Naudingi patarimai

Kaip pasirinkti kraujospūdžio matuoklį?

Didelis kraujospūdžio matuoklių pasirinkimas
2020 03 20
kraujospudzio matuoklis ir kitos vaizdines prekes isdetos ant stalo

Rūpintis savo širdies sveikata – visų mūsų atsakomybė. Paprasčiausia tai daryti namuose, dėsningai stebint savo kraujo spaudimą. Šiam tikslui pasitelkiami tikslūs kraujospūdžio matuokliai. Kokį rinktis – dažnai iškylantis klausimas, vos tik pradėjus pažintį su šiais prietaisais. Visgi, jei apgalvosite kelis pagrindinius aspektus, nesunkiai priimsite sprendimą.

Koks kraujospūdžio matuoklis geriausias?

Tam, kad nuspręstumėte, kurie kraujospūdžio matuokliai yra tiksliausi ir geriausi, pirmiausia turėtumėte panagrinėti tam tikrus jų parametrus.

Kraujospūdžio matuoklio tipas

Dėl savo paprastumo ir prieinamos kainos, šiuo metu rinkoje dominuoja elektroniniai prietaisai – būtent jie dažniausiai yra pasirenkami namų reikmėms. Priklausomai nuo to, kurioje vietoje matuoklis yra tvirtinamas, išskiriami dar du jų tipai:

  • Riešinis. Šio tipo prietaisai mėgstami dėl palankios kainos ir kompaktiško dydžio. Juos itin patogu su savimi pasiimti į keliones. Tačiau siekiant tikslių rezultatų, matavimo metu ranką būtina laikyti širdies lygmenyje – priešingu atveju toks kraujo spaudimo matavimas netenka prasmės. Būtent dėl to jie nėra rekomenduojami vyresnio amžiaus žmonėms.


  • Žąstinis. Minimaliai didesni ir šiek tiek brangesni šio tipo matuokliai laikomi vienais patogiausių namų naudojimui. Pakankamai tikslūs rezultatai gaunami kur kas paprasčiau, o patys prietaisai gali nustebinti solidžia skirtingų funkcijų įvairove.