Naudingi patarimai

Elektrinis virdulys - žala ar nauda Jūsų sveikatai?

Didelis elektrinių virdulių pasirinkimas
2019 03 03
virdulys

Elektriniai virduliai yra neatsiejama daugelio iš mūsų kasdienybės dalis, tačiau ar kada susimąstėte, kokią žalą bei naudą jie turi mūsų sveikatai ir bendrai savijautai? Siūlome iš arčiau susipažinti su šių prietaisų privalumais ir trūkumais – jie padės nuspręsti, ar Jūsų virtuvėje turėtų stovėti elektrinis virdulys, ar verčiau paieškoti alternatyvų.


Privalumai

Verdant vandenį, žūsta jame esančios bakterijos. Nustatyta, jog 70 laipsnių ir aukštesnė temperatūra nužudo visas vandenyje esančias bakterijas ir patogenus, todėl jį gerti tampa kur kas saugiau. Jei Jūsų elektrinis virdulys su temperatūros reguliavimo funkcija, visuomet būsite tikri, kad geriate „sveikesnę“ vandens versiją. Be to, verdant tikrai neprarandami visi kiti vandens privalumai, tokie kaip geresnė kraujotaka, greitesnis virškinimas ar efektyvesnis svorio metimas – tereikia nepamiršti jį vartoti.

Mažesni mokesčiai. Nors gali pasirodyti netikėta, tačiau ne vienas bandymas parodė, jog šio tipo virduliai yra kur kas efektyvesni nei kitos vandens šildymo priemonės. Tiesa, vertėtų pastebėti, kad galingi, geri elektriniai virduliai pareikalaus šiek tiek daugiau elektros energijos – rinkdamiesi tinkamą variantą, turėtumėte to nepamiršti.

Laiko taupymas. Įjungę elektrinį virdulį, apie jį galime visiškai pamiršti – daugiau jokių pastangų nereikės įdėti. Tai ypač praverčia rytais, kai skubame į darbą: tuomet kiekviena minutė atrodo aukso vertės. Jei labiausiai vertinate efektyvumą, turėtumėte atkreipti dėmesį, jog dabar sparčiai populiarėja išmanieji virduliai, kuriuos savo išmaniojo pagalba galima įjungti nors ir gulint lovoje. Diena dėl to taps tik dar geresnė! Tokių elektrinių virdulių kainos tikrai nesikandžioja, todėl kiekvienas gali mėgautis papildomu komfortu savo namuose.

Saugus pasirinkimas. Elektriniai virduliai (stikliniu korpusu, keramikiniai ir kt.) yra saugūs ne tik mūsų sveikatai, bet ir aplinkai. Praktiškai visi šie įrenginiai turi automatinio išsijungimo funkciją – tai reiškia, jog nebelieka jokios vandens išsiliejimo tikimybės. Be to, elektriniams virduliams nereikalinga atvira liepsna, o daugelis naujųjų modelių taip pat turi nuo nudegimų saugantį paviršių – tai ypač aktualu auginantiems jaunesnes atžalas.

Puikus gėrimų skonis. Dėl prieš tai minėto privalumo visuomet galėsite būti tikri, jog vanduo pasieks reikiamą temperatūrą ir niekada nebus nei per karštas, nei per šaltas. Gurmanams ypatingai turėtų patikti elektriniai virduliai su reguliuojama temperatūra: skirtingoms gėrimų rūšims reikalinga vis kitokia vandens šiluma, todėl turint tokį prietaisą, kontroliuoti visą procesą bus kur kas paprasčiau.