Naudingi patarimai

SDHC, SDXC, microSD, CF – kurią atminties kortelę pasirinkti?

Platus atminties kortelių pasirinkimas
2018 01 12
microSD

Atminties kortelių apžvalga ir pagrindinės jų savybės

Atminties kortelės telefonui, kamerai ar fotoaparatui – šių nedidelių gaminių prireikia tuomet, kai norisi neriboti savęs ir visuomet po ranka turėti norimą kiekį reikiamos informacijos. Šios kortelės skiriasi ne tik savo atmintimi, bet ir kitais parametrais – kaip išsirinkti tinkamiausią?

CompactFlash arba CF atminties kortelė. Tai yra pats seniausias šių gaminių modelis, kuris nepamirštamas ir tobulinamas iki šių dienų. Anksčiau jos būdavo plačiai naudojamos skaitmeniniuose fotoaparatuose, tačiau atsidarę nauji kortelių tipai šiek tiek pakoregavo jų paklausą. Vis dėlto, jos vis dar pasirenkamos veidrodiniams fotoaparatams ir yra mėgstamos profesionalų dėl itin sparčių įrašymo ir nuskaitymo galimybių.

Micro SD atminties kortelė. Tai pats mažiausias ir kompaktiškiausias šių gaminių modelis, leidžiantis juos lengvai įdėti į nedidelius įrenginius, pavyzdžiui, mobiliuosius telefonus. Nors ir nedidelė, ji yra pakankamai talpi – pats didžiausias variantas yra MicroSD kortelė 32 GB, tad naudojama išmaniajame telefone ji suteikia galimybę nesirūpinti dėl pernelyg didelio turimos informacijos kiekio. Gera Micro SD atminties kortelės kaina dar labiau padidina vartotojų susidomėjimą šiuo gaminiu, todėl ši atminties kortelė Samsung telefonui ar kitam išmaniajam įrenginiui pasirenkama itin dažnai.

Top 10 Micro SD atminties kortelių


SDHC atminties kortelė. Praeityje itin populiarios buvusios SD kortelės prarado savo vertę dėl nedidelės talpos – juk retas kuris džiaugiasi galimybe sutalpinti vos 2GB duomenų. Tuo tarpu patobulinta šio gaminio versija, SDHC kortelė gali pasiūlyti net 32GB duomenų, tad toks variantas dažnai pasirenkamas fotoaparatams ar vaizdo kameroms. Šiuo atveju svarbu atkreipti dėmesį, jog turimas įrenginys būtų suderinamas su šio tipo kortelėmis, kadangi priešingu atveju atminties kortelė 16GB ar didesnis variantas bus tiesiog neatpažįstamas.

Top 10 Fotoaparatų, vaizdo kamerų atminties kortelių