Naudingi patarimai

Bernvakario idėjos: kaip suplanuoti tobulą bernvakarį?

Didelis šventinės atributikos pasirinkimas
2022 08 04
vyrai svencia bernvakari

Bernvakaris jau nuo senų laikų tapo tradicine artėjančių vestuvių švente. Tai savotiška bernvakario priesaika, kurios metu, artimiausių šeimos narių ir draugų rate, jaunikis simboliškai atsisveikina su puikiu vienišiaus gyvenimu ir įsipareigoja naujam gyvenimo etapui – santuokai. Bernvakario organizavimas dažniausiai patikimas pačiam geriausiam draugui ar artimiausiam šeimos nariui. Nors tikslas yra praleisti laiką linksmai ir įsimintinai, tačiau visko planavimas, nuo bernvakario idėjos, iki išpildymo, gali pasirodyti sunkus iššūkis. Tai daug lengviau, kai žinai svarbiausius žingsnius, kaip suplanuoti tobulą bernvakarį.

vyrai svencia bernvakari

1. Pokalbis su jaunikiu

Kad ir kokios genialios bernvakario idėjos kyla mintyse, pirmiausia šiuo klausimu geriau pasitarti su pačiu jaunikiu. Tikėtina, kad jis pats turi kažkokį įsivaizdavimą, kokios turėtų būti bernvakario užduotys ir pramogos. Galbūt jo svajonėse jau yra ekstremalus bernvakaris su nepakartojamais nuotykiais kitoje šalyje, mieste ar gamtoje. O galbūt jis šią šventę įsivaizduoja daug ramiau, pvz. paprasto pasisėdėjimo namuose.

2. Svečių sąrašo sudarymas

Išsiaiškinkite, ką jaunikis nori pakviesti į bernvakarį. Nuo svečiu labai priklauso, kokia šventė tai bus. Galbūt jaunikis norės šventėje matyti visus draugus, šeimos narius ir net bendradarbius, o gal norės pakviesti tik keletą pačių geriausių draugų. Ne visos bernvakario idėjos bus tinkamos, jei jame dalyvaus vaikai ar seneliai ir į tai teks atsižvelgti. Tuo tarpu bernvakaris artimiausių draugų rate leis viską planuoti daug lanksčiau. Gaukite svečių kontaktinius duomenis, kad galėtumėte su jais patogiai bendrauti viso šventės planavimo metu. Svarbiausia sužinoti specialius poreikius ir pageidavimus – galbūt kas nors nevalgo mėsos, negeria alkoholio, turi kokių nors sveikatos problemų. Ši informacija vėliau padės išvengti įvairių nemalonumų.

3. Bernvakario vietos, laiko, užkandžių pasirinkimas

Nepamirškite svarbiausio – kur ir kada vyks bernvakaris. Šituos dalykus reikia pradėti planuoti kuo anksčiau, nes daugelį dalykų tenka rezervuoti iš anksto, pavyzdžiui, viešbučius, kaimo turizmo sodybas, naktinius klubus ir t.t. Vietą reikėtų aptarti su jaunikiu ir artimiausiais draugais; taip pat ir atrasti geriausią visiems tinkantį laiką. Galiausiai, turbūt neįmanoma pamiršti maisto ir gėrimų, be kurių šventėje vietoj muzikos tektų klausytis gurgiančių pilvų.

bernvakario stalo uzkandziai

4. Bernvakario tema ir apranga

Kad bernvakaris būtų nepamirštamas, galima sugalvoti išskirtinę temą ir aprangos kodą. Su artimiausiais jaunojo draugais nutarkite, kaip apsirengsite. Fantazijai ribų čia praktiškai nėra: galite būti dinozaurais, burtininkais iš Hogvartso, kunigais, gaisrininkais, superherojais ar bet kuo kitu. Nuo pasirinktos temos ir priklausys, kokie bus kostiumai, marškinėliai bernvakariui ir kita apranga. Aišku, jeigu jaunikiui nepatinka staigmenos, reikėtų atsiklausti jo paties nuomonės. Galbūt jis yra kažką sumanęs, galiausiai – juk tai jo vakarėlis.

vyrai fotografuojasi bernvakaryje


5. Bernvakario atributika

Tikėtina jaunikiui svarbiau bus pramogos nei atributika ar kokios nors dekoracijos. Bet jei visgi nuspręsite šventę kažkuo paįvairinti, atributika šventei suteiks daugiau spalvų, tad tikrai nebus blogiau. Tai gali būti įvairūs daiktai prisiminimui – puodeliai, bokalai, marškinėliai, kojinės ir t.t. Ypač populiarūs bernvakario marškinėliai su įsimintinu atvaizdu ar užrašu. Galima padaryti kažką, kas šventės metu išskirtų jaunikį iš svečių, pavyzdžiui, kokią juokingą kepurę. Ji vėliau liktų jam, prisiminimui.


6. Bernvakario pramogos

Koks bernvakaris be pramogų? Jos priklausys, kokio tipo bernvakarį organizuojate – aktyvaus ar ramesnio. Jei bernvakaris vyks ramiai, kaip pasibuvimas namuose, tai gali būti paprasčiausi vaizdo žaidimai , karaokė, kaljano rūkymas ir panašiai. Jei norisi laiką praleisti aktyviai, o gal net ir ekstremaliau, verta pagalvoti apie tokias pramogas, kaip šuolis su parašiutu, buriavimas, nardymas, dažasvydis, išvykos į užsienį ir kt. Bet kuriuo atveju, bernvakarį įsimintinu paverstų netikėtas striptizo šokėjos pasirodymas. 

vyrai svencia bernvakari bare


7. Bernvakario dovanos

Dovanos jaunikiui per bernvakarį tikrai nėra būtinos, bet jei labai norisi kažką jam padovanoti prisiminimui, tai puiku. Dovanos vyrams bernvakario proga gali būti pačios įvairiausios. Galvojant, ką dovanoti, patariama atsižvelgti į jaunikio pomėgius, pvz. jei jaunikis mėgsta stalo žaidimus, galbūt jam įspūdį padarys pokerio rinkinys; arba, jei domisi sportu – visada puikiai sueis daiktai su jo mėgstamiausios komandos atributika.


8. Bernvakario kvietimų išsiuntimas

Žinoma, bernvakaris nėra tokia formali šventė kaip vestuvės, todėl galima apsieiti be oficialių pakvietimų. Kai jau visos bernvakario idėjos išgrynintos ir suplanuota šventės data jau artėja, gali užtekti ir paprasčiausio priminimo žinute socialiniuose tinkluose ar elektroniniu paštu. Tačiau, niekas tikrai neduos per galvą, jei nuspręstumėte išsiųsti ir tikrus, popierinius kvietimus paštu.

vyrai svencia bernvakari


Bernvakario idėjos išpildymas labai svarbu, norint suorganizuoti nepamirštamą šventę, kad ir kur ji bevyktų. Bernvakarį, kaip ir daugelį kitų švenčių, galima švęsti tiesiog kieme. Plačiau apie šių metų švenčių organizavimo kieme tendencijas, skaitykite kitame gide.

Pirkėjams patiko šis įrašas

5/5
3 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?