Naudingi patarimai

5 patarimai kokią kuprinę pirkti pirmokui

2020 07 10
mergaite su mokykline kuprine ir sasiuviniu rankoje bendrauja su mokytoja mokykloje

Išėjimas į pirmą klasę – ypatingas įvykis tiek vaikui, tiek tėvams. Jaudulį kaip mokykloje seksis atžalai, keičia rūpestis supirkti visas reikalingas priemones. Vienas iš svarbiausių daiktų, kurio pasirinkimui turėtumėte skirti nemažai laiko, tai mokyklinė kuprinė. Patarimai kaip išsirinkti kuprinę pirmokui, ar svarbu dizainas bei koks turi būti kuprinės svoris skaitykite straipsnyje. 

Kokią kuprinę rinktis pirmokui?

Kuprinės vaikams turi būti patogios, talpios, reikiamo dydžio, o visų svarbiausia – tinkamai nešiojamos. Net ir pati geriausia kuprinė jei ji bus nešiojama netinkamai, gali sukelti rimtų nugaros bei kaklo srities problemų. 

mergaite parke sypsosi ant nugaros nesiodama patogia kuprine

Patarimai į ką atkreipti dėmesį renkantis kuprinę:

1. Tinkamas dydis

Kuprinės plotis turėtų būti santykinai proporcingas asmens pločiui. Sutempus petnešas, kuprinės viršus turėtų būti apie 5 cm žemiau pečių, o kuprinės apačia apie 2 centimetrus virš juosmens.

2. Plačios petnešos ir paminkštinimai pečiams

Tiek viena, tiek kita apsaugo pečius nuo per didelio spaudimo. Tam, kad kuprinės svoris būtų tolygiai paskirstytas, atidžiai sureguliuokite abu diržus. 

3. Kišenės bei skyreliai

Kuprinės su daug skyrelių ne tik leidžia palaikyti tvarką, tačiau ir padeda daiktams nesukristi netolygiai į vieną pusę vaikui daugiau judant. Kraunant daiktus į vaiko kuprinę, sunkesnius daiktus reikėtų dėti arčiau nugaros. Lengvesnius daiktus galite sukrauti toliau nuo nugaros, į priekinius skyrelius.

4. Krūtinės ir juosmens diržai

Jei kuprinė turi papildomus dirželius, pasirūpinkite, kad jie būtų tinkamame aukštyje, kitaip iš jų nebus jokios naudos. Dirželis esantis prie krūtinės turi būti tokiame aukštyje jog netrukdytų laisvai pakelti rankų, tuo tarpu dirželis apačioje turi tiksliai apglėbti vaiko juosmenį. 

5. Kvėpuojanti nugara

Kai kurios kuprinės vaikams turi ergonomines nugarėles dengtas tinkleliu, todėl yra ypač patogios bei leidžia nugarai kvėpuoti.


Koks turi būti kuprinės svoris?

Niekada neprikraukite per daug daiktų į vaiko kuprinę. Jei tą dieną nebus dailės pamokos, jam tikrai neprireiks visos spalvų paletės pieštukų, o jei tą dieną nevyks matematikos pamoka – pasirūpinkite, kad kuprinėje neliktų ir skriestuvo, specialių liniuočių ar panašių dalykų. Net ir smulkūs daiktai, jei jų yra daug, sudaro nemenką svorį. 

Sukrautos kuprinės svoris turėtų sudaryti iki 15 % vaiko kūno svorio. Taigi, jei jūsų vaikas sveria apie 27 kg, kuprinė turėtų sverti ne daugiau nei 4 kg. Tai ypač svarbu, nes per didelis krūvis nugarai, verčia vaiką palinkti į priekį, tuomet krypsta stuburas, atsiranda kupra. 

melyna mokykline kuprine pilna kanceliariniu prekiu skirtu naudojimui mokykloje

Ar leisti vaikui išsirinkti kuprinės dizainą?

Nors yra ir svarbesnių aspektų, renkantis kuprinę nereikėtų pamiršti ir jos išvaizdos. Su šią kuprine vaikas praleis kiekvieną dieną, tad ji turėtų patikti ne tik tėvams, tačiau ir pačiam vaikui. Vis tik, jei vaikas nori kuprinės ant kurios pavaizduotas jo mėgstamiausias filmuko herojus, tačiau ji neatitinka jūsų keliamų reikalavimų, bandykite atrasti bendrą kompromisą. 

vaikai bega i mokykla su skirtingu dizainu ir spalvu kuprinemis

Pirmiausia išsiaiškinkite kokios spalvos ir raštai vaikui patinka. Tuomet pateikite keletą, jūsų jau atrinktų variantų ir leiskite vaikui išsirinkti pačiam. Kai išsirinksite galutinį variantą, galite kartu paieškoti lengvų aksesuarų su mėgstamiausiais vaiko herojais. Juos galėsite kartu prikabinti prie kuprinės bei keisti jei šie pabostų.