Naudingi patarimai

4K, UHD televizorių pranašumai ir trūkumai

Platus televizorių pasirinkimas
2017 12 05
4K televizoriai

4K standarto apibrėžimas ir paaiškinimas

4K – terminas, naudojamas dėl didelės skiriamosios gebos, kurioje yra 4 pikselių pločio. Tiesa sakant, gali būti skirtumų tarp kinematografijos vaizdo skiriamosios gebos (4096x2160 px) ir televizijos (3840x2160), kurio pavadinimas yra „Ultra HD”. Dažniausiai abi sąvokos naudojamos sinonimiškai. Labai dažnai gamintojai, siūlantys tokius didelės skiriamosios gebos palaikančius prietaisų modelius, naudoja abu pavadinimus kartu, pavyzdžiui, „4K Ultra HD”.

4K (Ultra HD) pranašumai

Žinoma, vienas iš svarbiausių 4K vaizdo pranašumų yra didesnė raiška, lyginant su ankstesniu standartu, t.y. Full HD (1920x1080). Linijų skaičius buvo padvigubintas tiek vertikaliai, tiek horizontaliai, o tai leidžia „prigrūsti” 4 kartus daugiau pikselių. Dėl to vaizdas yra aiškesnis ir ryškesnis.

Padidinus raišką, taip pat buvo pasiūlyta padidinti vaizdo įrašų atkūrimo greitį. 4K palaiko gebėjimą generuoti vaizdą nuo 24 iki 120 kadrų per sekundę.

Be to, 4K 3D televizoriai rodymui gali naudoti pasyviąją techniką ir rodyti pilną HD skiriamąją gebą, o ne 1920x540 pikselių.

Top 10 Televizoriai


4K trūkumai

Pasirodo, 4K televizoriai rodo blogesnius judančius vaizdus su dinamiškomis scenomis nei labai geri "Full HD" įrenginiai. Tai įtakoja mažesnė atvaizdo atnaujinimo sparta. Kitas trūkumas - ribotas turimų medžiagų kiekis, tiek filmo, tiek televizijos. Problema yra per didelis failų, išsaugotų 4K raiškoje, tūris. Tačiau pramonė nuolat tobulėja, o daugelis naujai sukurtų filmų pasižymi nauja, didesne raiška.

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.7/5
3 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?