Naudingi patarimai

Viskas, ką reikia žinoti renkantis OLED televizorių

Didelis OLED televizorių pasirinkimas
2019 03 03
televizorius

Buitinė technika ir elektronika nuolat tobulinama, todėl nieko stebėtino, kad ir televizorių gamybos technologijos nestovi vietoje ─ dabar galime tikėtis ne tik dar didesnio funkcionalumo, bet ir įspūdingesnės vaizdo kokybės. Būtent tai mums gali pasiūlyti TV ateitimi vadinami OLED televizoriai ─ jei apie juos dar neteko girdėti, čia rasite viską, ką Jums reikia žinoti.


OLED televizorių technologija ir pranašumai

OLED yra pakankamai nauja ekrano technologija, kuri šviečia tuomet, kai per ją teka elektros srovė. Tačiau skirtingai nei kituose televizoriuose, šiai technologijai pasitelkiami organiniai diodai ─ tai reiškia, jog pikseliai gali šviesti nepriklausomai vienas nuo kito, taip užtikrinant dar geresnę vaizdo kokybę.

Kalbant paprasčiau, LG OLED TV ar kitų gamintojų siūlomi modeliai turi ryškesnes spalvas, gilius juodus atspalvius, įspūdingą kontrastą ir gali itin sklandžiai atkartoti judesius. Be to, daugelis modelių yra plonesni, lengvesni, o kartais ─ ir taupesni nei kitas ekrano technologijas turintys televizoriai. Net neverta sakyti, jog praktiškai visi šie televizoriai turi SMART TV ir kitas naujausias funkcijas, todėl alternatyvų šiuo atveju tikrai neteks ieškoti.

Kada verta rinktis OLED TV?

OLED televizorių kaina yra vienintelis šių prietaisų trūkumas, kuris pirkėjams nepraslysta pro akis ─ tai bene vienintelė priežastis, kodėl šie TV modeliai kol kas pilnai neužkariavo rinkos. Tačiau ši technologija ir dabar yra pakankamai populiari: ją ypač rekomenduojama rinktis tiems, kurie nori sukurti kino teatro atmosferą savo namuose. OLED TV įstrižainės yra pakankamai didelės (55-65 colių), jog visapusiškai galėtumėte įsijausti į filmo aplinką.

Dėl puikiai atkuriamų spalvų ir greito judesių perdavimo, šie televizoriai taip pat yra mėgstami ir žaidėjų tarpe ─ vargu, ar kuris nors iš jų atsisakytų pačios aukščiausios kokybės. Tačiau net ir tuomet, jei nesate kinomanas ar žaidimų fanatikas, verta pagalvoti apie OLED televizoriaus įsigijimą: juk vaizdo kokybės negali būti per daug!

Populiariausi OLED televizorių gamintojai

Tarp šios technologijos gamintojų dominuoja garsiausi prekiniai ženklai ─ jei norėsite įsigyti OLED TV, Jus pirmiausiai pasitiks kone pigiausi LG televizoriai. Verta paminėti, jog būtent ši kompanija viena pirmųjų į OLED technologijos plėtrą investavo didžiulius pinigus. Ją pasekė ir konkuruojantys prekiniai ženklai, todėl dabar prekyboje pastebimi ir Sony bei Philips televizoriai. Tačiau jei Jus domins Samsung televizoriai, labiau tikėtina, kad aptiksite QLED technologiją: ji savo galimybėmis šiek tiek nusileidžia OLED, tačiau taip pat gali būti verta Jūsų dėmesio.