Naudingi patarimai

Drėgmė namuose: kaip su tuo kovoti?

Didelis oro sausintuvų pasirinkimas
2019 11 25
oro dregmes sugerimo prietaisas kasdieniam naudojimui namuose

Nieko nenustebinsime pasakydami, jog aplinka, kurioje leidžiame laiką, daro didelę įtaką bendrai mūsų savijautai ir sveikatai. Ypač neigiamai ją paveikti gali per didelė oro drėgmė, dėl kurios organizmas gali prarasti galimybę kontroliuoti mūsų kūnų temperatūrą, o jei įsiveis ir pelėsis, ženkliai padidės tikimybė susirgti kvėpavimo takų ligomis. Visgi, jeigu laiku pastebėsite drėgmės perteklių ir iš karto imsitės atitinkamų veiksmų, bet kokių padarinių pavyks išvengti.

Kokia drėgmė turi būti kambaryje?

Teigiama, jog optimali kambario drėgmė turėtų patekti į 40-60 procentų intervalą – jei šis rodiklis yra viršijamas, vertėtų sunerimti. Šiuos rodmenis Jums gali parodyti oro drėgmės matuoklis, tačiau jeigu kol kas tokio prietaiso nesate įsigiję, apie tikslesnį drėgmės matavimą reikėtų pagalvoti pastebėjus šiuos požymius:

- Nors kambario temperatūra pakankamai aukšta, jaučiama nemaloni vėsa;

- Užuodžiate keistą kvapą;

- Darosi sunkiau kvėpuoti;

- Ant langų ar kitų paviršių pastebite besikaupiantį kondensatą;

- Prastai džiūsta skalbiniai;

- Pastebite grybelį ar pelėsį.

Kaip sumažinti drėgmę namuose?

Pastebėjus aukščiau įvardintus požymius ar atitinkamais prietaisais nustačius drėgmės perteklių, pats metas pagalvoti, kaip pašalinti drėgmę iš namų. Tam galite pasitelkti vieną iš šių būdų:

  • Reguliarus patalpų vėdinimas. Dažniau atidarinėdami langus, suvienodinsite kambario temperatūrą ir išvengsite kondensato susidarymo. Vonioje papildomai reikėtų naudoti ventiliatorių.
  • Mažiau augalų. Nors atrodo keista, kad dažniausiai prie oro gaivinimo ir valymo prisidedantys augalai gali pakenkti, vertėtų prisiminti posakį, jog kas per daug – tas niekuomet nėra sveika. Taip pat ir šiuo atveju: kiekviename kambaryje rekomenduojama apsiriboti trimis augalais.
  • Nauji asmeniniai įpročiai. Itin karšto dušo vandens ar atidengto puodo garai taip pat gali prisidėti prie drėgmės pertekliaus. Jei karštą vandenį pakeisite vėsesniu, maudysitės šiek tiek trumpiau ir virimo metu puodą visuomet laikysite uždengtą dangčiu, gali pavykti pastebėti pokyčius.
  • Liaudiškos priemonės. Norėdami sumažinti drėgmės perteklių, tose vietose, kur jos sankaupos yra didžiausios, galite padėti dubenėlį su akmens druska, valgomąja soda, ryžiais ar kitomis kruopomis. Įsitikinkite, ar prieš daugybę metų naudoti metodai vis dar yra efektyvūs!
  • Profesionalus drėgmės surinktuvas. Dar kitaip žinomas kaip buitinis oro sausintuvas, šis prietaisas sukurtas tam, kad sugrąžintų drėgmės lygį į reikiamas ribas. Jums jokių pastangų šiuo atveju įdėti nereikės – užteks išsirinkti kokybišką ir efektyvų prietaisą.

Kaip veikia drėgmės surinkėjas ir pagal ką jį rinktis?

Kone kiekvienas drėgmės surinktuvas veikia tuo pačiu principu: jis surenka kambaryje esantį orą, jį atvėsina (taip kondensuojama drėgmė) ir tuomet gerokai „nusausintą“ išpučia atgal į patalpą. Beveik visuomet išgautas vanduo yra surenkamas į specialią sausintuvo talpą, tačiau taip pat galima rasti modelių, kurie drėgmės perteklių tiesiog išgarina.

Norint nuspręsti, koks geriausias drėgmės surinkėjas namams, pravartu įvertinti šiuos aspektus:

  • Kambario dydis. Bene svarbiausia, kad oro drėgmės surinkėjas būtų pritaikytas atitinkamos vietos kvadratūrai. Sudėtingų skaičiavimų daryti patiems nereikės – prie kiekvieno šio prietaiso modelio yra nurodytos jo galimybės.
  • Drėgmės lygis kambaryje. Šie įrenginiai būna skirtingų dydžių ir gali pasiūlyti skirtingą galią – sprendimas turėtų priklausyti ir nuo to, ar drėgmės lygis namuose labai viršija normą. Didesniems nuokrypiams verčiau rinktis sparčiau dirbantį, didesnių gabaritų prietaisą: jis su tokia užduotimi susitvarkys paprasčiau ir netgi – ekonomiškiau.
  • Bakelio talpa. Šiuo atveju viskas labai paprasta: kuo didesnė bus ši talpa, tuo rečiau Jums reikės ją ištuštinti. Visgi, reikėtų pagalvoti ir apie tai, jog didesnę talpą dažniausiai turi didesnių išmatavimų buitiniai drėgmės surinkėjai, todėl pravartu pagalvoti, koks prietaisas tam tikroje būtų optimaliausias.
  • Triukšmingumas. Nors dažniausiai namams pritaikyti drėgmės sausintuvai nesukelia ypatingai daug triukšmo, lygindami kelis variantus tarpusavyje, pirmenybę galite teikti tylesniam modeliui – tai suteiks dar daugiau komforto. Į šį aspektą ypač pravartu atsižvelgti tuomet, jei šis prietaisas stovės toje patalpoje, kur Jūs praleidžiate daug laiko, o galbūt – net ir miegate.
  • Papildomos funkcijos. Šie pritaisai gali turėti ir daugiau naudingų ypatybių, tokių kaip patogus nuotolinis valdymas, drėgmės matuoklis, galimybė džiovinti skalbinius ir t.t. Tiesa, už visas jas gali tekti susimokėti papildomai, todėl nesuklysite, jei iš anksto apsispręsite, kiek į šį pirkinį ketinate investuoti.


Pasitelkę šiuos patarimus ir išsirinkę kokybišką oro sausintuvą, į savo namus neilgai trukus sugrąžinsite optimalų drėgmės lygį. Šiuo atveju verčiau nerizikuoti ir ilgai nedelsti – juk nuo drėgmės lygio ženkliai priklauso ir mūsų savijauta!

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.8/5
8 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?