Naudingi patarimai

Kaip pasirinkti sąsiuvinius ir popieriaus prekes?

Platus popieriaus prekių pasirinkimas
2023 08 03
Popieriaus prekės

Artėjant mokslo metams prie daugybės darbų prisideda dar keli rūpesčiai, kurių nepavyksta išvengti. Tai sąsiuvinių ir kitų popieriaus prekių išsirinkimas ir pirkimas. Sąsiuvinių šiomis dienoms apstu – nuo pačių paprasčiausių iki papuoštų įvairiais filmų ar serialų herojais, langeliais arba linijomis, su paraštėmis ir be jų. Daugelis neretai sutrinka ir nežino, kurią priemonę pirkti ar kaip išsirinkti pačią kokybiškiausią ir pigiausią. Kaip pasirinkti sąsiuvinius ir popieriaus prekes?

Sąsiuviniai

Sąsiuviniai yra priemonė numeris vienas mokyklinių prekių sąrašuose. Tai priemonė, kurios reikės visiems moksleiviams – tiek pradinukams, tiek vyresnių klasių gimnazistams. Renkantis reikėtų atkreipti dėmesį į amžiaus kategoriją, kuriai sąsiuvinis skirtas, ir keletą kitų esminių dalykų.

Top sąsiuviniai

Prekės pradinių klasių moksleiviams

Patys mažiausi mokyklų bendruomenių nariai dažniausiai yra linkę žvilgčioti į spalvingus, animacinių herojų arba gyvūnų atvaizdais papuoštus sąsiuvinius. Iš tiesų, šios amžiaus kategorijos sąsiuviniai turėtų būti spalvingi, kelti vaikams džiaugsmą, kuris kartu paskatintų mokinį noriai ruoštis mokyklai ir į ją grįžti. Vis dėl to spalvingumas nėra svarbiausias faktorius. Vertėtų atkreipti dėmesį į popieriaus kokybę – sąsiuvinio viršelio storis turėtų prasidėti nuo 120 gr./m². Tokie viršeliai bus kietesni, mažiau linkę lamdytis, tad ilgiau išliks tvarkingesni. Itin svarbus sąsiuvinio vidinio lapo storis – rašant plunksnakočiu rašalas gali persigert į kitą popieriaus pusę, tad norint to išvengti reikėtų rinktis sąsiuvinius, kurių vidinių lapų storis prasideda nuo 60 – 70 gr./m². Tokių sąsiuvinių gausu internetinėje parduotuvėje Pigu.lt. Joje ne tik rasite aprašymus su detalia informacija, tačiau galėsite įsigyti sąsiuvinių su akcijomis ir nuolaidomis, taikomoms su specialiais nuolaidos kodais. Mažiesiems sąsiuvinių daug nereikia – optimaliausia būtų rinktis po penkis ar šešis sąsiuvinius linijomis ir langeliais.

Vyresnių klasių moksleiviams

Dažnai didžiausia problema vyresnių klasių moksleiviams yra dažnas sąsiuvinių keitimas. Užsimiršusią informaciją norėtųsi susirasti čia pat po ranka, tad vertėtų rinktis ir investuoti į storesnius – 96 ir daugiau puslapių sąsiuvinius, kurie galėtų atitarnauti pusę ar net visus metus. Taip pat vertėtų atsižvelgti ir į sąsiuvinio dydį – daugiau informacijos telpa A4 dydžio sąsiuviniuose nei standartiniuose A5. Sąsiuvinio viršelis taip pat neturėtų būti plonas – sąsiuviniai laminuotu arba kietu viršeliu užtikrina priemonės ilgaamžiškumą ir kokybę.

Biuro popierius

Renkantis tokias kanceliarines prekes kaip biuro popierių vertėtų atkreipti dėmesį į vienetų skaičių pakuotėje ir popieriaus storį. Optimaliausias ir ekonomiškiausias variantas – rinktis pakuotes po 500 vienetų. Lapo storis turėtų būti 80 gr./m² – plonesnis popierius greitai lamdosi, o storesnis gali sukelti bėdų naudojantis spausdintuvu. Pigu.lt išlaiko puikų kiekybės, kokybės ir kainos santykį dėl nuolat vykstančių akcijų ir išpardavimų, tad užsisakant internetu biuro popierių galite įsigyti pigiau.

Top biuro popierius

Piešimo, akvarelinis ir spalvotas popierius

Jaunesnių moksleivių kuprinių turinys neįsivaizduojamas be piešimo ar spalvoto popieriaus. Piešimo popierius neturėtų būti per storas, jo viršus turėtų būti pakankamai lygus, pats popierius pakankamai minkštas. Piešimo sąsiuvinių lapų storis neturėtų būti storesnis už 120 gr./m², nes toks popierius gali būti per kietas piešti pieštukais ar flomasteriais. Vis dėl to renkantis akvarelinį popierių vertėtų prisiminti, jog šis popierius turi būti žymiai storesnis už piešimo – ploniausias akvarelinis popierius turėtų prasidėti nuo 140 gr./m² ir svyruoti iki 180-200 gr./m². Perkant spalvotą popierių rinkitės sąsiuvinius su dvipusiu spalvotu popieriumi, taip pat vertėtų atsižvelgti į spalvų kiekio ir kainos santykį.

Top 10 spalvotas popierius

Braižybos, eskizavimo popierius ir bloknotai

Popieriaus naujiems mokslo metams prireikia ne tik patiems mažiausias ar biurų darbuotojams. Prieš rugsėjį sukrunta ir dailininkai, architektai ir dailės gerbėjai, kuriems itin svarbi popieriaus kokybė. Braižybos popierių geriausia rinktis sąsiuviniais nuo 20 lapų, taip pat prieš perkant patartina atkreipti dėmesį į popieriaus storį ir pasirinkti jį pagal įgeidžius. Perkant eskizavimo bloknotus patartina rinktis tarp 40-60 lapų, A4 arba A5 dydžių, jog bloknotas netaptų našta nešiojantis. Pigu.lt siūlo platų braižybos popieriaus, eskizavimo popieriaus ir bloknotų pasirinkimą už protingą kainą. Atsiliepimai apie internetu užsisakytą popierių iš Pigu.lt parduotuvės – patys geriausi.

Top popierius braižybai

Spalvoti  lipnūs lapeliai ir užrašų knygutės

Mokslo metai visuomet prasideda netikėtai, tad vis dar atsipalaidavę po vasaros, neretai pamirštame įvairius susitikimus ar darbus, kurių ir taip galybė. Jog taip nenutiktų, paranku šalia visuomet turėti užrašų knygelę arba spalvotų lipnių lapelių. Pastarieji ne tik puiki priemonė užsirašyti svarbią informaciją, tačiau gali pasitarnauti kaip skirtukas dokumentuose, knygose ir panašiai. Užrašų knygutę vertėtų rinktis sau patogią – ji neturėtų būti per didelė, t.y. neviršyti A5 formato.

Top užrašų knygutės

Kitos popieriaus prekės

Mokslo metai neįsivaizduojami ir be kitų panašių prekių. Svarbu nepamiršti vokų sąsiuviniams – taip sąsiuviniai ilgiau išliks tvarkingi ir nesusiglamžę. Vokų vertėtų nusipirkti ne vieną – visuomet pravers bent vienas ar du A4 ir A5 formato vokai. Praktiškesni vokai – su priveržiančia gumele. Gumelės nutrūksta ar išnyra rečiau nei nuplyšta lipdukai, be to, ir sutvarkyti jas žymiai patogiau. Ruošiantis naujiems mokslo metams nereikėtų užmiršti ir darželinukų. Mokomieji plakatai padės lengviau išmokti abėcėlę ar atskirti miško ir naminius gyvūnus. Renkantis plakatus atkreipkite dėmesį į jų spalvingumą, grafiką – ji turėtų būti patraukli mažiesiems, tad spalvų gausa turėtų būti pagrindinis kriterijus renkantis. Visas šias prekes patogu išsirinkti ir užsisakyti internetu už itin patrauklią kainą. 

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?