Naudingi patarimai

Kaip pasirinkti fotoaparato objektyvą?

Fotoaparatų objektyvai nuo 100€
2017 06 11
Fotoaparato objektyvas

Įsigijote fotoaparatą su keičiamu objektyvu? Sveikiname – tai kelio į profesionalią fotografiją pradžia. Pagrindinis tokio fotoaparato privalumas yra jo universalumas – turėdami vos vieną fotoaparatą galite fiksuoti visiškai kitokio stiliaus ir tipo nuotraukas tiesiog panaudoję skirtingus objektyvus. Nekeičiant DLSR ar beveidrodinio fotoaparato objektyvo, fotografija praranda dalį savo žavesio, o toks fotoaparatas tiesiog neišnaudoja savo potencialo. Tačiau norint įsigyti tinkamą objektyvą, reikia bent kažkiek suprasti, nuo ko pradėti. Susipažinti su fotoaparatų objektyvų pasauliu padėsime mes, Pigu.lt ekspertai!

Pirmas žingsnis – patikrinkite savo pasirinkimą

Jeigu fotoaparato dar neįsigijote – puiku, nes galite pasižiūrėti, kokie objektyvai bus tinkami jūsų įrenginiui dar prieš jį įsigyjant. Jeigu savo fotoaparatą jau turite, pasižiūrėkite, kokie objektyvai yra jums tinkami. „Nikon“ DSLR fotoaparatai dažniausiai naudoja F montavimo standartą, „Canon“ naudoja EF ir EF-S, o kiti gamintojai naudoja dar kitokius standartus. Paprastai galimybės naudoti vieno gamintojo objektyvus kitam gamintojo fotoaparatui nėra, nebent papildomai planuojate naudoti adapterius. Tiesa, tokiu atveju jau tektų aukoti ir funkcionalumą, todėl prieš pirkdami ir fotoaparatą, ir objektyvą, būtinai patikrinkite suderinamumą.

Top 10 Fotoaparatų objektyvų


Židinio nuotolis – pats paprasčiausias ir bene svarbiausias aspektas renkantis

Židinio nuotolis yra nurodomas milimetrais ir kuo didesnis yra skaičius, tuo arčiau atrodo objektas, į kurį nukreiptas objektyvas. Žmogaus akies židinio nuotolis yra maždaug 30-50mm, todėl maždaug tokio nuotolio objektyvą reikia rinktis, jeigu norite idealiai natūralaus vaizdo. Mažesnį nuotolį turinčios kameros paprastai bus platesnio kampo, didesnį – vaizdą smarkiai priartins.

Kai kurie objektyvai nurodo du skaičius, pavyzdžiui, 30-110 mm, o tai reiškia, jog židinio nuotolį galima reguliuoti ir taip vaizdą galėsite priartinti arba atitolinti. Taip, objektyvai su priartinimo galimybe yra universalesni, tačiau atsiliepimai internete patvirtina, jog paprastai fiksuotą židinio nuotolį turintys objektyvai gali fiksuoti aukštesnės kokybės kadrus. Todėl pasirinkimas priklauso nuo jūsų biudžeto ir poreikių.

Tiesa, fotografuojamo objekto atstumas priklauso ir nuo sensoriaus karpymo. Rinkoje yra APS-C sensorius turintys fotoaparatai, kurie dalį užfiksuotų kadrų tiesiog apkerpa. Jeigu turite fotoaparatą su pilno kadro sensoriumi, galvos sukti nereikia, bet APS-C turėtojams teks šiek tiek paskaičiuoti. Jeigu iškirpimo lygis yra 1.5 arba 2.0, atitinkamai dauginkite perkamo objektyvo židinio nuotolį iš 1.5 arba 2. Tai nėra labai sudėtinga, bet tokius dalykus žinoti yra būtina!

Diafragma

Maksimali diafragma gali būti žymima, pavyzdžiui, f/2.8, F2.8 arba 1:2.8, bet visi šie žymėjimai reiškia tą patį – maksimalų šviesos kiekį, kuris gali patekti į objektyvą. Kuo mažesnis skaičius, tuo didesnė yra diafragma, tuo daugiau į objektyvą patenka šviesos. F1.8 objektyvas fotografijai tamsoje tinka daug geriau negu F4 objektyvas. Taip pat didesnė diafragma leidžia sukurti gilesnę nuotrauką – t.y. objektai, kurių nefokusuojate, išsilieja daug labiau. Kaip ir židinio nuotolis, taip ir diafragma kai kuriuose objektyvuose gali būti reguliuojama.

Skirtingi objektyvų tipai

Rinkoje egzistuoja kelių tipų objektyvai, jie yra skirstomi pagal tam tikrą funkciją. Išskirtiniai objektyvai nėra labai universalūs ir juos verta pirkti tik tuo atveju, jeigu dažnai užsiimate tik tam tikro tipo fotografija ir jau turite kitų objektyvų.

  • Itin plataus kampo – šio tipo objektyvai turi mažesnį negu 24mm židinio nuotolį, todėl jie gali užfiksuoti itin plataus kampo nuotraukas. Kai kurie plataus kampo objektyvai šiek tiek iškreipia vaizdą ir jį padaro nelygų (t.y. naudojamas „fisheye“ efektas), o kai kurie tą vaizdą išlaiko normalų. Tokio tipo objektyvai gali būti naudojami labai įvairiems atvejams, pavyzdžiui, pastatų, architektūros, gatvės fotografijai. Tokio objektyvai idealiai tinka ir gamtai, o vaizdo iškreipimas gali būti panaudojamas kūrybiškai.
  • Plataus kampo – šie objektyvai turi 24-35mm židinio nuotolį, jie mažiau iškraipo vaizdą, bet vis dar fiksuoja pakankamai plataus kampo nuotraukas, todėl tokio tipo objektyvai yra šiek tiek universalesni.
  • Įprasti – įprasti objektyvai dažniausiai turi 35-70 mm židinio nuotolį ir jie fiksuoja nuotraukas maždaug taip, kaip jas matytų jūsų akis. Tokius objektyvus galite vienaip ar kitaip panaudoti visiems atvejams.
  • Telefoto – šio tipo objektyvais yra laikomi didesnį negu 70mm židinio nuotolį turintys objektyvai. Jie fiksuoja daug siauresnį vaizdą ir jį priartina. Todėl iš tolo fiksuojami objektai gali atrodyti tarsi jie yra čia pat.
  • Priartinimo – priartinimo objektyvai yra bene universaliausi, kadangi jie gali turėti nors ir 18-200mm židinio nuotolį, todėl jie tinka tam atvejui, jeigu norite naudoti tik vieną objektyvą įvairiems kadrams. Tiesa, kokybė bus šiek tiek prastesnė, o greitis mažesnis. Bet kuriuo atveju, jeigu dažnai reikia užfiksuoti tolimus objektus arba tiesiog kartais keliaujate ir nenorite tampytis penkių objektyvų, šitoks priedas yra puikus pasirinkimas jums.
  • Makro – šio tipo objektyvai paprastai turi 40-200mm židinio nuotolį ir jie puikiai tinka fiksuoti arti esantiems objektams, nes jie gali išgauti maksimalų detalumą ir sufokusuoti tik vieną objektą. Tiesa, makro objektyvai gali būti naudojami ir portretams!

Kaina

Nepamirškite, objektyvai gali kainuoti labai daug. Todėl jeigu neturite didelio biudžeto, rinkitės objektyvus, kurių kaina nėra labai didelė ir užsisakykite internetu iš Pigu.lt. Čia visos prekės, tame tarpe ir fotoaparatų objektyvai, kainuoja pigiau dėl nuolat vykstančių akcijų, išpardavimų, taikomų nuolaidų su specialiu nuolaidos kodu. Taip pat galite tiesiog užsisakyti vieną universalesnį, šiek tiek brangesnį objektyvą, kuris galėtų atlikti kelias funkcijas. Neskubėkite, tobulėkite ir didinkite savo arsenalą pamažu!

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.3/5
9 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?

Interneta veikals E pood Kaledos.lt

© 2008-2021 UAB „Pigu“ | Pigu.lt ™
Be UAB „Pigu“ sutikimo draudžiama kopijuoti ir platinti svetainėje esančią informaciją.