir kauptukas. Tačiau jeigu žemės, su kuria ketinate dirbti, plotas siekia 10 arų ar tiesiog norite pasaugoti nugarą, su kultivatoriumi tokius darbus atliksite ir efektyviau, ir patogiau.

Koks kultivatorius geriausias?

Apsisprendę, kad šis įrenginys Jums bus reikalingas, susipažinsite su plačia jų įvairove – tuomet reikėtų atkreipti dėmesį į kelis svarbiausius pasirinkimo kriterijus.

Kultivatoriaus tipas

Galima rinktis iš benzininių arba elektrinių (laidinių arba įkraunamų) modelių. Kiekvienas iš jų gali pasiūlyti skirtingas ypatybes:

  • Benzininiai kultivatoriai. Tokie įrenginiai labiausiai praverčia tuomet, kai žemės plotas yra toliau nuo „civilizacijos“ – turėdami šį kultivatorių, nebūsite apriboti jokiais laidais. Tokio tipo įrenginiai dažniausiai galės pasiūlyti ir didesnį svorį, tačiau jų priežiūrai taip pat reikės skirti daugiau dėmesio: reguliariai turėsite pakeisti alyvą bei stebėti žvakių ir oro filtrų būseną. Kai kurie benzininiai modeliai turi priedą (perkamas atskirai), kuris leis užvesti mašiną netraukiant droselio.


  • Elektriniai kultivatoriai. Šio tipo įrenginiai yra lengvesni, dažnu atveju – pigesni ir reikalaujantys gerokai mažiau priežiūros. Būtent dėl šių ypatybių juos dažniausiai rekomenduojama rinktis maždaug 10 arų žemės plotams, esantiems gan netoli elektros šaltinio. Naudojant nuo elektros lizdo maitinamą kultivatorių reikalingas pakankamai ilgas laidas. Vadovaukitės gamintojo rekomendacijomis ilgintuvų naudojimui ir patarimais, kaip saugiai naudoti elektros laido ilgintuvus. Užvedamas elektra kultivatorius yra patogus, nes nereikės tampyti už droselio, kad jis užsivestų.