Naudingi patarimai

Stiliaus patarimai: kaip rengtis apkūniems žmonėms?

Didelis didelių dydžių drabužių moterims pasirinkimas
2021 07 14
apkunios merginos matuojasi drabuzius

Ko gero, vienas didžiausių ir esminių mados pasiekimų yra tas, kad tiek manekenės, tiek mada yra pristatoma jau ne tik itin liekno kūno sudėjimo moterims ir merginoms, bet ir apvalesnių formų. Anksčiau ant podiumų ir reklamose pasirodydavo tik lieknos moterys, tuo tarpu šiandien yra begalė plius dydžio manekenių, gamintojai siūlo gražius ir stilingus drabužius, apatinį trikotažą, o moterys ir jaunos merginos gali pasipuošti ir atrodyti itin stilingai dėvėdamos didesnio dydžio drabužius.

Ką rengtis apkūnioms moterims

Tiesą sakant, jeigu kyla klausimas, kaip rengtis apkūnioms moterims, tai atsakymas yra labai paprastas – taip pat, kaip ir lieknoms – gražiai, stilingai, patogiai. O geroji žinia ta, kad plius dydžio drabužių pasirinkimas labai platus, pastarųjų metų mados viršūnėse apskritai vyrauja vieno dydžio (angl. one size) arba didinto dydžio (angl. oversized) drabužiai. Todėl pastaraisiais metais, tiek lieknos, tiek apkūnesnės moterys rengiasi labai panašiai.

Pabrėžkite gražiausias savo kūno vietas

Klaidinga manyti, kad su mažesnio dydžio drabužiais atrodysite lieknesnė. Priešingai, nes pernelyg aptempti, akivaizdžiai per maži drabužiai dar labiau pabrėš apkūnumą ir atkreips dėmesį į problemiškiausias vietas. Todėl renkantis drabužius svarbu dėvėti tokius, kurie pabrėš ir atskleis jūsų privalumus ir vietas, kurios jums savyje patinka labiausiai. Turite lieknas ir dailias kojas? Puiku, dėvėkite kojas atidengiančias sukneles ar sijonus. Norite pabrėžti krūtinę? Rinkitės drabužius su gilesne V formos iškirpte, dėvėkite kaklo papuošalus. Vietos, kurias pabrėšite ir akcentuosite, atkreips į save dėmesį, o tos, kurias norite paslėpti ir maskuoti, liks nepastebėtos.

apkuni moteris su v formos marskiniais


Taip pat apkūnios moterys dažnai stengiasi maskuoti liemens sritį. Tą reikėtų daryti ne visais atvejais. Drabužiai, kurie maskuoja ir paslepia liemenį, vizualiai jus dar labiau stambins, atrodysite žemesnė. Todėl rinkitės įliemenuotas sukneles, palaidines ar viršutinius drabužius – paltus, striukes.

apkuni moteris su ilemenuota suknele


Tačiau pirkdamos didelių dydžių rūbus, venkite beformių drabužių, kurie kabėtų ant jūsų lyg maišas. Tiek kelnės, tiek palaidinės turėtų užmaskuoti problemines vietas, tačiau išryškinti tas, kuriomis didžiuojatės ir norite pabrėžti. Todėl nebijokite įliemenuotų drabužių, rinkitės stilingus rūbus, su kuriais jausitės patogiai.

apkuni moteris su sventine ilemenuota suknele

Laisvė spalvotiems drabužiams

Rinkitės raštuotus audinius – stambias geometrines figūras, juosteles, rombus. Pavyzdžiui, suknelę, kurios liemens srityje yra kitos spalvos įsiuvų. Taip pat puikus derinys būtų netaisyklingomis formomis ir kontūrais marginta palaidinė ir vienspalvis sijonas. Tiesa, jeigu rinksitės drabužius su linijomis, šios turėtų būti vertikalios.


Taip pat drąsiai dėvėkite spalvotus drabužius. Nors tamsios spalvos vizualiai šiek tiek ir lieknina, tačiau jūsų tikslas turėtų būti atrodyti stilingai, o ne lieknai. Todėl rinkitės madingas šio sezono spalvas – švelniai rožinę, baltą, melsvą, raudoną.