Naudingi patarimai

Biuro kėdės į ofisą: kaip pasirinkti?

Platus biuro kėdžių asortimentas
2019 12 12
vyras sedi ant ofiso kedes biure

Tam, kad ofise visi jaustųsi kaip įmanoma jaukiau ir patogiau, svarbu pasirūpinti ne tik interjeru, bet ir komfortą užtikrinančiais baldais. Bene daugiausiai dėmesio turėtų būti skiriama biuro kėdžių pasirinkimui: ant jų tiek darbuotojams, tiek vadovui reikės prasėdėti daugybę valandų, todėl šis baldas ilgainiui gali turėti įtakos net ir darbo kokybei. Visgi, vienos, visiems tinkamos ir geros biuro kėdės neįmanoma įvardinti – pirmiausia tai priklauso nuo to, kam ant šio baldo teks sėdėti. Išskyrėme svarbiausius aspektus, į ką atsižvelgti renkant ofiso kėdę vadovui, darbuotojams ir lankytojams.

Kaip taisyklingai sėdėti prie darbo stalo?

Nesvarbu, ar ieškosite biuro kėdės vadovui, ar darbuotojui, pirmiausia turėtumėte žinoti, koks sėdėjimas net ir po ilgiausių valandų nesukels papildomų skausmų. Sėdint ant kėdės: 

  • Pilna Jūsų pėda turėtų būti pilnai atremta į žemę;
  • Keliai turėtų būti sulenkti 90-100 laipsnių kampu;
  • Tokiu pačiu kampu per alkūnes turėtų būti sulenktos ir rankos;
  • Nugarą reikia išlaikyti kuo tiesesnę – ją reiktų atremti į reguliuojamą atlošą, kuris dar geriau prisitaiko prie Jūsų judesių.

Geriausia biuro kėdė vadovui

Prieš tai išvardinti reikalavimai tinka kiekvienam, daugiau laiko praleidžiančiam prie stalo, todėl vis dažniau diskutuojama, ar vadovo kėdė iš tiesų turi skirtis nuo darbuotojų. Visgi, tam tikri skirtumai vis dar išskiriami:

  • Individualumas. Tikėtina, kad vadovų kaita įmonėje bus kur kas mažesnė, todėl perkant kėdę, ją iš karto galima priderinti atsižvelgiant į asmeninius poreikius. Iš anksto išsimatavus reikiamus parametrus, nebereikia rinktis pačių didžiausių intervalų, o taip pat – galima daug lengviau apsispręsti, ar bus reikalingos galvos bei rankų atramos.
  • Aukšta kokybė. Nors šis niuansas aktualus visoms ofiso kėdėms, įprasta manyti, kad būtent vadovo kėdė turi būti prašmatni ir reprezentatyvi. Būtent dėl to gana dažnai pasirenkamos odinės biuro kėdės. Tiesa, dėl praktinių sumetimų, tokius baldus patartina naudoti tik gerai kondicionuojamose patalpose – priešingu atveju verčiau rinktis ne mažiau prašmatniai atrodančias odos alternatyvas.
  • Unikalus dizainas. Net ir nusprendus pasirinkti kito tipo baldą, siūloma pasirūpinti, kad vadovui priklausanti biuro darbo kėdė išsiskirtų savo dizainu: tai dar vienas būdas atskleisti aukštesnį statusą. Tai ypač aktualu dirbant bendroje erdvėje.


Ofiso kėdės darbuotojams

Svarstant, kokia bus geriausia biuro kėdė darbuotojams, pirmenybę pravartu teikti šioms ypatybėms:

  • Universalumas. Šiuo atveju kur kas didesnė tikimybė, kad ta pati biuro kėdė bus naudojama skirtingų darbuotojų. Kiekvienam ją teks pasireguliuoti pagal save, todėl Jūs turėtumėte užtikrinti, kad tokių opcijų būtų kaip įmanoma daugiau. Atlošo svyravimo mechanizmas, reguliuojami porankiai, aukštis, kuo didesnis maksimalus svoris, gylis, sėdėjimo aukštis ir kiti pasirenkami parametrai gerokai palengvins ir Jūsų, ir darbuotojų kasdienybę.
  • Praktiškumas. Nors norėtųsi, kad visi savo darbo vietose tik dirbtų, dažniausiai realybė būna kiek kitokia. Būtent dėl to svarbu pasirinkti lengvai prižiūrimas ir paprastai valomas kėdes – tokiomis ypatybėmis pasižymi medžiaginiu audiniu dengiami baldai. 
  • Vientisas dizainas. Tikėtina, kad vienoje patalpoje stovės nemažai darbuotojams skirtų kėdžių, todėl jos ženkliai įtakos bendrą interjerą. Stenkitės jas priderinti prie kitų šios erdvės detalių ir verčiau pirmenybę teikite neutralesniems atspalviams: tokioje patalpoje darbuotojams susikaupti seksis kur kas paprasčiau.