Naudingi patarimai

Ar galima lauko baldus palikti lauke žiemą?

Didelis lauko baldų pasirinkimas
2019 01 13
sodo baldai

Lauko baldai terasai, kiemui ar sodui yra itin dažnas sprendimas šiltuoju metų periodu, tačiau vėstant orams, daugelis susimąsto, ar jie galės atlaikyti žvarbias ir šaltas mūsų šalies žiemas. Visgi, surasti vienareikšmišką atsakymą praktiškai neįmanoma. Jei norite sužinoti, ar sodo baldų komplektas lauke gali stovėti net per didžiausius speigus, ar geriau paieškoti jam šiltesnės vietelės, pirmiausia turėtumėte atkreipti dėmesį į baldų apdailą.

Lauko baldai iš medžio

Mediniai lauko gultai, stalai, kėdės ir kiti baldai bijo didesnių temperatūros pokyčių ir dėl šalčio gali kiek deformuotis, todėl geriausia juos įnešti kad ir į nešildomą patalpą. Jei dar tik planuojate įsigyti tokius baldus, pirmenybę teikite lengvai transportuojamiems modeliams: tam ypač tiks sulankstomi lauko baldai.

Neturintiems galimybės pernešti medinių baldų į kitą vietą, svarbu nepamiršti laiku jų impregnuoti –tam geriausiai tinka pavasaris, tačiau jei oras pakankamai sausas, galite tai daryti ir rudenį. Kitu atveju privalu pasirūpinti specialiais lauko baldų uždangalais.


                 

Ratano lauko baldai

Šiuo atveju svarbu atkreipti dėmesį, ar pinti ratano lauko baldai yra pagaminti iš sintetinės, ar iš natūralios medžiagos. Sintetiniai lauko baldai iš ratano pagaminti taip, kad atlaikytų pakankamai atšiaurų mūsų klimatą, tuo tarpu natūralias medžiagas pravartu šiek tiek pasaugoti ir žiemos metu verčiau įnešti į patalpas.

Bet kuriuo atveju svarbu žinoti, jog pinti sodo baldai labiau kaupia nešvarumus, todėl jei paliksite juos lauke, teks kur kas daugiau laiko paskirti tokių gaminių priežiūrai. Džiugi naujiena ta, jog tiek sodo stalas, tiek bet kurie kiti iš šios medžiagos gaminami baldai yra lengvai nuvalomi, todėl net ir dažniau atlikdami šias procedūras, pernelyg neužtruksite.

Pinti krėslai ir kiti ratano baldai yra kiek kietesni, todėl ant jų dažniausiai dedamos minkštos pagalvėlės – jei baldus nuspręsite palikti lauke, paminkštinimams būtinai suraskite vietos savo namuose!