Naudingi patarimai

Kaip pratampyti batus? Praktiški patarimai

Didelis avalynės moterims pasirinkimas
2022 08 17
merginai pritryne kojas nauji batai

Kartais prasidėjus naujam sezonui iš spintos ištraukę senus, bet mylimus batus staiga suprantame, kad daugiau nebesijaučiame su jais taip patogiai, kaip anksčiau. Batai pasidaro ankštoki, į juos sunkiau įkišti kojas, jie skausmingai trina kulnus ar nemaloniai spaudžia pirštus. Visiškai tokia pat nemaloni situacija gali ištikti ir įsigijus visiškai naujus batus, nepriklausomai nuo to ar tai moteriški bateliai, ar vyriški batai, ypač jei prieš pirkdami kruopščiai jų nepasimatuojame. Tad kaip pratampyti batus, kad su jais vėl būtų galima vaikščioti lyg ant debesų? Štai keletas patarimų!


Kaip pratampyti batelius šaldiklyje?

Nors mintis apie batus šaldiklyje ir skamba keistokai, iš tiesų tai vienas iš efektyviausių būdų kaip pratampyti medžiaginius batus ar bet kuriuos kitus. Tam reikės vieno arba dviejų plastikinių maišelių su užspaudžiamu viršumi kiekvienam batui ir vandens. Pirmiausia, maišelį įkiškite į batą taip, kad maišelio kraštai priglustų prie visų vidinių bato paviršių ir tik tada pripildykite jį vandeniu. Esmė, kad į maišelį pripylus vandens, šis užpildytų visą bato ertmę. Maišelį saugiai užspauskite, kad vanduo neišsilietų ir nesugadintų batų (dėl šventos ramybės galite naudoti du maišelius, vieną įkišdami į kitą). Tuomet atlaisvinkite vietos šaldiklyje ir padėkite ten batus, kol vanduo sustings į ledą. Stingdamas vanduo plečiasi, o dėl to prasiplės ir jūsų bateliai! Belieka juos išimti, luktelėti, kol ledas kiek atitirps ir pašalinti maišelius. Viskas! Galite džiaugtis patogesniais batais!

moteris matuojasi aukstakulnius


Kaip praplatinti batus su spiritu?

Spiritas taip pat yra viena iš galimų priemonių, sprendžiant klausimą kaip praplatinti naujus batus arba senus. Žinoma, čia turime galvoje ne degtinę, viskį ar kitus spiritinius gėrimus, bet medicininį spiritą, naudojamą medicininėse procedūrose, pavyzdžiui, įtrinant jį odą. Tokio spirito galima rasti artimiausioje vaistinėje, bet tikrai neieškokite jo alkoholinių gėrimų parduotuvėse. Šiam metodui dar prireiks nedidelio buteliuko su purkštuku. Į buteliuką pripilkite spirito ir juo išpurkškite batų vidų, tik tiek, kad batai truputį sudrėktų. Tuomet apsiaukite batus ir vaikštinėkite su jais, kol spiritas išdžius. Spiritas turėtų suminkštinti batų medžiagą ir priversti ją prisitaikyti prie jūsų pėdos formos. Visgi, šį metodą reikėtų naudoti atsargiai – įsitikinkite, ar spiritas nekenksmingas jūsų batų medžiagai.

batu platinimas su spiritu

Kaip pratempti batus į ilgį su batų ištempėjais?

Galbūt jūsų batai pakankamo pločio, tačiau šiek tiek trūksta ilgio, kad nespaustų nykščio? Ankstesni metodai gali netikti, kadangi juos naudojant sunku kontroliuoti į ilgį ar į plotį batai daugiau išsitemps. Tačiau batus ištempti į ilgį gali būti visai nesunku su specialiu prietaisu, kurį galima įsigyti įvairiose parduotuvėse. Batų ištempėjai dažniausiai gaminami iš medžio ir būna įvairių formų, o juos naudoti labai paprasta. Tereikia ištempėją įkišti į batą ir sukti rankenėlę, kol ištempėjas prasiilgins iki norimo ilgio, tuo pačiu ištempdamas ir batą.

batu pratempimo irankiai

Kaip pratampyti batus su plaukų džiovintuvu?

Taip, perskaitėte teisingai, batus įmanoma pratampyti ir su plaukų džiovintuvu. Papildomai reikės kojinių, kuo storesnių, tokių storų, kokios tik telpa į batus. Apsiaukite tomis kojinėmis ir įsispirkite į batus. Plaukų džiovintuvu trumpai pakaitinkite problemiškiausias batų vietas, būtent tas, kuriose spaudžia, trina ar kelia kitų nepatogumų. Tuo pačiu ties tomis vietomis judinkite pėdą. Pavyzdžiui, jei batai spaudžia ties pirštais – judinkite pirštus. Plaukų džiovintuvą naudokite trumpais intervalais, po keliolika sekundžių, kad batų neperkaitintumėte ir nesugadintumėte. Procedūrą kartokite, kol pasieksite norimų rezultatų.

plauku dziovintuvas


Kaip pratampyti guminius batus?

Guminiai batai yra ilgaamžiai ir nepamainomi, kai reikia klampoti per šlapias vietas. Tačiau viena iš blogųjų jų savybių ta, kad jie nėra tokie paslankūs kaip iš kitų medžiagų gaminami batai, taip pat laikui bėgant kiek susitraukia (ypač veikiami šalčio). Visgi, juos irgi įmanoma pratampyti! Geriausia priemonė tą padaryti yra karštis arba bent jau šiluma. Jei guminius batus užtenka praplatinti tik trupučiuką, tuomet pilnai gali pakakti ilgesnio pasivaikščiojimo su jais saulėje. Galite ir juos tiesiog palikti ant saulės. Jeigu vis tik reikalingas drastiškesnis sprendimas, tada galima guminius batus šiek tiek pakaitinti orkaitėje arba mikrobangų krosnelėje. Žinoma, būtina tai daryti tik pačioje žemiausioje temperatūroje ir tik keletą minučių, kol batai švelniai sušils. Tuomet jais apsiaukite ir pavaikščiokite, kol atvės. Niekad nepalikite batų orkaitėje vienų – jie gali sudegti ar išsilydyti!

moteris su guminiais batais lauke


Profesionalų pagalba pratempiant batus

Kartais batai per daug brangūs, kad norėtųsi patiems su jais eksperimentuosi. Tai visiškai ir nebūtina, tiesiog pareikalaus daugiau investicijų, nes tokiu atveju geriausia kreiptis į profesionalų batsiuvį. Šios garbingos profesijos atstovų galima rasti batų dirbtuvėse ar taisyklose. Jie pasirūpins, kad jūsų batai būtų patogūs be rizikos juos sugadinti.

Kada neverta mėginti pratampyti batų

Tam tikrais atvejais net neverta vargi su spaudžiančiais ar trinančiais batais, nes jie tiesiog jums per maži ir jokie praplatinimo metodai nepagelbės. Tai pakankamai akivaizdu iš keleto ženklų: 

  • su jais visiškai nepaeinate;
  • negalite iki galo ištiesti kojų pirštų;
  • jaučiate skausmingą spaudimą bet kurioje vietoje;
  • batai skaudžiai įsikirtę į kulną;
  • vaikščiodami statote kojas jums neįprastu būdu.

moteriai spaudzia kojas bateliai


Kaip pratampyti batus – tai ne vienintelis su batų priežiūra susijęs rūpestis. Dažnai tenka pagalvoti apie jų valymą, blizginimą, vaškavimą ir taip toliau. O štai kaip balinti batus, patariame kitame straipsnyje.

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.8/5
22 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?