Naudingi patarimai

Stiliaus patarimai: kaip rengtis apkūniems žmonėms?

Didelis didelių dydžių drabužių moterims pasirinkimas
2021 07 14
apkunios merginos matuojasi drabuzius

Ko gero, vienas didžiausių ir esminių mados pasiekimų yra tas, kad tiek manekenės, tiek mada yra pristatoma jau ne tik itin liekno kūno sudėjimo moterims ir merginoms, bet ir apvalesnių formų. Anksčiau ant podiumų ir reklamose pasirodydavo tik lieknos moterys, tuo tarpu šiandien yra begalė plius dydžio manekenių, gamintojai siūlo gražius ir stilingus drabužius, apatinį trikotažą, o moterys ir jaunos merginos gali pasipuošti ir atrodyti itin stilingai dėvėdamos didesnio dydžio drabužius.

Ką rengtis apkūnioms moterims

Tiesą sakant, jeigu kyla klausimas, kaip rengtis apkūnioms moterims, tai atsakymas yra labai paprastas – taip pat, kaip ir lieknoms – gražiai, stilingai, patogiai. O geroji žinia ta, kad plius dydžio drabužių pasirinkimas labai platus, pastarųjų metų mados viršūnėse apskritai vyrauja vieno dydžio (angl. one size) arba didinto dydžio (angl. oversized) drabužiai. Todėl pastaraisiais metais, tiek lieknos, tiek apkūnesnės moterys rengiasi labai panašiai.

Pabrėžkite gražiausias savo kūno vietas

Klaidinga manyti, kad su mažesnio dydžio drabužiais atrodysite lieknesnė. Priešingai, nes pernelyg aptempti, akivaizdžiai per maži drabužiai dar labiau pabrėš apkūnumą ir atkreips dėmesį į problemiškiausias vietas. Todėl renkantis drabužius svarbu dėvėti tokius, kurie pabrėš ir atskleis jūsų privalumus ir vietas, kurios jums savyje patinka labiausiai. Turite lieknas ir dailias kojas? Puiku, dėvėkite kojas atidengiančias sukneles ar sijonus. Norite pabrėžti krūtinę? Rinkitės drabužius su gilesne V formos iškirpte, dėvėkite kaklo papuošalus. Vietos, kurias pabrėšite ir akcentuosite, atkreips į save dėmesį, o tos, kurias norite paslėpti ir maskuoti, liks nepastebėtos.

apkuni moteris su v formos marskiniais

Taip pat apkūnios moterys dažnai stengiasi maskuoti liemens sritį. Tą reikėtų daryti ne visais atvejais. Drabužiai, kurie maskuoja ir paslepia liemenį, vizualiai jus dar labiau stambins, atrodysite žemesnė. Todėl rinkitės įliemenuotas sukneles, palaidines ar viršutinius drabužius – paltus, striukes.

apkuni moteris su ilemenuota suknele


Tačiau pirkdamos didelių dydžių rūbus, venkite beformių drabužių, kurie kabėtų ant jūsų lyg maišas. Tiek kelnės, tiek palaidinės turėtų užmaskuoti problemines vietas, tačiau išryškinti tas, kuriomis didžiuojatės ir norite pabrėžti. Todėl nebijokite įliemenuotų drabužių, rinkitės stilingus rūbus, su kuriais jausitės patogiai.

apkuni moteris su sventine ilemenuota suknele

Laisvė spalvotiems drabužiams

Rinkitės raštuotus audinius – stambias geometrines figūras, juosteles, rombus. Pavyzdžiui, suknelę, kurios liemens srityje yra kitos spalvos įsiuvų. Taip pat puikus derinys būtų netaisyklingomis formomis ir kontūrais marginta palaidinė ir vienspalvis sijonas. Tiesa, jeigu rinksitės drabužius su linijomis, šios turėtų būti vertikalios.


Taip pat drąsiai dėvėkite spalvotus drabužius. Nors tamsios spalvos vizualiai šiek tiek ir lieknina, tačiau jūsų tikslas turėtų būti atrodyti stilingai, o ne lieknai. Todėl rinkitės madingas šio sezono spalvas – švelniai rožinę, baltą, melsvą, raudoną.

Tačiau apkūniems žmonėms reikėtų vengti kontrastingų spalvų dėvėjimo vienu metu. Nes tokios spalvos padalina figūrą į kelias dalis. Kur kas geresnis pasirinkimas – vienas ryškus, o kitas pastelinių spalvų drabužis.

Taigi atminkite, kad papildomi kilogramai ne kliūtis rengtis gražiais ir stilingais drabužiais. Priešingai, nebijote pabrėžti gražiausių ir moteriškiausių savo kūno vietų, dėvėti akį traukiančių drabužių. Svarbiausia, kad pasirinkti rūbai neatrodytų vulgariai, nevaržytų jūsų judesių, o keltų pasitikėjimą savimi.

Apranga apkūniems vyrams

Vyrai, taip pat kaip ir moterys, dažnai susiduria su problema, kai reikia rinktis didesnių dydžių drabužius. Paprasčiau išsirinkti kasdienius drabužius – kelnes, megztinį. O štai renkantis kostiumą, jau gali kilti keblumų.

Tinkamas rūbų dydis

Taigi esminis kriterijus renkantis vyriškus drabužius yra tinkamas dydis. Tai nereiškia, kad drabužiai turi kristi laisvai. Kelnės, marškiniai, megztiniai – visi drabužiai turi būti jūsų dydžio.

Renkantis kostiumą, labai svarbu rasti tinkamą švarką. Jis paslėps pilvą, o pečiai atrodys platesni, taigi ir rezultatas bus džiuginantis. Beje, dėvint švarką atminkite, kad apatinė švarko saga visuomet turi būti atsegta.


Spalvoti drabužiai

Drabužių spalvomis galite pabrėžti norimas vietas, o problemines šiek tiek maskuoti. Pavyzdžiui, tamsus megztinis vizualiai šiek tiek pamažins pilvą, o šviesesnės kelnės nukreips dėmesį į kojas.

vyras devi sviesias kelnes ir tamsu svarka

Taip pat galite rinktis raštuotus audinius. Tik venkite pernelyg smulkių raštų ir margų audinių. Geriau rinkitės vertikalias linijas, vieną akcentą, pavyzdžiui, piešinį ant marškinėlių, margą apykaklę ir panašiai.


Stiliaus patarimai stambiems vyrams

Jeigu esate stambaus sudėjimo, galite pasitelkti kelias praktiškas gudrybes, kurios jus vizualiai lieknins.

-          Dėvėdami kelnes galite rinktis atidengiančias kulkšnis. Tarpas tarp batų aulo ir kelnių vizualiai prailgins kojas, kurios automatiškai atrodys lieknesnės.

vyras devi kulksnis atidengiancias kelnes

-          Jeigu nesate nusiteikęs prieš barzdą, vertą ją auginti. Barzda puikiai paslepia pagurklį ir vizualiai susiaurina veidą. Taigi barzda yra ne tik viena iš esminių vyrų stiliaus detalių, bet ir priemonė padėsianti užmaskuoti papildomus kilogramus.

-          Taip pat rinkitės stambias detales ir aksesuarus – platesnį diržą, laikrodį, grandinėlę, žiedą. Maži papuošalai ant stambaus kūno atrodys miniatiūriniai, o tuo tarpu didesni ir masyvūs atrodys puikiai.

Pirkėjams patiko šis įrašas

3.5/5
4 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?