Naudingi patarimai

Stiliaus patarimai: ką rengtis per krikštynas?

Didelis kostiumėlių moterims pasirinkimas
2023 07 17
jauna seima pasiruosusi krikstynu sventei

Vasara įvairių švenčių metas, vienas organizuoja šeimos nariai, į kitas pakviečia draugai. Natūralu, kad kiekvienai šventei turėti skirtingus drabužius gali būti sudėtinga. Tačiau to ir nereikia, juolab kai vis daugiau šnekama apie tvarų vartojimą, greitosios mados drabužių mažinimą, o proginius drabužius apsirengiame vos kelis kartus. Jeigu dalyvausite keliose šventėse, bet jas organizuos skirtingos šeimos ar draugai, o jūsų vaidmuo visose bus toks pats, galite išsiversti su viena ar dviem poromis šventinių drabužių. Taigi jeigu šiais metais dalyvausite ir krikštynose, tai dar viena proga, kuriai turite pasiruošti.

Krikštynos yra tokia pati svarbi šventė, kaip ir vestuvės. Tai oficiali proga ir iškilmės. Ką rengtis per krikštynas priklauso nuo to, koks jūsų vaidmuo jose, kur vyks šventė, kiek dalyvaus žmonių, koks bus oras. Žinoma, šią dieną ir progą visas dėmesys krikštijamam vaikui, kuris turi būti gražiausiai papuoštas ir aprengtas. Tačiau vaikas mažai bus vienas, su juo nuolatos bus tėvai, krikštatėviai ar seneliai, todėl savo apranga turi pasirūpinti kiekvienas šventės dalyvis.

Drabužiai krikštijamo vaiko tėvams

Jeigu šią vasarą krikštysite savo vaiką ir organizuosite šventę, ko gero, teks įsigyti būtent šiai progai skirtus drabužius. Krikštijamo vaiko tėvams reikėtų rengtis šviesių pastelinių spalvų drabužiais, galite rinktis ir baltą spalvą. Moterims tokiai progai labai gražiai atrodys kostiumėlis, galite rinktis baltas kelnes. Žinoma, proginė suknelė taip pat tiks. Vyrai gali rinktis kostiumą arba kelnių ir marškinių derinį. Visgi tokiai progai labiausiai tiks klasikinio stiliaus drabužiai, todėl venkite trikotažinių suknelių, laisvalaikio stiliaus kelnių ar sportinio stiliaus batelių.

tevai su krikstijamu vaiku

Šiais metais itin madinga balta ir pastelinės spalvos, sluoksniuotų audinių suknelės, pūstos rankovės. Taigi jeigu planuojate, kaip apsirengti per krikštynas, galite įsigyti vieną iš šiais metais madingų suknelių, kurią galbūt pritaikysite ir kokiai nors kitai progai.


Ką rengtis krikšto tėvams

Krikštynų dieną dėmesio centre nuolatos būna ir krikšto tėvai. Jiems taip pat reikėtų rinktis šventiškus ir proginius drabužius. Galite susitarti su tėvais ir rengtis panašiais drabužiais, sukurti šventinę tematiką.

krikstijamas vaikas su kriksto tevais

Viena iš idėjų, kaip apsirengti – pasirinkti aprangos spalvas pagal tai, kieno krikšto tėvais tapsite – berniuko ar mergaitės.


Beje, krikšto tėvai gali susiderinti drabužius ir tarpusavyje, pasirinkti vienodos spalvos detales.

Drabužiai krikštijamo vaiko seneliams

Seneliai neabejotinai yra labai svarbūs visų vaikų gyvenime. O per krikštynas seneliai jaučiasi ypatingai, juk tai tokia graži jų mažiausių anūkų šventė.

Vyriškiai turėtų rinktis kostiumą arba kelnių ir marškinių derinį. Venkite megztinių, jeigu vėsu – dėvėkite švarką.

Močiutėms geriausia rinktis kostiumėlį arba klasikinio stiliaus suknelę. Moterys gali dėvėti ir gėlėmis marginto audinio drabužius.

seneliai pasipuose anuko krikstynoms

Ką rengtis krikštynų svečiams

Vieni organizuoja krikštynas tik savo šeimos ir artimųjų rate. Tuo tarpu kiti – sukuria didelę šventę ir sukviečia būrį giminaičių ir draugų.

Jeigu ir jūs vyksite į krikštynas ir būsite jų svečias, renkitės puošniai, tačiau drąsiai galite rinktis ir jau dėvėtą drabužį arba įsigykite naują tokį, kuris tiks ir kitoms šventėms. Krikštynų svečių apranga taip neįpareigoja, žinoma, jeigu jų organizatoriai kvietime nenurodė kitaip. Todėl jeigu šiais metais bus daugiau švenčių, į kurias esate pakviesti, susiplanuokite taip, kad užtektų vieno ar dviejų derinių, kuriais pasipuošite šventėse.

Krikštynose moterys atrodys puikiai ir šventiškai pasirinkusios sijono ir palaidinės derinį. Išsirinkite madingą ir jums tinkantį sijoną bei palaidinę, priderinkite batelius. Beje, su tokiu deriniu kas kartą galite atrodyti kitaip, tereikia dėvėti skirtingas palaidines, keisti aksesuarus.

Žinoma, jeigu šią vasarą jūsų vienas šeimos narys tuokiasi, o kitas planuoja krikštyti vaiką, ko gero, reikės rengtis skirtingai. Tačiau, jeigu dalyvausite skirtingų asmenų šventėse, o progos panašios, geriau investuokite ir nusipirkite porą brangesnių, bet tikrai gražių ir kokybiškų drabužių, nei kalną pigių, kuriuos apsirengsite vieną kartą. Tikėtina, kad po kiekvienos šventės drabužį turėsite nešti į valyklą, ypač, jeigu tai kostiumas arba vakarinė suknelė. Kokybiškas drabužis tarnaus ilgai ir kas kartą bus kaip naujas, o jūs, net ir apsirengę taip pat, vis tiek atrodysite įspūdingai.

Laivas stilius

Šiais laikais žmonės dažnai renkasi laisvą stilių ne tik kasdienai, bet ir šventėms arba derina proginę ir laisvalaikio aprangą. Jeigu jūs mėgstate tokį stilių ir esate šventės organizatoriai, galite jo laikytis, tačiau būtų gerai, kad apie tai įspėtumėte ir svečius. Jeigu patys apsirengsite neįpareigojančio stiliaus drabužiais, avėsite laisvalaikio stiliaus batelius, o svečiai atvyks pasipuošę klasikinio stiliaus suknelėmis ir kostiumais, tiek vieni, tiek kiti jausis nejaukiai. Todėl nurodydami aprangos kodą, išvengsite galimų nesusipratimų.

laisvo stiliaus krikstynu vakarelis

Pirkėjams patiko šis įrašas

5/5
6 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?