Naudingi patarimai

Skalbyklė kartu su džiovykle ar atskirai: ką rinktis?

Didelis džiovyklių pasirinkimas
2019 10 11
skalbykle-dziovykle vonios kambaryje

Šiais laikais vis dažniau renkamės laiką taupyti padedančius sprendimus, todėl daugiau dėmesio susilaukia ir skalbinių džiovinimo funkcijas turintys įrenginiai. Šiuo atveju galima rinktis vieną iš dviejų skirtingų variantų – skalbyklę kartu su džiovykle arba du atskirus įrenginius. Abu jie turi tiek pranašumų, tiek trūkumų, kuriuos šį kartą ir aptarsime.

Skalbimo mašina su džiovinimo funkcija

Skalbimo mašina ir džiovyklė viename gali pasiūlyti šiuos pranašumus:

  • Mažesnė kaina. Rinkdamiesi įprastą įrenginį su papildomomis galimybėmis, pirksite tik jį vieną, taigi išlaidų automatiškai prireiks gerokai mažiau.
  • Mažiau vietos. Logiška, kad vienai skalbimo mašinai reikės gerokai mažiau erdvės, tad toks variantas yra idealus tiems, kurie neturi daug vietos ir yra priversti ją taupyti – ši įranga padės tą padaryti.

Tačiau taip pat turi šiuos trūkumus:

  • Ilgesnis procesas. Praktiškai visuomet skalbimo mašinos gali išdžiovinti tik dalį išskalbtų rūbų – tai reiškia, kad kita pusė turės palaukti savo eilės, o Jums ją teks išimti iš būgno. Dėl to visiems šiems procesams teks skirti daugiau laiko, o skalbyklės eksploatavimo kaštai taip pat bus didesni.
  • Mažesnis efektyvumas. Dėl prieš tai minėtų laiko ir energijos sąnaudų, šis pasirinkimas yra laikomas mažiau efektyviu. Tačiau šiuo atveju reikėtų atsižvelgti į energijos efektyvumo klases – jei žinosite, kokią skalbyklę džiovyklę rinktis, energijos išteklių skirtumai gali būti ne tokie ženklūs. Visgi, pasirinkę šį variantą, neturėsite galimybės išbandyti skirtingų programų gausos. Būtent dėl jų neretai ženkliai pagerėja džiovinimo kokybė – atskiri įrenginiai šiuo klausimu visuomet turės pranašumą.


Skalbimo mašina ir džiovyklė atskirai

Atskiros džiovyklės nustebins šiais privalumais:

  • Geresnė džiovinimo kokybė. Skalbimas ir džiovinimas yra labai skirtingi darbai, todėl bendri įrenginiai dažniausiai idealiai atlieka tik vieną iš jų (kalbant apie skalbimo mašinas, tai tikrai nėra džiovinimas). Tuo tarpu renkantis tik vieną funkciją atliekantį įrenginį, galima išbandyti daugiau būtent šiam procesui skirtų programų, užtikrinančių nepriekaištingą džiovinimo kokybę.
  • Daugiau komforto ir efektyvumo. Atskiros džiovyklės dažniausiai turi didesnius būgnus, todėl visus išskalbtus rūbus galėsite išdžiovinti vienu metu – tai padės sugaišti mažiau laiko ir užtikrins mažesnes energijos sąnaudas.

Tačiau turėsite susitaikyti su tokiais trūkumais:

  • Didesnė kaina. Jei skalbimo mašiną jau esate įsigiję ir džiovyklę pirkti tik planuojate, kainų skirtumo pernelyg nepajausite, tačiau jeigu iš karto įsigysite abu skirtingiems tikslams pritaikytus įrenginius, teks kur kas plačiau atverti piniginę.
  • Daugiau vietos. Norėdami mėgautis geresne džiovinimo kokybe, turėsite surasti ir daugiau vietos namuose. Tiesa, šiuo atveju galima surasti įvairiausių alternatyvų: viena iš jų – džiovyklės statymas ant skalbimo mašinos.