Naudingi patarimai

Kaip apsaugoti sodą ir daržą nuo kenkėjų?

Didelis kenkėjų naikinimo priemonių pasirinkimas
2021 04 26
sodininkas purskia vaiskrumius nuo kenkeju

Kiekvienas puoselėjantis daržą ar sodą žino, kad geriausias rezultatas reikalauja daug pastangų ir darbo. Tačiau kartais ilgai puoselėtą veją, augintas gėles ar daržoves apninka kenkėjai. Tuomet visas įdėtas darbas nueina perniek ir tenka ne tik bandyti atgaivinti savo augalus, bet ir išprašyti nelauktus svečius iš savo valdų.

Šiai dienai priemonės nuo kenkėjų būna įvairiausių rūšių ir tipų, kenkėjų atbaidymui naudojamos skirtingos technologijos, o efektyviausią pasirinksite atsižvelgdami į savo teritorijos dydį, kenkėjų kiekį ir, žinoma, tipą.

Apsauga nuo kurmių

Retas namų ūkis į kurio sklypą bent kelis kartus per sezoną neužsuka kurmiai. Kelis išraustus kauburėlius galima sutvarkyti, žala nėra didelė, o ir patys kurmiai yra naudingi – jie minta kurklių, grambuolių lervomis, kurios itin kenkia daržo kultūroms ir yra labai sunkiai išnaikinamos. Tačiau kartais kurmiai taip pamėgsta vieną ar kitą pievelę, kad jų padaryta žala tampa itin didelė, o jos atitaisymas brangus tiek finansiškai, tiek laiko prasme. Tada lieka vienintelė išeitis – mažinti kurmių populiaciją sklype. Tam galima pasitelkti įvairias priemones.

- Ultragarsinis prietaisas. Apsisaugoti nuo kurmių padės specialios priemonės, kurios periodiškai skleidžia kurmius erzinantį garsą, vibruoja. Įprastai prietaisas būna su saulės baterijomis, įsmeigiamas į žemę. Prietaisas periodiškai skleidžia kintamo dažnio ultragarsinį signalą, todėl kenkėjai nepripranta prie jo, išsigąsta ir ilgainiui apleidžia teritoriją. Tiesa, ultragarsinį prietaisą reikėtų naudoti nuolatos arba periodiškai, nes kurmiai ilgainiui galės sugrįžti.

ultragarsinis prietaisas nuo kurmiu


- Tinklas nuo kurmių. Jeigu dar tik planuojate veją, verta pagalvoti apie tinklą nuo kurmių, kuris apsaugos jūsų žolę nuo kurmiarausių. Toks tinklas yra patiesiamas prieš sėjant veją ir kurmiams nebepavyksta rausti žemės.

tinklas nuo kurmiu


- Spąstai. Jeigu jūsų teritorijoje kurmiai tiek įsisiautėjo, kad nepadeda jokios priemonės, galima rinktis spąstus jiems sugauti.

spastai nuo kurmiu


- Cheminės priemonės. Tai taip pat vienas iš būdų, kurį galima pasitelkti kovai su kurmiais. Apsaugai nuo kurmių naudojamas kalcio karbidas. Granulės išskiria nuodingas dujas, kurios plinta kurmio išraustais takais.