Naudingi patarimai

Moteriškų džinsų modeliai – kokius rinktis?

2021 01 08
moteris su melynais dzinsais eina per gatve mieste

Drąsiai galima teigti, kad džinsai yra vienas dažniausių laisvalaikio aprangos pasirinkimų visame pasaulyje. Tinkamai pasirinktas modelis paslepia arba kaip tik išryškina tam tikras jūsų kūno dalis, todėl su džinsais jaučiatės ne tik patogiai, tačiau ir tobulai atrodote. Tačiau, kaip pasirinkti geriausiai jums tinkantį modelį, jei užsukus į parduotuvę pasimatuojate ne vieno modelio džinsus, su visais jaučiatės nepatogiai, o iš parduotuvės galų gale išeinate nieko nenusipirkusi. Skaitykite ir išsiaiškinkite kokia yra jūsų figūra, susipažinkite su pagrindiniais džinsų modeliais ir išsirinkite tinkamiausią jums. 


Džinsų pasirinkimas pagal kūno formas

moteru kuno tipai ir formos

Renkantis džinsų modelį svarbu ne tik atsižvelgti į tai kas gražu, o kas ne, bet ir žinoti kas labiausiai tinka jūsų figūrai. Galima išskirti 5 pagrindinius figūrų tipus: apskritimas, apverstas trikampis, smėlio laikrodis, stačiakampis ir trikampis. Apžvelkime kiekvieną iš jų plačiau. 

Apskritimas. Jei turite tokią figūrą, tuomet jūsų krūtinė yra vidutinio dydžio, viršutinė kūno dalis yra proporcinga apatinei, tačiau juosmuo yra gana trumpas. Taip pat galite pasigirti grakščiomis, plonomis kojomis. Turint apskritimo formos figūrą, pagrindinis tikslas yra vizualiai prailginti kūną.

 • Tinka: rinkitės platėjančius ar tiesaus kirpimo džinsus vidutinio aukščio juosmeniu.
 • Vengti: itin aptemptų, aukšto juosmens džinsų. 

Trikampis. Nedideli pečiai, maža arba vidutinio dydžio krūtinė. Klubai yra plačiausia jūsų kūno dalis, o liemuo – pati ploniausia.

 • Tinka: tiesaus kirpimo, platėjantys, vidutinio arba aukšto juosmens džinsai.
 • Vengti: aptemptų, įvairiomis detalėmis puoštų kelnių. 

Smėlio laikrodis. Tai pati moteriškiausia figūra. Pečiai ir klubai yra tokio paties pločio, o liemuo itin plonas.

 • Tinka: platėjantys, aptempti arba tiesaus kirpimo džinsai vidutiniu arba paaukštintu juosmeniu.
 • Vengti: žemo juosmens kelnių. 

Apverstas trikampis. Plačiausia jūsų kūno dalis yra pečiai, o klubai kaip tik siauri. Krūtinė yra vidutinio arba didelio dydžio.

 • Tinka: mamos ir boyfriend stiliaus džinsai. Iš esmės tiks bet kokio tipo džinsai kurie vizualiai paplatins klubų sritį.
 • Vengti: aptemptų, klubus vizualiai mažinančių džinsų modelių. 

Stačiakampis. Figūra tiesi, krūtinė, juosmuo ir klubai yra beveik vienodo dydžio.

 • Tinka: beveik visų stilių džinsai žemu ir vidutinio aukščio juosmeniu.
 • Vengti: labai plačių džinsų modelių. 

Populiariausi džinsų modeliai

Nors džinsų moterims yra tikrai daug, galima išskirti 10 populiariausių modelių, kuriuos rasite beveik kiekvienoje drabužių parduotuvėje. 

 • Siauri (angliškai Slim fit). Tai tarpinis variantas tarp siaurų prigludusių ir tiesaus kirpimo džinsų. Jie aptempia užpakalį ir šlaunis, tačiau yra kiek laisvesni ties blauzdomis. Tinka: įvairaus sudėjimo moterims, tačiau turinčioms trikampio ir apversto trikampio figūrą tokius džinsus reikėtų rinktis atsargiau. 

siauri moteriski dzinsaisviesus tiesaus kirpimo dzinsai moterims

 • Tiesūs (angliškai Boot cut). Aptempti ties šlaunimis, tačiau šiek tiek platėjantys žemiau kelių. Įprastai gaminami šiek tiek ilgesni, kad būtų galima dėti ant batų. Vizualiai sumažina klubus ir pailgina kojas. Tinka: bet kokiam sudejimui, išskyrus stačiakampio figūrą turinčioms moterims. 

tiesus dzinsai siek tiek platejantys apaciojetiesus siek tiek platejantys dzinsai moterims

 • Siauri prigludę (angliškai Skinny). Liekninantys, klubus ir kojas išryškinantys, labai prigludę džinsai. Įprastai gaminami iš pakankamai tamprios medžiagos, kad būtų patogu judėti. Tinka: moterims turinčioms ilgesnes kojas ir liekną figūrą. Puikus pasirinkimas stačiakampio, smėlio laikrodžio ir trikampio figūrą turinčioms moterims. Vengti: turinčioms apskritimo ir apversto trikampio figūrą. 

siauri priglude dzinsai moterimsmergina su siaurais prigludusiais dzinsais

 • Platėjantys (angliškai Flared). Aštuntame dešimtmetyje sulaukę didelio populiarumo, platėjantys džinsai vis dar madingi ir dabar. Prigludę ties užpakaliu ir šlaunimis, bet nuo kelių stipriai platėjantys. Šis modelis ypač pamėgtas moterų turinčių platesnius pečius ir siaurus klubus. Krūtinė ir pečių linija atrodys smulkesnė, o klubai kaip tik bus labiau išryškinti. Tinka: aukštoms, apversto trikampio, apskritimo ir smėlio laikrodžio formos moterims. Vengti: žemoms, trikampio ir stačiakampio figūrą turinčioms moterims. 

platejantys dzinsai moterimsmergina su platejanciais dzinsais

 • Mamos džinsai (angliškai Mom jeans). Labai patogūs, aukštesnio liemens, laisvo kirpimo džinsai. Tinka: įvairaus kūno sudėjimo moterims. 

mergina su mamos tipo dzinsais miestemergina su mamos dzinsais mieste

 • Boyfriend stiliaus džinsai (angliškai Boyfriend jeans). Neįtikėtinai patogūs džinsai. Prigludę prie juosmens ir klubų bei šiek tiek platėjantys žemyn. Įprastai nešiojami šiek tiek atlenkti. Vizualiai paslepia plačius klubus, pabrėžia liemenį. Tinka: moterims turinčioms smėlio laikrodžio, apversto trikampio ir stačiakampio figūrą. Vengti: žemoms ir labai smulkioms moterims, nes vizualiai atrodysite dar žemesnė nei esate. Taip pat šis modelis netiks turinčioms trikampio ir apskritimo kūno formą. 

boyfriend tipo dzinsai moterimsboyfriend stiliaus dzinsai

 • Džinsinės tamprės (angliškai Jeggings). Tai lyg tamprės, tačiau pagamintos iš džinsinio audinio. Labai pamėgtos, nes ypač patogios. Geriausiai tinka prie ilgesnių palaidinių. Tinka: bet kokios figūros moteriai. Vis tik, verta žinoti, kad tokio tipo džinsai išryškina visus kūno trūkumus, todėl jei norite kažkurias dalis vizualiai pamažinti, geriau šių džinsų venkite. 

dzinsines tampres moterims

 • Tiesių klešnių (angliškai Straight leg jeans). Viršutinėje dalyje prigludę kaip siauro stiliaus džinsai, tačiau ties apačia ne tokie aptempti. Neatkreipia dėmesio į pilvo, liemens ir klubų sritį, vizualiai šiek tiek lieknina. Tinka: smėlio laikrodžio, trikampio, apversto trikampio ir apskritimo figūrą turinčioms moterims. Vengti: stačiakampio figūros moterims.

tiesiu klesniu dzinsai moterimsmergina su tiesiu klesniu dzinsais

 • Platėjantys nuo viršaus (angliškai Wide leg jeans). Tai nuo pat viršaus iki pat apačios platėjantys džinsai. Vizualiai mažina klubus. Tinka: apskritimo, apversto trikampio ir smėlio laikrodžio figūroms. Vengti: stačiakampio ir trikampio figūros moterims. 

moteris su platejanciais nuo virsaus dzinsais miesteplatejantys nuo virsaus dzinsai moterims

 • Cigaretės formos džinsai (angliškai Cigarette jeans). Savo išvaizda primena siaurus džinsus, tačiau yra šiek tiek trumpinti. Tinka: lieknoms, stačiakampio figūrą turinčioms moterims. Vengti: stambesnėms moterims arba turinčioms platesnius klubus. 

cigaretes formos dzinsai moterimscigaretes tipo formos dzinsai moterims

Nors šios rekomendacijos ir padeda orientuotis kas tinka, o kas netinka jūsų figūrai, niekada nebijokite pasimatuoti skirtingų modelių džinsų. Kiekviena figūra yra unikali, todėl ir bendros taisyklės ne visada yra 100 procentų tikslios. Vilkėkite tokius rūbus, su kuriais jaustumėtės graži. 

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.2/5
5 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?