Naudingi patarimai

Apsauga nuo saulės: kas yra SPF ir kada kokią apsaugą rinktis?

Didelis veido kremų pasirinkimas
2020 02 27
siltojo sezono apsaugos priemones ir spf kremas

Vos tik atsiradus galimybei, daugelis iš mūsų noriai skuba pasimėgauti saulės voniomis. Vieni nori pasisemti vitamino D, kiti svajoja apie tobulą įdegį, tačiau toli gražu ne kiekvienas pagalvoja apie neigiamą saulės spindulių poveikį. „Padauginus“ šio malonumo, ilgainiui galima sulaukti labai nemalonių odos problemų, todėl geriau iš anksto pagalvoti apie kokybišką apsaugą nuo saulės. Tam ypač tinka kremai su SPF – šį kartą aptarsime jų naudojimo ypatumus.

Kas yra SPF?

SPF, dar kitaip žinomas kaip apsaugos nuo saulės faktorius (angl. Sun Protection Factor) leidžia suprasti, kiek maždaug laiko šią apsaugą turinti priemonė leis išvengti žalingo saulės spindulių poveikio. Tokia matavimo sistema nėra absoliuti ir priklauso tiek nuo Jūsų odos tipo, tiek nuo produkto kiekio bei teisingo jo naudojimo.

Tačiau atsižvelgę į skaičius, nurodytus prie „SPF“ raidžių junginio, galėsite sužinoti kremo stiprumą. Pavyzdžiui, kremai su SPF5 apsauga veiks maždaug 50 minučių, o su SPF50 – net 500. Pagal šį rodiklį taip pat galima spręsti, kiek procentų spindulių bus sulaikoma: SPF15 sulaikys 95%, SPF30 - 97%, o SPF50 - 98%. Nors iš pažiūros tokie skirtumai atrodo nedideli, ypač jautriai odai jie gali būti esminiai.

Kaip veikia apsauga nuo saulės?

Labai svarbu suprasti, kokią funkciją atlieka SPF kremai, kadangi neretai atsiranda manančių, jog tokios priemonės privers pamiršti apie žavingą įdegį. Visgi, tai nėra tiesa – šie kremai riboja į odą prasiskverbti bandančių UV spindulių kiekį, tačiau tam tikra jų dalis vis vien ją pasiekia. Žinoma, deginsitės šiek tiek ilgiau, tačiau būtent dėl to įdegsite saugiau ir tolygiau, o pats įdegis taip pat išsilaikys kur kas ilgesnį laikotarpį.


Ar kremas su SPF reikalingas kasdien?

Drąsiai galite (ir netgi turėtumėte) SPF kremą naudoti kiekvieną dieną, nesvarbu, ar į lauką išeisite tik per pietų pertrauką, ar visą dieną leisite pliaže. Priklausomai nuo situacijos skirsis SPF kremo lygis (tačiau niekuomet nesuklysite, jei rinksitės aukštesnį) ir jo tepimo dažnumas. Idealiausia, jeigu leidžiant laiką saulėje, kremu pasiteptumėte maždaug kas 2 valandas. Tačiau jei per šį laiką maudysitės, procesą reikės pakartoti dažniau.