Naudingi patarimai

Žolės trimeriai: pasirinkimo patarimai

Platus trimerių (žoliapjovių), krūmapjovių asortimentas
2020 02 02
lauke gulintis zoles trimeris

Tie, kurie turi sodą ar kiemą, ne tik gali mėgautis laisvalaikiu gryname ore, bet ir privalo pasirūpinti tvarkinga aplinka ir žolės priežiūra. Šiam tikslui gali būti pasitelkiamos ne tik žoliapjovės, bet ir ne mažiau dėmesio susilaukiantys trimeriai. Šį kartą aptarsime jų pranašumus ir svarbiausius kriterijus, kuriuos pravartu apgalvoti prieš perkant šį įrenginį.

Trimeris: kas tai?

Trimeris – tai sodo įrenginys, skirtas žolės ir krūmų patrumpinimui. Būtent dėl antrosios savo suteikiamos galimybės toks prietaisas dar yra žinomas ir kaip krūmapjovė. Nors jo veikimo principas iš esmės panašus į visiems dar geriau pažįstamas žoliapjoves, skirtumas tas, kad trimerį pjovimo metu reikia laikyti rankose. Dėl to išryškėja ir tam tikri šių įrenginių trūkumai bei pranašumai.

Kas geriau – trimeris ar žoliapjovė?

Nors ir skirta labai panašiems darbams, iš tiesų ši sodo technika yra pritaikyta ganėtinai skirtingoms situacijoms. Paprastą žoliapjovę geriausia naudoti lygesniuose ir didesniuose plotuose – jos stūmimas neapkrauna fiziškai, o didesnis funkcionalumas (pavyzdžiui, žolės surinkimas) dar labiau supaprastina šiuos darbus. Visgi, tais atvejais, kai reikalingas didesnis mobilumas ir manevringumas, be trimerio dažniausiai nepavyksta apsieiti – šis įrenginys dažniausiai pirmauja šiose situacijose:

- Kai reikia nutrumpinti žolę, esančią aplink patvorius, akmenis ar augalus;

- Kai norima nupjauti sustabarėjusias žoles, o galbūt – net ir nedidelius krūmus ar medelius;

- Bet kuriuo kitu atveju, kai reikia pasirūpinti sudėtingiau prieinamose vietose augančia veja.

Kokį trimerį pirkti?

Apsisprendus, kad žolės trimeris visgi bus reikalingas, susipažinsite su gausia jų įvairove – tuomet turėtumėte atsižvelgti į kelis pasirinkimo aspektus.

Tipas

Egzistuoja net trys skirtingos trimerių rūšys:

  • Elektriniai. Tai lengvi, ganėtinai tylūs, aplinkos neteršiantys įrenginiai, kurie turi vieną trūkumą – gerokai darbinius plotus apribojantį laidą. Toks trimeris labiausiai tiks tuomet, jeigu nedidelius žolės pjovimo darbus atliksite pakankamai arti elektros šaltinio. Be to, elektriniai prietaisai nenustebins įspūdingu galingumu.


  • Akumuliatoriniai. Panašiai kaip ir aukščiau minėto tipo įrenginiai, akumuliatoriniai trimeriai taip pat yra tylūs ir neteršiantys gamtos. Skirtumas tas, jog nebūsite apriboti laido ir, priklausomai nuo akumuliatoriaus talpos, maždaug valandą galėsite dirbti visiškai laisvai judėdami. Tiesa, dėl to teks paaukoti nedidelį trimerio svorį.