Naudingi patarimai

Dezodorantas ar antiperspirantas: jų skirtumai ir svarbiausios savybės

2020 08 07
purskiamas rutulinis ir piestukinis dezodorantai stovi ant stalo salia laukiniu geliu ir baltu ramuniu

Nors su džiaugsmu pasitinkame vasariškus orus, daugeliui šiuo laikotarpiu tenka kovoti ir su pagausėjusiu prakaitavimu. Ši problema bet kuriuo metų laiku gali kamuoti tiek vyrus, tiek ir moteris, tačiau tai nereiškia, kad su tuo Jums reikia taikstytis. Tokiais atvejais itin dažnai pasirenkami dezodorantai ir antiperspirantai. Šios priemonės nuolat lyginamos tarpusavyje – jei atidžiau susipažinsite su jų ypatybėmis, lengvai nutarsite, kuris produktas tinka Jums.

dezodoranto ar antiperspiranto pasirinkimas parduotuveje

Dezodorantai

Iš esmės pagrindinė šių produktų funkcija yra bakterijų ir nemalonaus kūno kvapo naikinimas. Priešingai nei daugelis įsivaizduoja, mūsų prakaitas iš tiesų yra ir bekvapis, ir bespalvis, bet jei jis susimaišo su bakterijomis, esančiomis ant odos, galima užuosti ne patį maloniausią aromatą. Tačiau kadangi dezodorantas stabdo jų kaupimąsi, tokio scenarijaus pavyksta išvengti. Tiesa, reikėtų įsidėmėti, kad šie produktai nuo paties prakaitavimo apsaugoti negali.

Naudojimo ypatybės

Dezodorantai dažniausiai yra naudojami pažastims, tačiau galima rasti ir kitoms kūno zonoms skirtų variantų. Tam, kad jų veiksmingumas būtų dar didesnis, pravartu įsidėmėti šiuos patarimus:

  • Dezodorantą tepkite iš karto po dušo (pirmiausia įsitikinę, kad pažastys yra visiškai sausos) arba prieš eidami miegoti, kai prakaito natūraliai išsiskiria mažiau.
  • Jei jaučiate poreikį ir yra reikalinga papildoma apsauga, šį produktą dienos eigoje galite panaudoti net keletą kartų. Tiesa, nereikėtų jo labai stipriai trinti – užteks kelių prabraukimų.
  • Šie produktai būna įvairiausių kvapų, tad turėtumėte pasirinkti tokį, kuris dera su Jūsų naudojama parfumerija.


Į ką atsižvelgti renkantis?

Be jau minėto aromato, labai svarbus turėtų būti ir dezodoranto veikimo laikotarpis. Daugelis gamintojų šią informaciją nurodo ant pakuotės, tad galite pasirinkti kuo ilgiau malonią gaivą užtikrinsiantį produktą. Visi kiti niuansai yra pakankamai individualūs, tad tik išbandę kelis skirtingus produktus, galėsite nuspręsti, kuris iš jų geriausiai tinka būtent Jums.

rutuliniai dezodorantai ant stalo salia geliu ir citrusiniu vaisiu

Antiperspirantai

Šie produktai mažina patį prakaitavimą, o ne nemalonius kūno kvapus. Jų sudėtyje esančios aktyviosios druskos laikinai užblokuoja prakaito liaukas ant Jūsų odos, taip kuriam laikui sumažindamos jo išsiskyrimą. Dėl šios priežasties tokie produktai neretai vadinami vaistais, tačiau jų intensyvumas gali ženkliai skirtis. Jei nuolatinis gausus prakaitavimas Jums sukelia nepatogumų kasdienybėje, vertėtų pagalvoti apie tokias jo sustabdymo priemones.

Naudojimas

Antiperspirantai pasižymi kur kas stipresniu ir ilgesniu poveikiu – daugelis iš jų gali suteikti 12-48 valandų ar netgi dar ilgesnę apsaugą. Visgi, labai svarbu juos naudoti teisingai:

  • Šį produktą geriausia tepti vakare, po dušo, kai prakaito liaukos yra gerokai pasyvesnės. Tuomet ryte jau galite tikėtis geriausių rezultatų.

mergina naudojasi antiperspirantu vakare po duso vonios kambaryje

  • Galite pabandyti gerai įtrinti ir įsimasažuoti antiperspirantą, kad dar labiau padidintumėte jo veiksmingumą.
  • Priklausomai nuo produkto stiprumo, naudojimo rekomendacijos gali šiek tiek skirtis, tad būtinai perskaitykite atitinkamos priemonės instrukciją.

Kaip išsirinkti geriausią?

Šiuo atveju reikėtų atkreipti dėmesį į produkto stiprumą, kurį galime nuspėti pagal tai, kaip ilgai išsilaiko jo efektas. Taip pat pravartu atsižvelgti ir į ingredientų sąrašą – kai kurių priemonių sudėtyje galima aptikti prieštaringai vertinamo aliuminio, tačiau ir tuomet reikėtų atsižvelgti į jo koncentratą. Jei ieškote natūralesnių produktų, taip pat turėsite iš ko pasirinkti. Šį kartą ir vėlgi teks paieškoti būtent Jūsų odai labiausiai tinkančio varianto.