NEMOKAMAS pristatymas į LP EXPRESS terminalus! Užsisakyk ŠIANDIEN - gauk RYTOJ!

Naudingi patarimai

Vyriškos avalynės gidas: 11 populiariausių stilių

Didelis vyriškų batų pasirinkimas
2020 10 29
isdeliotos vyrisku batu poros ant mediniu grindu

Nors taisyklių aprangoje ir nebėra taip daug, vis tik svarbu žinoti kokie batai tinka laisvalaikiui, o kuriuos geriau dėvėti tik prie klasikinio stiliaus drabužių. Supažindinsime su 11 populiariausių vyriškų batų stilių, papasakosime kokius rūbus bei kojines prie jų derinti ir atsakysime į amžinai kylantį klausimą – ar svarbu derinti avalynės ir rūbų spalvą?

Klasikinio stiliaus batai

Oksfordo stiliaus batai (angliškai Oxford shoes)

Klasikiniai vyriški batai su batraiščiais. Gana uždari, liežuvėlis beveik pasislepia po raišteliais. Puikiai tiks į darbą, susitikimą ar konferenciją. 

oksfordo stiliaus batai vyrams

Prie ko dera?

Klasikinių, taip pat stataus kirpimo kelnių, marškinių ir švarko. Neturėtų būti dėvimi prie džinsų ar kitų laisvalaikio rūbų. Prie šių batų privalu dėvėti kojines.

Derby stiliaus batai (angliškai Derby shoes)

Panašūs į Oksfordo stiliaus batus. Pagrindinis skirtumas, jog raišteliai bei liežuvėlis gana atviri. Tinka tiek į darbą, tiek nešioti laisvalaikiu.

vyriski derby stiliaus batai prie medines sienos

Prie ko dera?

Nors ir klasikinio stiliaus, tačiau tinka dėvėti ir prie džinsų ar šortų. Prie šių batų privalu dėvėti kojines.

Monkai (angliškai Monk shoes)

Priglundantys, uždaro tipo batai be raištelių. Įprastai su viena arba dviem sagtimis. Tinka dėvėti į darbą, konferencijas ar susitikimus.

monkai vyriski batai rudos spalvos

Prie ko dera?

Klasikinio stiliaus rūbų, siaurėjančių kelnių, švarko ir marškinių. Prie šių batų privalu dėvėti kojines.

Laisvalaikio batai

Loaferiai (angliškai Loafers) 

Įmaunami batai be batraiščių. Batų priekis gali būti puoštas sagtimi arba raišteliu. Tinka dėvėti laisvalaikiu. Netinka nešioti atšalus orams. 

vyriski batai loafers kasdieniam nesiojimui

Prie ko dera?

Šortų, džinsų, stataus kirpimo kelnių. Turi būti dėvimi be kojinių. 

Brogai (angliškai Brogue shoes)

Uždari suvarstomi batai, priekyje arba šonuose apsiuvimai, dekoratyvinės skylutės. Liežuvėlis beveik pasislepia po batraiščiais. 

vyriski brogai klasikiniai batai

Prie ko dera?

Prie pačios įvairiausios laisvalaikio aprangos, neturėtų būti dėvimi prie klasikinio stiliaus rūbų. Nors ir derinami prie laisvalaikio aprangos, tačiau kojines vis tik dėvėti prie šių batų yra būtina. 

Aulinukai (angliškai Ankle Boots)

Aulinukai tai visiškai uždari, aukšto aulo batai dengiantys kulkšnis. Įprastai tokių batų varstymas prasideda nuo kelties vidurio. Į aulinių batų sąvoką įeina tokie batai kaip čelsiai ir čaka. 

vyriski auliniai batai aulinukai rudeniui

Prie ko dera?

Prie įvairių aprangos stilių. Būtina dėvėti kojines. 


Čaka (angliškai Chukka boots)

Tai auliniai batai, kurie įprastai gaminami iš lygios arba verstos odos. Pagrindinis išskirtinumas – tai dvi arba trys skylutės batraiščiams.

chukka tipo vyriski klasikiniai batai

Prie ko dera?

Laisvalaikio kelnių ir džinsų. Klasikiniai Čaka batai gali būti dėvimi ir prie kostiumo. Prie šių batų būtina dėvėti kojines.

Mokasinai (angliškai Moccasins)

Įmaunami, uždaro tipo batai be batraiščių. Įprastai gaminami iš minkštos natūralios odos. Klasikinis mokasinų modelis turi pervertą odinę juostelę juosiančią visą batą. 

vyriski mokasinai kasdieniam nesiojimui

Prie ko dera?

Džinsų, įvairaus stiliaus kelnių ir šortų. Kai kurie modeliai tinka dėvėti prie klasikinio stiliaus kelnių. Kojinių prie šių batų tikrai nereikia.