Naudingi patarimai

Kokios maistinės medžiagos yra būtinos visiems mažyliams?

Kūdikių ir vaikų maistas
2018 02 19
Maistas vaikams

Besivystantį organizmą nuolat reikia aprūpinti naudingomis medžiagomis – tik tuomet galėsime būti tikri, jog vaikai užaugs stiprūs ir sveiki. Rinkdami jiems tinkamiausią maistą, turėtumėte atidžiai atkreipti dėmesį į sudėtį ir patikrinti, ar produktuose yra bent viena iš šių maistinių medžiagų – jos būtinos visiems augantiems vaikams.

Top 10 Tyrelių vaikams


  1. Kalcis sustiprina kaulus ir dantis, skatina nervų ir raumenų funkcijas. Jo dėka vaikučių organizmas maistą gali paversti energija.
  2. Esminės riebiosios rūgštys (Omega 3) padeda kurti nervų sistemą, stiprina imunitetą ir taip pat padeda įsisavinti maistines medžiagas. Jos būtinos sveikai smegenų funkcijai ir puikiam mažųjų regėjimui.
  3. Geležis yra labai svarbi kūdikių smegenų vystymuisi, tačiau ir vėliau patartina nevengti šios medžiagos turinčių produktų, kadangi priešingu atveju gali atsirasti nuovargis, silpnumas ir dirglumas.
  4. Tam, kad pavyktų geriau įsisavinti geležį, o taip pat – stiprinti kraujagysles ir taip išvengti mėlynių atsiradimo, patariama naudoti vitaminą C.
  5. Magnis padeda išlaikyti stiprius kaulus ir stabilų širdies ritmą bei palaiko imuninę sistemą.
  6. Kalis, veikdamas kartu su natriu, kontroliuoja vandens balansą ir padeda palaikyti kraujo spaudimą. Vaikučiui paaugus taip pat sumažėja inkstų ir kepenų ligų atsiradimo rizika.
  7. Jei norite, kad Jūsų mažylis turėtų puikų regėjimą, sveiką odą, plaukus ir nagus, pasirūpinkite, kad jo vartojamuose produktuose būtų vitamino A.
  8. Augančiam vaikui itin svarbus pakankamas vitamino D kiekis, kadangi jis turi įtakos kaulų vystymuisi ir reguliuoja ląstelių augimą.
  9. Augimo procese nepamainomas ir cinkas, kuris užtikrina optimalų ląstelių augimą, metabolizmą ir prisideda prie virškinimo sistemos veikimo.
  10. Imuniteto stiprinimui ypač praverčia vitaminas E, kuris padeda organizmui kovoti su bakterijomis ir užtikrina laisvą kraujo tekėjimą, taip padėdamas kartu veikti ir funkcionuoti įvairioms organizmo ląstelėms.

Visas šias medžiagas atrasite įvairiuose vaikams ir kūdikiams pritaikytuose produktuose, kuriuos gera kaina galite įsigyti Pigu.lt elektroninėje parduotuvėje, tad be didelių pastangų galėsite užtikrinti puikią mažųjų savijautą. Atkreipkite dėmesį, kad pernelyg didelis kiekis taip pat gali turėti neigiamą poveikį, todėl visuomet reikėtų šias ir kitas medžiagas vartoti saikingai.

Pirkėjams patiko šis įrašas

5/5
1 Pirkėjo įvertinimas

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?