Naudingi patarimai

Planšetinis kompiuteris vaikui: kokį išsirinkti?

Didelis planšetinių kompiuterių pasirinkimas
2019 01 23
plansete

Norime to ar ne, tačiau šiais laikais planšetiniai kompiuteriai vaikams yra viena labiausiai laukiamų dovanų: jei Jūsų atžalos apie tokį įrenginį kol kas nesvajoja, tik laiko klausimas, kada jie jo užsiprašys. Kokią planšetę pirkti vaikams ─ pakankamai sudėtingas klausimas, tačiau jei atidžiau susipažinsite su jų tipais ir galimybėmis, lengvai surasite reikiamą atsakymą.

Planšetinių kompiuterių tipai

Klasikinės planšetės. Tai standartinės išvaizdos planšetai, turintys liečiamą ekraną ir iš esmės primenantys kiek padidintas išmaniųjų telefonų versijas. Ryškiausi šio tipo privalumai:

  • Mažesnis svoris. Šie įrenginiai yra lengvesni, todėl juos galima kur kas patogiau nešiotis su savimi. Galima teigti, jog tokia planšetė vaikui bus kiek patogesnė: ypač tuomet, jei ja jis naudosis ne tik namuose.
  • Patvarumas. Tokie prietaisai turi mažiau judančių išorinių detalių, todėl priešingai nei planšetės su klaviatūra ar kitais atributais, yra kur kas tvirtesni.
  • Žemesnė kaina. Standartinis planšetinis kompiuteris kaina dažniausiai gerokai nusileidžia 2in1 kompiuteriams, tačiau nebūtų teisinga tvirtinti, jog taip yra visais atvejais. Kaip ir bet kur kitur, ir čia surasite išimčių, tačiau jei ieškosite pigios planšetės, labiau tikėtina, kad ją surasite būtent tarp šio tipo įrenginių.
  • Ilgesnis baterijos tarnavimas. Šie įrenginiai yra sudaryti iš mažesnio komponentų skaičiaus, todėl ir baterijai tenka mažesnės apkrovos. Tai ypač aktualu, jei vaikiškos planšetės bus naudojamos ne tik žaidimams, bet ir susisiekimui.

2in1 kompiuteriai. Šie įrenginiai toli gražu neatrodo kaip vaikiški planšetiniai kompiuteriai. Savo išvaizda jie nesiskiria nuo įprastų nešiojamųjų kompiuterių, tačiau apsukus ekraną, gali pavirsti ne mažiau patogia planšete. Pagrindiniai jų privalumai:

  • Funkcionalumas. 2in1 įrenginiai į nešiojamuosius kompiuterius panašūs ne tik dizainu, bet ir savo galimybėmis ─ jų pagalba galima atlikti bet kokius darbus. Tokie kompiuteriai vaikams pravers ir šiek tiek ūgtelėjus, todėl išvengsite dar vieno papildomo pirkinio!
  • Platesnės kitų prietaisų prijungimo galimybės. Prie šio tipo įrenginių galėsite prijungti monitorių ar kitus įvairius kompiuterių priedus. Galbūt mažyliams šis parametras nėra aktualus, tačiau jei planšete ketinate dalintis, vertėtų pagalvoti apie tokią galimybę.
  • Galingumas. Šie kompiuteriai yra kur kas efektyvesni ir spartesni nei, pavyzdžiui, žaidimų planšetės vaikams. Žinoma, tai nereiškia, kad visos planšetės yra lėtos ir nuolat užstringančios, tačiau tarp 2in1 kompiuterių surasite kur kas daugiau galingų modelių.
  • Galimybė atlikti kelias užduotis vienu metu. Kaip ir naudojantis įprastu kompiuteriu, taip ir su šiais įrenginiais vienu metu galima atidaryti kelis skirtingus langus ir kur kas paprasčiau pereiti nuo vienos užduoties prie kitos.


Planšetinis kompiuteris vaikams: į ką atkreipti dėmesį?

Nuspręsti, kuris planšetinis kompiuteris vaikui būtų tinkamiausias, padės keli esminiai aspektai ─ pradėkite paieškas nuo jų.

Vaiko amžius ir poreikiai. Patiems jauniausiems šeimos nariams labiau tiks paprastesni, specialiai mažyliams pritaikyti planšečių modeliai, skirti mokomiesiems žaidimams ir kitiems ugdantiems užsiėmimams. Tačiau su kompiuterijos pasauliu po truputį susipažįstančioms atžaloms toks variantas gali pasirodyti visiškai neįdomus: jei jie seka madas, nenustebkite, jog paprašys Jūsų pavyzdžiui, Sony, Apple ar Huawei planšetės.


Galbūt dėl gamintojo ar modelio susitarti pavyks, tačiau nesistenkite sutaupyti funkcionalumo sąskaita ─ anksčiau ar vėliau vaikiškos planšetės jaunuoliams nebeužteks, todėl Jums ir vėl teks atverti piniginę.

Planšetės dydis. Šiuo atveju ir vėl vertėtų pagalvoti apie vaikučių sugebėjimus: jei jų rankutės dar pakankamai mažos, jiems labiau tiks 7 colių vaikiški planšetiniai kompiuteriai, kuriuos atžalėlės patogiau galės paimti į rankas. Tačiau nepamirškite, jog toks ekranas nebus pats patogiausias naudojantis pramogų paketu, todėl vyresniems vaikams drąsiai rinkite didesnę įstrižainę turinčius modelius ─ tuomet jie dar geriau galės įsijausti į žaidimų ar filmukų pasaulį.


Saugumas. Pirkdami planšetę vaikams, labiausiai baiminamės dėl internete tykančių pavojų, tačiau jei įrenginys turės tėvų kontrolės funkciją, patys galėsite kontroliuoti, ką ir kada mažyliai galės matyti ir naudoti naujojo prietaiso ekrane. Jei atžalėlės dar labai mažos, pažiūrėkite į šį aspektą atsakingai ─ taip apsaugosite juos nuo visų galimų pavojų.

Tvirta konstrukcija. Kad ir kaip nesinorėtų pripažinti, tačiau labai didelė tikimybė, jog planšetė ne vieną kartą išsprūs mažyliui iš rankų, todėl mūsų pareiga ─ iš anksto užtikrinti, kad pasekmės būtų kaip įmanoma švelnesnės. Daugelis vaikučiams skirtų planšečių turi specialias apsaugas, tačiau jomis galite pasirūpinti ir patys ─ tuomet smūgiai nebebus tokie baisūs!


Kaina. Planšetiniai kompiuteriai kaina gali labai ženkliai skirtis, todėl iš anksto turėtumėte pagalvoti, kiek investuosite į šį pirkinį. Šis aspektas ir vėlgi priklauso nuo to, ar pirksite paprastesnę vaikišką planšetę, ar ieškosite funkcionalesnio, atitinkamai ilgiau tarnausiančio modelio. Be to, visuomet galite surasti, kur vyksta planšetinių kompiuterių išpardavimas ─ tokie specialūs pasiūlymai dažnai pateikiami Pigu.lt el. Parduotuvėje.

Priimant sprendimą, svarbu įvertinti vaiko kompiuterinį raštingumą, artimiausių metų perspektyvas ir savo finansines galimybes ─ tik suderinę šiuos aspektus, įsigysite visas puses tenkinantį pirkinį. Planšečių asortimentas dabar itin gausus, todėl bet kuriuo atveju turėsite iš ko pasirinkti!

Pirkėjams patiko šis įrašas

4/5
4 Klientų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?

Pigu grupė:
Interneta veikals E pood Kaledos.lt

© 2008-2020 UAB „Pigu“ | Pigu.lt ™
Be UAB „Pigu“ sutikimo draudžiama kopijuoti ir platinti svetainėje esančią informaciją.