Naudingi patarimai

Dažniausi žoliapjovių gedimai: kada patys galime juos pataisyti?

Didelis vejapjovių, žoliapjovių pasirinkimas
2020 04 27
zoliapjove tvarkingai pjauna zole sode

Žoliapjovės yra vienos pagrindinių sodo technikos įrenginių, be kurių didesnių vejos plotų savininkams nepavyksta apsieiti. Visgi, kaip ir bet kokia kita įranga, taip ir vejapjovės neišvengia gedimų. Jei šis prietaisas veikia ne taip, kaip norėtųsi, ar visiškai neužsikuria, į servisą neskubėkite – jei identifikuosite problemą, dažnu atveju ją pavyks išspręsti ir patiems.


Dažniausios žoliapjovių gedimo priežastys

Prieš imdamiesi rimtesnių veiksmų, pirmiausia patikrinkite tris svarbiausius veiksnius – kurą, tepalą ir degimą. Būtent dėl šių priežasčių kyla daugelis žoliapjovių problemų.

Žoliapjovės alyva

Tepalo kiekį reikėtų tikrinti kaskart prieš pradedant darbą. Labai svarbu, kad jo ne tik netrūktų, bet ir nebūtų per daug – priešingu atveju tepalo perteklius pateks ant kitų detalių ir jas pažeis. Panašiai gali nutikti ir tuo atveju, jei vejapjovę pastatysite neteisinga padėtimi. Ją galima kelti tik taip, kad žvakė būtų nukreipta į apačią ir neversti į tą pusę, kurioje yra bakas. Pakeisti žoliapjovės tepalus reikėtų atidirbus su jais maždaug penkiasdešimt valandų, bent jau kartą metuose. Kokį tepalą pilti į žoliapjoves priklauso nuo konkretaus jų modelio.