Naudingi patarimai

Ar galima lauko baldus palikti lauke žiemą?

Didelis lauko baldų pasirinkimas
2022 10 07
lauko baldai terasoje

Lauko baldai terasai, kiemui ar sodui yra itin dažnas sprendimas šiltuoju metų periodu, tačiau vėstant orams, daugelis susimąsto, ar jie galės atlaikyti žvarbias ir šaltas mūsų šalies žiemas. Visgi, surasti vienareikšmišką atsakymą praktiškai neįmanoma. Jei norite sužinoti, ar sodo baldų komplektas lauke gali stovėti net per didžiausius speigus, ar geriau paieškoti jam šiltesnės vietelės, pirmiausia turėtumėte atkreipti dėmesį į baldų apdailą.

Lauko baldai iš medžio

mediniai lauko baldai terasoje

Mediniai lauko gultai, stalai, kėdės ir kiti baldai bijo didesnių temperatūros pokyčių ir dėl šalčio gali kiek deformuotis, todėl geriausia juos įnešti kad ir į nešildomą patalpą. Jei dar tik planuojate įsigyti tokius baldus, pirmenybę teikite lengvai transportuojamiems modeliams: tam ypač tiks sulankstomi lauko baldai.


Neturintiems galimybės pernešti medinių baldų į kitą vietą, svarbu nepamiršti laiku jų impregnuoti – tam geriausiai tinka pavasaris, tačiau jei oras pakankamai sausas, galite tai daryti ir rudenį. Kitu atveju privalu pasirūpinti specialiais lauko baldų uždangalais.


Ratano lauko baldai

Šiuo atveju svarbu atkreipti dėmesį, ar pinti ratano lauko baldai yra pagaminti iš sintetinės, ar iš natūralios medžiagos. Sintetiniai lauko baldai iš ratano pagaminti taip, kad atlaikytų pakankamai atšiaurų mūsų klimatą, tuo tarpu natūralias medžiagas pravartu šiek tiek pasaugoti ir žiemos metu verčiau įnešti į patalpas.

ratano lauko baldai

Bet kuriuo atveju svarbu žinoti, jog pinti sodo baldai labiau kaupia nešvarumus, todėl jei paliksite juos lauke, teks kur kas daugiau laiko paskirti tokių gaminių priežiūrai. Džiugi naujiena ta, jog tiek sodo stalas, tiek bet kurie kiti iš šios medžiagos gaminami baldai yra lengvai nuvalomi, todėl net ir dažniau atlikdami šias procedūras, pernelyg neužtruksite.

Pinti krėslai ir kiti ratano baldai yra kiek kietesni, todėl ant jų dažniausiai dedamos minkštos pagalvėlės – jei baldus nuspręsite palikti lauke, paminkštinimams būtinai suraskite vietos savo namuose!


Plastikiniai baldai lauko terasoms

plastikiniai lauko baldai terasoje

Neskubėkite susitaikyti su mintimi, kad lauko sofa ar bet kuris kitas baldas žiemos metu turės būti įneštas į šiltesnę patalpą – tokių procedūrų išvengsite tuomet, jei Jūsų kiemą ar balkoną puošia plastikiniai lauko baldai. Tokie gaminiai yra nepaveikūs net ir žvarbesniems orams, todėl nukritus temperatūrai, juos galite palikti ten, kur jie iki šiol ir stovėjo. Tačiau tikrai nesuklysite, jei ir juos uždengsite apsaugine plėvele – taip bus užtikrintas maksimalus saugumas.


Planuojantiems atnaujinti eksterjerą, patinka ir tai, jog šie lauko baldai pigiau parduodami – jeigu norite išvengti didesnių investicijų ir papildomų rūpesčių žiemą, tai bus vienas palankiausių pasirinkimų.


Metaliniai lauko baldai sodui

metaliniai lauko baldai

Metaliniai lauko suoliukai, kėdės ar bet kurie kiti baldai drąsiai gali būti laikomi atviroje erdvėje net ir tuomet, kai termometro stulpeliai nukrenta žemiau nulio. Visgi, dar prieš ruošiant juos žiemai, reikėtų įsitikinti, ar nėra pažeidimų – jei pastebėsite deformacijas, jas turėtumėte pašalinti nelaukdami pavasario.


Įvertinkite ir tai, jog metalinės lauko kėdės bei visi kiti gaminiai turi ir iš kitų medžiagų pagamintų detalių, kurios turės įtakos ir numatant jų sandėliavimo vietą. Jei visos dalys atsparios drėgmei – puiku, tačiau kitu atveju turėtumėte jas uždengti plėvele, o galbūt net ir perkelti į šiltesnę vietą.


Tai – dažniausiai sutinkamos lauko baldų medžiagos, tačiau jų neabejotinai atrasite ir daugiau. Jei norite įsitikinti, ar Jus dominantys paplūdimio gultai ar lauko krėslai gali atlaikyti žiemos speigus, atidžiau perskaitykite jų aprašymus, kuriuose rasite visą su jų priežiūra susijusią informaciją.

Nepamirškite, kad aukštesnės kokybės pakabinamas lauko krėslas ar bet kuris kitas baldas geriau įveiks bet kokias orų permainas, tad verčiau pirmenybę teikite tvirtiems ir patikimiems gaminiams. Tokie terasos baldai pigiau parduodami Pigu.lt el. parduotuvėje – čia dažnai vyksta lauko gultų akcija ir netrūksta kitų specialių pasiūlymų, todėl stilingus ir šalčio nebijančius baldus įsigysite itin gera kaina!

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.7/5
12 Pirkėjų įvertinimų

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?