Naudingi patarimai

Apšvietimas svetainėje: idėjos ir patarimai

Didelis apšvietimo įrangos pasirinkimas
2020 08 27
sviesi geltonu atspalviu svetaine su sofa, spinta, stalu ir moderniais juodais pakabinamais sviestuvais

Dauguma kambarių yra specialiai suprojektuoti kažkokiai veiklai – maisto gaminimas, valgymas, maudymasis ar miegas. Tačiau svetainėje įprastai vyksta daug įvairaus veiksmo, todėl ir apšvietimas turi būti itin funkcionalus ir tinkantis visoms mėgstamoms veikloms. Galbūt penktadienio tradicija yra stalo žaidimai su draugais, o šeštadienio vakarai skirti filmams su šeima. O gal esate tikras knygų entuziastas? Kai veiklų tiek daug, kyla klausimas, kaip suplanuoti apšvietimą svetainėje jog šviestuvai butų kuo funkcionalesni? Svetainės apšvietimo idėjos ir patarimai išsamiame straipsnyje. 

jaukus pilkas svetaines kambarys apsviestas pastatomais sviestuvais

Apšviečiame veiklų zonas

Pirmiausia, prieš pradedant planuoti zonų apšvietimą, turite apsispręsti kokios veiklos svetainėje yra dažniausios. Jei prikabinsite per daug šviestuvų, kambarys atrodys perkrautas, o šviesos šaltiniai maišysis vienas su kitu. 

Televizorius. Jei viena iš pagrindinių veiklų vakarais yra televizoriaus žiūrėjimas, apgalvokite tokį apšvietimą, kuris tam netrukdytų. Dalis žmonių žiūrėdami televizorių išjungia šviesą, nes atrodo jog šviesos sklindančios nuo televizoriaus visiškai pakanka. Tačiau, bent blanki šviesa vis tik yra reikalinga ir žiūrint televizorių. Visiškoje tamsoje blyksint televizoriui, akys būna labiau įtemptos, taip greičiau pervargsta bei sausėja sukeldamos nemalonius pojūčius. Geras sprendimas mėgstantiems televizoriaus žiūrėjimą tamsoje – LED juosta. Ant televizoriaus nugarėles, palikdami po 5 cm nuo visų šonų, priklijuokite LED juostas. Taip apšviesite ne patį televizorių, o aplinką aplink jį. Jei juostos ant televizoriaus klijuoti nenorite, panašiam efektui išgauti, galite LED juostą priklijuoti šalia užuolaidų. Šviesa atsimušdama į užuolaidas sukurs blankią šviesą tinkamą televizoriaus žiūrėjimui.

moderni ir erdvi svetaine su led paneliu sviestuvais lubose ir ant sienos salia televizoriaus

Skaitymas. Jei mėgstate skaityti, geras apšvietimas tiesiog būtinas. Vien tik pagrindinio apšvietimo tikrai neužteks. Jei skaitymo vietoje turite aukštesnį žurnalinį staliuką, stalinis šviestuvas čia puikiai pritiks. Svarbu išsirinkti pakankamai ryškią šviesą skleidžiančią lemputę.

высокая настольная лампа у дивана для комфортного чтения вечером в гостиной

aukstas tamsus pastatomas sviestuvas apsviecia svetaines kampa su foteliais

lofto tipo svetaines kambarys vakare apsviestas sieniniais sviestuvais

Jei staliuko neturite arba kaip tik ieškote interjero akcento, toršeras turėtų būti vienas iš variantų. 


Akcentinis apšvietimas

Akcentinis reikalingas tada, kada norite apšviesti kažkokius daiktus. Tai gali būti skulptūros, paveikslai, lentyna su svarbiais ir mielais daiktais. Tam puikiai tiks įmontuojami šviestuvai tiesiai virš norimo apšviesti daikto arba sieniniai šviestuvai

Jei norimas apšviesti daiktas didesnis, galite naudoti BRA šviestuvus ir kabinti juos iš abiejų paveikslo pusių. Jei daiktas mažesnis, kabinkite viena platesnį sieninį šviestuvą tiesiai virš norimo apšviesti daikto.

tamsus lofto tipo svetaines kambarys su moderniais sviestuvais

Pagrindinis kambario apšvietimas

Kai jau suplanuosite zonų bei akcentinį apšvietimą, paskutinis žingsnis ką turite padaryti, tai išsirinkti pagrindinį kambario apšvietimą. Jam galite naudoti pakabinamus arba įmontuojamus šviestuvus, įleidžiamas LED paneles ar lubinį apšvietimą su ventiliatoriumi. Svarbiausia yra neriboti savęs ir išsirinkti tokį, kuris suteiktų kambariui jaukumo.

Jei svetainėje vasaros metu kamuoja karštis, pasvarstykite apie šviestuvą su ventiliatoriumi. Toks kambario ventiliavimo būdas ypač tinkamas šeimoms su vaikais. Priešingai nei kondicionierius jis nesukelia tokio greito oro temperatūros šuolio, kuris gali susargdinti. Įprastai tokio tipo šviestuvus su ventiliatoriais galima reguliuoti su pulteliu, įjungti begarsį režimą, o geriausia, kad jie naudoja mažiau elektros nei kondicionierius. Vis tik, kad ir kaip viliojančiai skambėtų žadama vėsuma kambaryje, pasvarstykite ar toks šviestuvas tiks prie interjero ir ar pakankamai apšvies kambarį.