NEMOKAMAS pristatymas į LP EXPRESS terminalus!

Naudingi patarimai

Kaip išsirinkti žoliapjovę?

Didelis vejapjovių, žoliapjovių pasirinkimas
2021 03 05
vyras pjauna zolia naudodamasis vejapjove - zoliapjove

Sodų ir namų savininkams šiltasis sezonas niekuomet neapsieina be pievutės priežiūros darbų, prie kurių ženkliai prisideda ir žoliapjovės. Kokią pirkti – vienas dažniausių klausimų, su kuriuo susiduria kiekvienas, vos tik užmetęs akį į gausų šios sodo technikos asortimentą. Išskyrėme pagrindinius kriterijus, kurie leis paprasčiau priimti sprendimą, kokią žoliapjovę rinktis.

zoliapjove pjauna veja lauke

Vejapjovės dydis

Kuo didesnė (o tiksliau – platesnė) bus žoliapjovė, tuo didesnį žolės plotą galėsite nupjauti vienu kartu. Tačiau jei šis įrenginys bus itin platus, o Jūsų kiemas – siauras ir nedidelis, sugaišite laiko bandydami jame išlaviruoti. Būtent dėl to, renkantis vejapjovės pjovimo plotį, labai svarbu atsižvelgti į vejos dydį:

- Labai nedidelei vejai užtenka 32 cm pjovimo pločio;

- 350 kv. m. – 500 kv. m. siekiantiems plotams reikėtų 40-46 cm vejapjovės pjovimo pločio;

- 1000 kv. m. pievutei prireiks 46-51 cm;

- Plotams, didesniems nei 1000 kv. m, reikėtų rinktis įrenginius, vienu kartu apimančius ne mažiau kaip 51 cm žolės.

Prie kai kurių žoliapjovių modelių šis parametras gali būti nenurodytas. Tuomet reikėtų atkreipti dėmesį į paties įrenginio plotį: pjovimo plotis už jį būna vos keliais centimetrais mažesnis.

Taip pat vertėtų pagalvoti, kur vejapjovė bus sandėliuojama – nuo to taip pat priklausys jos dydžio pasirinkimas. Ypač svarbu atsakingai parinkti benzininiams modeliams skirtą vietą, kadangi tokios technikos su benzinu ir tepalu viduje negalima vartyti, o ir rankomis nešioti ją ne visuomet bus patogu.

vyras pjauna zole kieme su zoliapjove

Žoliapjovės tipas

Apsisprendę rinktis standartinę žoliapjovę, taip pat turėsite apsispręsti dėl jos tipo. Kiekvienas iš jų pasiūlys savus pranašumus, su kuriais siūlome susipažinti iš arčiau.

Mechaninės vejapjovės

Tai – pats paprasčiausias ir pigiausias žoliapjovių tipas, kuris neturi variklio ir dėl to nereikalauja kuro. Tokie modeliai pasižymi nedideliu svoriu ir neskleidžia didelio triukšmo, o jų eksploatavimui reikalingos minimalios išlaidos. Viskas, ko Jums prireiks yra geras fizinis pasirengimas, kadangi tik nuo Jūsų pastangų priklausys šio įrenginio judėjimo tempai. Mechaninės vejapjovės yra ekologiškos, nereikalauja daug priežiūros ir pjauna tiksliai bei švelniai. Palankiai vertinami ir savaime pasigalandantys tokių modelių peiliukai: teigiama, kad tokiu būdu pjauti žolę yra sveikiausia, kadangi jos stiebeliai yra nukerpami, o ne nupjaunami.

Tačiau su aukšta žole ar didesniais plotais bus sunku susitvarkyti – jos rekomenduojamos 1-2 arų žolės plotams. Idealiausia, jeigu pievutė bus maža, tvarkinga ir be didelių iššūkių. Turėkite omenyje, kad aukščio nustatymai tokiuose modeliuose taip pat bus sudėtingesni. Visgi, su tokiomis vejapjovėmis galėsite labai patogiai manevruoti net ir mažesniame kieme: lengviau įveiksite įkalnes ar apvažiuosite įvairiausias sode esančias kompozicijas.