Naudingi patarimai

Kokią liemenėlę rinktis

2020 12 16
mergina matuojasi liemeneles ismatavimus su metru

Ar žinojote, kad netinkama liemenėlė ne tik neprilaiko krūtinės, tačiau gali sukelti ir nugaros, pečių ar net galvos skausmus? Patarsime kaip išmatuoti savo apimtis ir išsirinkti savo dydžio liemenėlę, su kuria jaustumėtės ne tik patogiai, tačiau ir gražiai. 

Kaip nustatyti liemenėlės dydį?

kaip nustatyti liemeneles dydi ir ismatavimus

Liemenėlės dydis susideda iš dviejų rodmenų. Skaičius nurodo jūsų apimtį, o raidė – kaušelio dydį. Gana dažnai moterys savo dydį išsiaiškinti bando matuodamos skirtingas liemenėles ir bandydamos atspėti kuri iš jų tinka labiausiai. Tačiau, yra kur kas paprastesnis ir tikslesnis būdas tai padaryti. Tinkamai išmatavus apimtis, pasitelkiant matavimo juostą, ne tik žinosite tikslų dydį, tačiau ir sugaišite mažiau laiko parduotuvėje.

Kaip išmatuoti apimtį:

 1. Atsistokite šonu prie veidrodžio. Taip galėsite matyti ar matavimo juostelę pridėjote tiesia linija ir nugaros pusėje. 
 2. Ant nuogo kūno apjuoskite juostelę tiesiai po krūtine. 
 3. Matomas skaičius ir bus jūsų apimtis. Tiesa, matuojant nesuveržkite juostelės, ji turi priglusti, tačiau įkvepiant nespausti kūno. Taip pat, gautą skaičių suapvalinkite į mažesnę pusę, nes apimties dydžiai yra žymimi kas 5 centimetrus (pvz.: 75, 80, 85, 90).

Kaip išmatuoti krūtinės dydį:

 1. Vėl atsistokite prie veidrodžio ir apjuoskite matavimo juostele vietą ties speneliais.
 2. Kaip ir matuojant apimtį nespauskite juostelės labai stipriai.
 3. Iš gauto skaičiaus atimkite apimtį ir remiantis lentele nustatykite savo kaušelio dydį. 
Skaičius gautas atėmus (cm) Kaušelio dydis
12-14 A
14-16 B
16-18 C
18-20 D
20-22 E
22-24 F

Į ką atkreipti dėmesį matuojantis?

Turbūt yra tekę net ir pasimatavus tinkamą dydį, nesijausti su liemenėle patogiai ir gražiai. Taip yra todėl, kad kai kurioms krūtinės formoms netinka tam tikri liemenėlių modeliai. Nors galima rasti konkrečių rekomendacijų kokiai krūtinės formai koks modelis tinka, vis tik nereikėtų savęs apriboti. Tik matuojantis ir žinant į ką atkreipti dėmesį galima išsirinkti tinkamiausią ir patogiausią modelį.

kaip pasirinkti patogia liemenele kasdieniam nesiojimui

Patarimai matuojantis:

 1. Apžiūrėkite ar juosta nėra per daug įsirėžusi į nugarą. Jei jaučiamas įtempimas tiek nugaroje, tiek pažastyse – liemenėlė yra per maža. 
 2. Jei juosta kaip tik yra per laisva ir norisi labiau suveržti petnešėlės, o tai padarius liemenėlė atrodo visai patogi – neapsigaukite. Atkreipkite dėmesį kaip nugaroje pakilo juosta. Su tokia liemenėlė tikrai nebus patogu būti ilgesnį laiką, o ir netaisyklingai dėvima ji nesuteiks norimo stabilumo.
 3. Gana dažna klaida – pernelyg stiprus petnešėlių suveržimas. Visuomet sureguliuokite petnešėlių ilgį taip, kad tilptų du pirštai.
 4. Pakelkite rankas į viršų. Jei liemenėlė pakyla ir krūtinės dalis lieka po ja, tuomet liemenėlė yra netinkamo dydžio. 
 5. Atkreipkite dėmesį ir į kaušelių dydį. Jei pasilenkus, krūtinė nėra stabili liemenėlėje, tikėtina, kad kaušelis yra per didelis, jei krūtinė kaip tik „veržiasi“ pro viršų – dydis per mažas.

Kokią liemenėlę rinktis?

Visuomet pirmiausia apsvarstykite perkamos liemenėlės funkciją. Ar tai bus kasdienė liemenėlė dėvėti po palaidine, ar su ja eisite ir sportuoti, o galbūt nešiojate daug rūbų be petnešėlių arba atvira nugara? Būtent nuo to priklauso ir pasirinkimas. 

Atrinkome 5 populiariausius liemenėlių tipus:

 • Braletė. Tai liemenėlė neturinti lankelių, pakietinimų, o įprastai ir užsegimo, todėl yra užmaunama per galvą. Liemenėlė suteikia minimalų stabilumą, todėl turinčioms didelę krūtinę toks modelis tikrai nebus tinkamas. Dėl savo patogumo ir laisvumo, tai įprastai laisvalaikiu nešiojama liemenėlė. 


 • Liemenėlė su paminkštinimu. Tai liemenėlė viduje turinti specialius paminkštinimus. Ji nepakelia krūtinės, tačiau suteikia jai gražią ir „pilną“ formą. Tinka turinčioms vidutinio arba didelio dydžio krūtinę. Jei paminkštinimai gali būti išimami, tai gali būti išeitis ir turint nevienodo dydžio krūtis. Tai tinkamas pasirinkimas kasdieniniam nešiojimui.
 • Push-up stiliaus liemenėlė. Tai krūtinę išryškinanti liemenėlė. Viduje esančios pagalvėlės vizualiai padidina krūtinę, suteikia jai putlumo. Puikiai tinka turinčioms nedidelę arba vidutinio dydžio krūtinę. Tokio tipo liemenėlė suteikia krūtinei apvalią formą, todėl labai gražiai atrodo po įvairaus tipo drabužiais. Tiks tiek kasdieniam nešiojimui, tiek po vakarine suknele.