Naudingi patarimai

BB, CC ir DD kremai: kas tai ir kaip juos naudoti?

Didelis BB kremų pasirinkimas
2020 03 16
mergina naudojasi veido kremu namuose

Atidžiau apžiūrinėjant kosmetikos prekes, neretai iškyla klausimų dėl jų žymėjimų. Nors kosmetikos gamintojai dažnai naudoja tuos pačius simbolius, pirmoji pažintis gali būti šiek tiek sudėtinga. Ypač dažnai abejojama dėl to, kuo skiriasi BB, CC ir DD kremai. Jei ir Jūs nesate tikri, ką simbolizuoja šie raidžių junginiai, siūlome susipažinti su pagrindinėmis jų ypatybėmis ir naudojimo subtilybėmis.

BB kremai

Nors šie produktai dabar ypatingai populiarūs Azijos šalyse, reikėtų paminėti, kad pirmasis iš jų dermatologijos klinikoje buvo pagamintas Vokietijoje. BB kremas – tai grožio arba maskuojantis balzamas, kurio raidės šifruojasi kaip „beauty balm“ arba „blemish balm“. Jo tekstūra lengvesnė nei įprasto makiažo pagrindo, tačiau sunkesnė nei klasikinių drėkinimo priemonių. BB kremai pasižymi ir šiomis ypatybėmis:

  • Gera dengiamoji struktūra, pritaikyta visiems metų laikams. Toks kremas išlygins odą ir paslėps jos nelygumus bei išbėrimus, o jei prireiks – džiovins uždegimines vietas.
  • Drėkinamąjį kremą primenanti formulė. BB kremas puikiai sudrėkina odą – pojūtis labai skiriasi nuo to, kurį jaučiame pasitepę kremine pudra.
  • Apsauga nuo saulės spindulių. Šie kremai turi stiprų, nuo saulės apsaugantį filtrą ir senėjimo procesą stabdančius komponentus. Juos drąsiai galima naudoti vietoj įprasto apsauginio kremo nuo saulės.
  • Minimalus poveikis odai. Dėl šios priežasties BB kremai neretai rekomenduojami jaunesnio amžiaus moterims, kurioms dar nereikalingas didelis makiažo kiekis.
  • Tinkamas kiekvienai dienai. Kaip lengvą makiažo bazę šį kremą galima naudoti kasdien. Jis bus tarsi nematomas, tačiau iš tiesų suteiks Jūsų odai vienodą toną ir lengvą, natūraliai atrodantį švytėjimą.


CC kremai

Šie kremai rinkoje pasirodė šiek tiek vėliau, todėl ilgą laiką buvo lyginami su BB kremais. Visgi, jie skiriasi tiek savo struktūra, tiek pagrindine paskirtimi. CC kremas yra lengvesnės struktūros, labai lengvai įsisavinimas ir paprastai naudojamas. Pagrindinė jo funkcija – sulyginti veido atspalvius ir deramai užmaskuoti pageltusias ar paraudusias zonas. CC kremai šifruojasi kaip „spalvų kontrolė“ ( „Color control“) arba „spalvą koreguojantis kremas“ („Color correcting cream“). Šie produktai pasižymi ir tokiomis ypatybėmis:

  • Odos šviesumas. Kai kurie šių produktų komponentai puikiai atspindi ir skaido šviesą, todėl oda atrodo gaivesnė, šviesesnė ir lygesnė.
  • SPF filtras. CC kremai taip pat gali būti pasitelkiami kokybiškai apsaugai nuo saulės.
  • Ilgalaikiai rezultatai. Norint pašalinti pigmentines dėmes, paraudimus ar kitus odos nelygumus, rekomenduojama reguliariai naudoti šį kremą bent porą mėnesių.
  • Puiki tonalinės priemonės alternatyva. CC kremas nebus toks dengiantis kaip BB, tačiau pasitelkę jį, išlyginsite odos atspalvį.
  • Mišrios ir riebios odos savininkų išsigelbėjimas. Dėl visų prieš tai minėtų ypatybių šie kremai puikiai tinka turintiems riebesnę, probleminę odą. Be to, kaip ir BB kremai, jie saugo nuo senėjimo procesų.