Naudingi patarimai

Kaip rinktis skaitmeninį fotoaparatą?

Didelis skaitmeninių fotoaparatų pasirinkimas
2020 05 02
vyras tvarko savo skaitmenini fotoaparata ir ruosia ji naudojimui

Šiais laikais netgi pigiausi telefonai turi kameras, bet faktas, jog išmaniųjų telefonų kameros vis dar negali pilnai pakeisti įprasto fotoaparato. Todėl, jeigu norite idealios fotografavimo patirties, galimybės naudotis ne tik automatiniais nustatymais ir galbūt tiesiog turėti gerą kamerą už žemesnę kainą, internetu užsisakyti skaitmeninį fotoaparatą verta. Tačiau kaip reikia rinktis?

Fotoaparatų tipai

Šiuolaikiniai fotoaparatai skirstomi į tris grupes:

  • Kompaktiški fotoaparatai (vadinamosios muilinės). Šis skaitmeninis fotoaparatas yra pigiausias, patogiausias ir plačiausiai naudojamas: įsimetei į kišenę, prireikus įsijungei – ir fotografuoji. Jis pasiūlys visas būtiniausias funkcijas, kurių prireiks žmonių, gamtos vaizdų ar gyvūnų fotografavimui.


  • Hibridiniai fotoaparatai. Tai kiek didesnis, lyginant su paprastu skaitmeniniu, modelis, kuris turi galimybę keisti objektyvus. Dėl šios priežasties juo darytos nuotraukos kokybe artimos profesionalų darytoms, o paties aparato optinės charakteristikos taip pat pakankamai geros. Hibridinis fotoaparatas turi visas kompaktiško fotoaparato funkcijas, tačiau dėl patogaus LCD ekrano jį galima pritaikyti ir patogiam vaizdo įrašų fiksavimui.
  • Veidrodiniai (DSLR) fotoaparatai. Šie fotoaparatai yra kur kas didesni už prieš tai minėtuosius, ir ypatingi tuo, kad juose įtaisyta veidrodžio konstrukcija leidžia matyti per akutę tokį vaizdą, koks bus nufotografuotas. Vis dėlto didesnę kainą mokame už patogų proceso valdymą ir, savaime suprantama, didelę matricą, tą jautrią šviesai skaitmeninę plokštumą, ant kurios gula vaizdas.


Ką dar svarbu žinoti apie veidrodinius fotoaparatus?

Nuotraukų, padarytų veidrodiniu fotoaparatu, kokybės skirtumą pamatysite iškart, netgi fotografuodami automatiniu režimu. Prieš perkant šį fotoaparatą, reikėtų išsirinkti mėgstamą gamintoją, kadangi priedai komplektuojami tik su šio vieno gamintojo įranga. Šie aparatai, kaip ir hibridiniai, turi keičiamus objektyvus. Apibendrinant galima patarti tiek veidrodiniam, tiek hibridiniam fotoaparatui pirkti objektyvą su kuo didesne skyle, t. y. kuo didesne diafragma (kuo mažesne skaičiaus reikšme).

Itin svarbu prisiminti, kad kiekvienas veidrodinis fotoaparatas yra geras, o investuojant į jo optiką, t. y. objektyvą, taupyti neverta. Uždėję geriausią optiką ant prasčiausio aparato įsitikintumėte, kad nuotraukų kokybė gaunasi geresnė, nei uždėjus prasčiausią optiką ant geriausio aparato.

Veidrodiniai fotoaparatai taip pat skirstomi į klases:

  • Pradedantiesiems skirti veidrodiniai fotoaparatai padaro tikrai gerą įspūdį (tiek vaizdo kokybe, tiek greičiu) iki tol kompaktinius fotoaparatus naudojusiems vartotojams. Jie turi pagrindines veidrodinių fotoaparatų savybes (keičiamus objektyvus, rankinį parametrų valdymą, greitą fokusavimą ir kt.). Nors ir neturi galimybės subtiliai koreguoti kai kurių nustatymų (dažniausiai reikalingų įgudusiems fotografams), jų sandara šiek tiek paprastesnė nei kitų klasių modelių. Tačiau toks fotoaparatas yra idealus pradedantiesiems.
  • Entuziastų klasės fotoaparatai taip pat funkciškai šiek tiek riboti, konstrukcija panaši į pradedančiųjų klasės aparatus (naudojamos tos pačios medžiagos). Šie aparatai tinkamiausi jau pažengusiems veidrodinių fotoaparatų naudotojams, neketinantiems aparato naudoti labai intens