Naudingi patarimai

Kokią malkų skaldyklę rinktis?

Didelis malkų skaldyklių pasirinkimas
2022 03 24
vyras skaldo malkas naudodamas elektrine malku skaldykle sode

Malkų kapojimas atima daugybę jėgų ir brangaus laiko, tačiau be šio darbo daugeliui nepavyksta išsiversti. Visgi, jei norisi jį atlikti patogiau, verta pagalvoti apie malkų skaldyklę. Šie įrenginiai leis efektyviai ir saugiai sukapoti net ir didesnius malkų kiekius – tokia užduotis pareikalaus gerokai mažiau fizinių pastangų. Jei nuspręsite įsigyti malkų kapoklę, susipažinsite su gausiu jų asortimentu – apgalvokite svarbiausius pasirinkimo kriterijus.

Malkų skaldyklės tipas

Šie įrenginiai gali naudoti skirtingus energijos šaltinius. Nuo šių aspektų priklausys ir tam tikros jų ypatybės:

Elektrinė

elektrine malku skaldykle

Šio tipo malkų skaldyklė veikia tyliau ir švariau – ją saugiai galima naudoti ir patalpose. Visgi, būsite apriboti jos laido ir artimiausio elektros lizdo. Tokie įrenginiai pasižymi paprastesne priežiūra, kadangi nereikia keisti uždegimo žvakės ar tepalo. Šią kapoklę nusipirksite už mažesnę kainą, tačiau savo galingumu ji taip pat neprilygs benzininiams modeliams.


Benzininė

benzinine malku skaldykle

Šios malkų skaldyklės yra gerokai galingesnės ir efektyvesnės, taigi net ir tvarkant didesnius krovinius, darbai klostosi kur kas sparčiau. Jas galima naudoti bet kur, nepriklausomai nuo elektros šaltinių. Visgi, šie įrenginiai pasižymi kiek didesne kaina ir reikalauja papildomos priežiūros keičiant uždegimo žvakes bei tepalą. Be to, tokie skaldytuvai yra triukšmingesni ir veikimo metu į aplinką išskiria dujas.

Skaldymo galimybės

Tam, kad įsitikintumėte, jog malkų kapoklė tinka būsimiems Jūsų darbams, turėtumėte atsižvelgti į jos darbines galimybes:

vyras skaldo malkas su skaldykle

  • Spaudimo jėga. Nuo šio aspekto priklauso tai, kokio tvirtumo medieną įrenginys galės efektyviai perskelti. Kuo spaudimo jėga didesnė, tuo storesnius ir kietesnius rąstus galėsite sukapoti.
  • Galingumas. Šis parametras taip pat tiesiogiai susijęs su skaldymo galimybėmis – didesnė galia leis skaldyti kietesnę medieną.
  • Skaldomos medienos ilgis ir skersmuo. Prie kiekvieno įrenginio yra nurodyti maksimalūs rąstų išmatavimai – įsitikinkite, ar pasitelkę jį, tikrai galėsite suskaldyti savo turimą medieną.
  • Įrenginio padėtis. Ji gali būti horizontali arba vertikali. Šis niuansas nulemia kapoklės formą ir skėlimo kryptį – ar rąstas bus perpjaunamas horizontaliai, ar iš viršaus į apačią. Tiesa, vertikalūs įrenginiai dažniau turi specialius fiksatorius, kurie leidžia pjauti ir įstrižai arba labai plonai. Be to, pakeitus padėklo padėtį, galima pakoreguoti jų skaldymo aukštį.


Kiti svarbūs malkų skaldyklės parametrai

Papildomai vertėtų atsižvelgti ir į šias malkų kapoklės charakteristikas:

  • Svoris. Šis aspektas bus aktualus tuo atveju, jeigu įrenginį dažnai perkelsite iš vienos vietos į kitą. Tuomet pravartu pirmenybę teikti mažiau sveriantiems ir patogius ratukus turintiems modeliams.
  • Išmatavimai. Į šį niuansą reikėtų atsižvelgti tuomet, jei turite ribotą vietą šio įrenginio sandėliavimui. Tokiu atveju verta pagalvoti apie vertikalų prietaisą, kadangi jis užims mažiau grindų ploto.
  • Komplektacija. Kartu su malkų skaldykle gali būti parduodami ir tokie priedai kaip stovas, kryžminis pleištas ar skėlimo kryžius. Tai gali turėti įtakos ir galutinei kainai, todėl turėtumėte įvertinti jų poreikį.

malkos skaldomos elektrine skaldykle

Apgalvoję visus šiuos aspektus, nesunkiai išsirinksite tokią malkų skaldyklę, kuri tiks būtent Jūsų atliekamiems darbams. Jei pavyks tai padaryti – visiems laikams pamiršite varginantį malkų kapojimą!

Pirkėjams patiko šis įrašas

3.7/5
11 Pirkėjų įvertinimų

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?

GARANTUOJAME! Pristatysime iki šv. Kalėdų!*