Naudingi patarimai

Džiovyklės vaisiams, grybams ir daržovėms: kurią pirkti?

Didelis vaisių džiovintuvų pasirinkimas
2019 08 06
džiovinti vaisiai ir uogos mediniame indelyje

Vaisių džiovyklės naudojimas namuose tampa vis populiaresnis: šviežius produktus susidžiovinti nusprendžia ne tik tie, kurie nori vasaros ar rudens gėrybes išsaugoti žiemai. Toks prietaisas puikiai pasitarnauja sveikuoliams, sportininkams ir visiems kitiems, norintiems mėgautis pačių sudžiovintais ir naudingų savybių nepraradusiais produktais. Maisto džiovyklės pritaikymo galimybės priklausys tik nuo Jūsų išradingumo, tačiau rinkdamiesi šį prietaisą, turėtumėte atsižvelgti į kelis esminius aspektus.


Horizontalūs ir vertikalūs vaisių, daržovių džiovintuvai: kuriuos rinktis?

Nors vaisių džiovintuvai yra pakankamai paprasti prietaisai, pradėję savo paieškas, pastebėsite du skirtingus jų tipus – kiekvienas iš jų pradžiugins savais privalumais:

Vertikalios vaisių džiovyklės

Šio tipo maisto džiovintuvai dažniausiai yra apvalios formos – tokiame prietaise padėklus reikės dėti vieną ant kito, o jie dažniausiai bus pagaminti iš plastiko, kuris atsparus karščiui.

Pasirinkę šį tipą, džiaugsitės šiais privalumais: Tačiau susidursite su tokiais trūkumais:
Mažesnė kaina. Dėl pigesnių medžiagų, šie vaisių ir daržovių džiovintuvai kainuoja pigiau. Netolygus šilumos pasiskirstymas. Šis aspektas labiausiai atsiskleis tuomet, jeigu norėsite sudžiovinti itin kietus produktus, tačiau su daugeliu daržovių ir vaisių tokio trūkumo net nepastebėsite.
Kompaktiškumas. Tokio tipo džiovyklės užima mažiau erdvės, tad nesunkiai surasite joms vietą savo virtuvėje. Reikia daugiau Jūsų pastangų. Kadangi padėklai bus sukrauti vienas ant kito, norėdami pasiekti geriausių rezultatų (ar tiesiog ketindami juos sukeisti vietomis), turėsite pasistengti šiek tiek daugiau.
Galimybė sudžiovinti dar daugiau produktų. Papildomai nusipirkę padėklų, galėsite praplėsti tokios džiovyklės talpą.

Horizontalios vaisių džiovyklės

Šio tipo maisto džiovyklės yra kvadratinės formos, o pačius (dažniausiai – metalinius) padėklus į prietaisą galima įdėti kaip stalčius, kadangi tam yra skirti specialūs bėgeliai.

Išsirinkę šį tipą, mėgausitės tokiais pranašumais: Tačiau pastebėsite tokius trūkumus:
Tolygus šilumos pasiskirstymas. Oro cirkuliacija tokiame prietaise vienodai pasiekia visus padėklus, todėl visa šiluma pasiskirsto kur kas tolygiau. Aukštesnė kaina. Dėl tvaresnių medžiagų ir aukščiau minėtų privalumų, tokio tipo maisto džiovyklės kone visuomet pareikalauja kiek didesnių investicijų.
Paprastas naudojimas. Patys galėsite koreguoti tarpus tarp padėklų, o sudėję visus produktus, iki proceso pabaigos ramiai galėsite užsiimti kita veikla. Didesnis dydis. Pasiruoškite iš anksto – tokio tipo maisto džiovintuvams prireiks šiek tiek daugiau vietos ant Jūsų virtuvės stalviršio.
Ambicingesni receptai. Dėl prieš tai minėto šilumos pasiskirstymo, tokias džiovykles galima pritaikyti ne tik tradiciniams vaisiams, daržovėms, grybams ar uogoms, bet ir, pavyzdžiui, kietesniems mėsos gaminiams. Jei mėgstate eksperimentus, šio tipo džiovintuvas Jūsų neapvils.

Kokio dydžio maisto džiovyklės Jums reikia?

Šis niuansas labai individualus – tai priklausys ir nuo to, kaip dažnai džiovinate produktus, ir nuo to, kur šį prietaisą ketinate laikyti ir kiek vietos jam galite skirti. Padėklų skaičius gali svyruoti nuo 1 iki 9: jei džiovinate ne tik artėjant žiemai, verta rinktis didesnį modelį, tačiau jeigu šia veikla užsiimate pakankamai retai, užteks ir paprastesnės vaisių džiovyklės. Tiesa, jeigu ketinate maisto džiovintuvą laikyti spintelėje ar sandėliuke, turėtumėte atsižvelgti ir į tai, kiek sveria šis prietaisas. Jei jo svoris sieks 7-9 kilogramus, vargu, ar bus patogu kaskart jį perkėlinėti iš vienos vietos į kitą.

Kiti svarbūs niuansai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį ieškant vaisių džiovyklės

Svarstydami, kuris prietaisas geriausiai tiks Jūsų namams, turėtumėte įvertinti ir šiuos niuansus:

  • Galia. Galingesni maisto džiovintuvai įkais greičiau, todėl visas procesas taip pat bus kur kas greitesnis. Tačiau vertėtų įvertinti ir tai, jog patys galingiausi prietaisai gali pareikalauti ir didesnių investicijų – naudojimui namuose pilnai pakaks tarpinio varianto.