Naudingi patarimai

Kuo ypatingas kapsulinis garderobas?

Didelis drabužių moterims pasirinkimas
2020 10 14
ant pakabos sukabinti rudeniski kapsuliniai drabuziai ir aksesuarai

Praveriate spintą, atidžiai nužvelgiate visus drabužius, kelis net išsiimate pasimatuoti, o tuomet apima neviltis. Spintoje rūbų pilna, o apsirengti nėra kuo. Vieni iš jų nepatogūs, kiti jau pabodę, trečius laikote dėl sentimentų arba tiesiog gaila išmesti nes kažkada už juos nemažai sumokėjote. Kai nerandate to, su kuo jaustumėtės ir patogiai, ir gražiai, iškart kyla pagunda nusipirkti kažką naujo. Tačiau, tai tik greitas ir deja labai trumpalaikis sprendimas. Šiandien pakalbėsime apie kapsulinį ir bazinį garderobo sudarymą bei kodėl tai puikus būdas sprendžiant neturėjimo ką apsirengti problemą. 

mergina dziaugiasi savo kapsuliniu garderobu

Pirmiausia – kas yra kapsulinis garderobas?

Tai sezoninio garderobo sudarymas pasitelkiant 20-40 universalių, tarpusavyje derančių drabužių. Atsisakius nereikalingų, senai dėvėtų rūbų, tačiau suderinus turimus ir priderinus naujus, ne tik sutaupysite laiko, nes prie spintos rinkdamiesi nepraleisite tiek laiko, tačiau prisidėsite ir prie ekologijos. Kapsulės principas yra pasilikti rūbus iš kurių galite sukurti kuo daugiau apsirengimo variantų. 


Nuo ko pradėti?

1. Peržiūrėkite visus savo drabužius. Tai geriausia padaryti išėmus viską iš spintos. Jokiu būdu nesuverskite krūvos daiktų vienas ant kito. Sudėliokite juos taip, kad galėtumėte matyti kiekvieną iš jų.

2. Rūšiavimas. Sudėliokite visus savo rūbus į keturias skirtingas krūveles:

  • Pasilikti. Čia turėtų nugulti visi mėgstami rūbai, tokie kurie jums idealiai tinka ir yra geros būklės.
  • Galbūt. Į šią krūvelę dėkite drabužius kurių nesidedate dažnai, kurie nelabai dera prie kitų jūsų rūbų, tačiau jų nenorite išmesti.
  • Paaukoti. Rūbai kurie dar nėra nusidėvėję, tačiau jų nesivelkate.
  • Išmesti. Visi susidėvėję rūbai, kuriuos dar laikote nes „tikrai prireiks“ važiuojant į gamtą ar darbuojantis, tačiau nebeužsidedate jau daugiau nei metus. Pasidomėkite artimiausia vieta kur galite išmesti rūbus perdirbimui.

Renkantis rūbus kapsulei apmastykite kur praleidžiate daugiausiai laiko. Ar darbe yra nustatytas aprangos kodas, ar dažnai lankotės renginiuose, mėgaujatės vakariene restoranuose. O gal kasdien galite rengtis absoliučiai neįpareigojančiais laisvalaikio rūbais, o vakarus ir savaitgalius įprastai praleidžiate gamtoje. Jei esate mama vaiko priežiūros atostogose turbūt ieškosite patogių drabužių komplektų kurie tiktų tiek pasivaikščiojimams mieste, tiek kitoms aktyvioms veikloms su vaiku.