Naudingi patarimai

Dušo kabinos valymas

Didelis paprastųjų dušo kabinų pasirinkimas
2020 01 14
kaip isvalyti duso kabina namuose

Norint ilgus metus išlaikyti nekintančią dušo kabinos išvaizdą, nuolat reikia skirti bent šiek tiek dėmesio jos priežiūrai ir plovimo darbams – taip išvengsite nešvarumų kaupimosi ir išsaugosite tvarkingą vonios kambario atmosferą. Dušo kabinos valymas turėtų būti reguliarus, tačiau jeigu įsidėmėsite kelis pagrindinius patarimus ir žinosite svarbiausias gudrybes, su šia užduotimi susitvarkysite daug efektyviau.


Kaip nuvalyti dušo kabinos stiklus?

Nešvarumai ant dušo stiklų pastebimi greičiausiai, todėl jiems reikėtų skirti ypatingą dėmesį. Daugeliui kyla klausimas, kuo valyti dušo kabinos stiklus – tam pasitelkiami ir specialūs valikliai, ir pačių sukurti mišiniai su vandeniu ir actu ar citrinos rūgštimi. Svarbiausia, kad pasirinkta priemonė neturėtų abrazyvinių dalių, galinčių pakenkti stiklo išvaizdai. Apsisprendus, su kuo valyti dušo kabinos stiklus, kai kuriuos veiksmus pravartu kartoti kaskart išsimaudžius, o kitus – periodiškai.

Kaskart po dušo derėtų:

 • Nuplauti paviršius ir sieneles vandeniu (pirmiausia karštu, o po to – šaltu);
 • Nuvalyti stiklą specialiu dušo kabinos stiklų valytuvu;
 • Nusausinti visą paviršių kuo švelnesne šluoste.

Kelis kartus per mėnesį reikėtų atlikti šiuos žingsnius:

 • Jei ant stiklo matosi akivaizdžios dėmės, pašalinkite jas kempinėle ir šiltu vandeniu.
 • Savo paruoštu ar specialiai įsigytu valikliu nupurkškite stiklinius paviršius ir palikite 20-30 minučių.
 • Praėjus šiam laikotarpiui, naudodami švarią ir švelnią šluostę, pašalinkite likusias nuosėdas ir nešvarumus.
 • Nuplaukite paviršių vandeniu, nuvalykite jį valytuvu ir nusausinkite sausa šluoste.

Siekiantiems dar paprastesnės priežiūros, maždaug kas pusę metų patartina jau nuvalytus dušo kabinos stiklus išpurkšti specialia nano danga. Ji sukurs apsauginį sluoksnį, padėsiantį išvengti praktiškai visų tipų nešvarumų kaupimosi, taigi periodiniam valymui dažniausiai pakaks tik drėgnos šluostės.

Dušo kabinos valymas nuo kalkių ir kitų nešvarumų

Norint, kad kalkės bei kiti nešvarumai nesikauptų ir ant kitų konstrukcijų, vertėtų įsiminti šias gudrybes:

 • Pasirūpinkite detalėmis aplink kraną. Apvyniokite jas acte sudrėkintu popieriniu rankšluosčiu, palikite kuriam laikui ir po to švariai nuplaukite.
 • Nepamirškite dušo galvutės. Ši detalė taip pat kaupia nešvarumus, todėl periodiškai reikėtų ją pamerkti acte. Jei neturite galimybės jos nuimti, acto įpilkite į maišelį ir užrišę jį ant galvutės palikite per naktį, o ryte trumpam įjunkite vandenį, kad galutinai pasišalintų visos nuosėdos. Tokia pati procedūra tinka ir čiaupui.
 • Pasitelkite sodą. Sumaišius ją su vandeniu, gaunamas puikus valiklis, ypač tinkantis sienelių šveitimui.
 • Pasinaudokite dantų pasta. Teigiama, kad ši priemonė gali efektyviai įveikti net ir didesnius nešvarumus – jei naudojate akrilinį padėklą, padengę jį plonu pastos sluoksniu ir po dešimties minučių nuplovę šiltu vandeniu, patys galėsite tuo įsitikinti. Atliekant tai pirmą kartą, iš pradžių rekomenduotina išsibandyti šią priemonę mažesniame plote.
 • Stenkitės išsaugoti sausą kambario aplinką. Po maudynių palikite atidarytas duris, įjunkite ventiliatorių ar atidarykite langą.

Pasitelkę visus šiuos patarimus, nesunkiai išsaugosite nepriekaištingą atrodančią dušo kabinos išvaizdą. Svarbiausia, jog tiek stiklo, tiek kitų detalių valymas būtų įtrauktas į reguliariai atliekamų buities darbų sąrašą – jei tai atliksite nuoširdžiai, šiam darbui tikrai neteks skirti ypatingo dėmesio.

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.9/5
7 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?