% Pavasario sezono geriausi pasiūlymai ir atradimai! % >>

Naudingi patarimai

Fotoepiliacija: plaukų šalinimas namuose

Didelis fotoepiliatorių pasirinkimas
2020 07 13
mergina naudojasi fotoepiliatoriumi plaukeliu salinimui namuose nuo koju

Plaukų šalinimas lazeriu – jokia naujiena Lietuvos grožio padangėje. Šią nepageidaujamų plaukų naikinimo procedūrą siūlo praktiškai kiekviena grožio klinika ar dermatologijos kabinetas. Visgi, reikia pripažinti, kad toks plaukų šalinimo būdas yra pakankamai brangus malonumas, ypač tada, jei norisi ilgam laikui atsisveikinti su plaukais nuo didelio kūno ploto arba reikia kelių sesijų. Tad tokios puikiai žinomos bendrovės kaip Philips, Braun ir daugelis kitų siūlo išmėginti piniginei draugiškesnę plaukų šalinimo alternatyvą – fotoepiliatorių.

Fotoepiliatorius – tai prietaisas, kuris naudoja novatorišką ir pažangią intensyvios impulsinės šviesos technologiją, kuri buvo sukurta pagal profesionaliose grožio klinikose naudojamą įrangą. Fotoepiliatorių gamintojai šią technologiją pritaikė efektyviai, o svarbiausia saugiai naudoti namuose. Be to, šis grožio prietaisas buvo sukurtas bendradarbiaujant su dermatologais, todėl procedūra neturi jokio mechaninio poveikio odai, nes impulsinė šviesa veikia tik viršutinį odos sluoksnį. Taigi, šio tipo epiliatorių  gali drąsiai rinktis ir jautresnę odą turintys žmonės. 

Kaip veikia fotoepiliatorius?

Nepageidaujamų kūno plaukų šalinimas intensyvia impulsine šviesa grindžiamas selektyviosios fototermolizės teorija, kai optinė energija sustabdo plauko augimą. Norint išgauti šį šilumos efektą, plaukas turi kuo daugiau pasisavinti šviesos energijos ir paversti ją į šilumą. Toks selektyvumas pasiekiamas, kai plauko stiebo melaninas, pasisavina fotoepiliatoriaus skleidžiamą šviesą. Intensyvi impulsinė šviesa, patekusi į plauko pigmentą, virsta šiluma ir sunaikina plauko svogūnėlį, todėl plaukeliai ilgai nebeatauga. Lyginant su tradicinėmis depiliacijos priemonėmis, pavyzdžiui, vašku ar cukraus pasta, fotoepiliacija yra bent šimtą kartų veiksmingesnė.

modernus fotoepiliatorius rankoje prie rozinio fono

Fotoepiliacijos privalumai ir trūkumai

Intensyvi šviesos impulsų sistema estetinėje medicinoje naudojama jau daugiau nei 15 metų, o per tą laiką nebuvo pranešimų apie šalutinį poveikį. Visgi, kaip ir bet kuris kitas metodas, taip ir šis plaukelių šalinimo būdas turi tiek pliusų, tiek minusų – juos geriausiai iliustruoja žemiau pateikta lentelė.

Privalumai Trūkumai

- Neskausminga procedūra;

- Jokios „žąsies“ odos plaukeliams ataugant;

- Po procedūros išvengiama paraudimo ir pigmentinių dėmių;

- Plaukelių šalinimą namuose galima atlikti bet kuriuo metu;

- Tinka plaukų šalinimui nuo viso kūno: veido, rankų, kojų, nugaros, pilvo, pažastų ir bikinio sritims, išskyrus akių zoną.

- Didesnė pirminė investicija;

- Tobuliems rezultatams gali prireikti kelių procedūrų;

- Tinka ne visiems odos tipams.

Ar fotoepiliatorius tinka visiems?

Fotoepiliatorius – puikus pasirinkimas turintiems natūralius tamsiai geltonus, rudus ar juodus plaukelius, tačiau intensyvi šviesos impulsų sistema yra neveiksminga, šalinant žilus, labai šviesius ar rausvus plaukelius. Be to, norimo rezultato nepavyks pasiekti ir tiems, kurie turi natūraliai labai tamsią odą.

Labai svarbu atkreipti dėmesį, jog fotoepiliacija tinka ne visiems – šios procedūros reikėtų atsisakyti šiais atvejais:

 • Sergant įvairiomis ligomis. Toks plaukelių šalinimo būdas nėra tinkamas sergant žvyneline, egzema, venų varikoze (net ir pirminiame etape), kraujagyslių, skydliaukės ar kitomis užkrečiamomis ligomis. Jo rekomenduojama atsisakyti ir turintiems stimuliatorius, kenčiantiems nuo psichinių sutrikimų, sergantiems tam tikromis diabeto stadijomis bei turintiems piktybinius odos navikus.
 • Nėštumo ir žindymo metu. Taip pat – vartojant vaistus, kurie turi šviesą jautrinančių savybių.
 • Esant individualiems veiksniams. Fotoepiliatoriaus patartina nenaudoti tatuiruotėmis papuoštose kūno zonose ir nedepiliuoti neseniai įdegusios odos. Su gydytoju ar dermatologu vertėtų pasikonsultuoti ir tuomet, jei turite pigmentinių dėmių ar įtartinai atrodančių apgamų.

mergina stovi papludimyje basa, ant koju turi pora tatuiruociu

Fotoepiliacija ar plaukų šalinimas lazeriu: kas geriau?

Neįtikėtina, tačiau fotoepiliacija namuose turi daugiau privalumų, lyginant su plaukų šalinimu lazeriu grožio klinikoje ar dermatologijos kabinete. Visų pirma, fotoepiliatorius apima didesnį odos plotą, todėl procedūrą galima atlikti per gana trumpą laiko tarpą, o tai ypač svarbu nuolatos skubantiems ir užimtiems žmonėms. Visų antra, šis grožio prietaisas nedirgina odos, nes šviesos impulsas sunaikina tik plaukų svogūnėlius. Taigi, net ryte atlikus procedūrą, galima drąsiai keliauti į darbą ar miestą ir nesibaiminti, kad aplinkiniai pastebės, jog ryte šalinote plaukelius virš lūpų. Be to, po procedūros galite naudoti įprastas odos priežiūros priemones. 

mergina naudoja fotoepiliatoriu plaukeliu salinimui nuo koju

Jei plaukų šalinimas lazeriu gali sukelti odos dilgčiojimą ir paraudimą, tai plaukų šalinimas kokybišku fotoepiliatoriumi, pavyzdžiui, „Philips Lumea“ yra gerokai malonesnė procedūra. Fotoepiliacijos metu jaučiama švelni šiluma ir silpnas perštėjimas, todėl nereikia naudoti jokių nuskausminamųjų kremų, net ir šalinant plaukus nuo itin jautrių kūno vietų, pavyzdžiui, bikinio srities ar veido.

Žinoma, jei lyginsime efektyvumą, lazeriai šiuo klausimu įgys ženklų pranašumą. Tačiau vertėtų paminėti ir tai, jog šie prietaisai gali būti naudojami tik kvalifikuotų specialistų, taigi plaukelių šalinimo nepavyks atlikti namuose. Tuo tarpu pasirinkę fotoepiliatorių, sutaupysite ir laiko, ir papildomų lėšų.

Kaip atlikti fotoepiliaciją namuose?

Kaip ir kiekviena kita procedūra, taip ir fotoepiliacija turi savų niuansų – jei norite geriausių rezultatų, turėtumėte su jais susipažinti.

Pasiruošimas procedūrai

Tam, kad fotoepiliacija būtų saugi ir efektyvi, ruoštis reikia pradėti likus maždaug dviem savaitėms iki procedūros. Pradėkite nuo šių užduočių:

 • Dvi savaites prieš procedūrą pasaugokite odą nuo tiesioginių saulės spindulių. Soliariumo taip pat verčiau atsisakyti.
 • Prieš pirmąsias procedūras, norint nesudirginti odos, nepatartina jos depiliuoti vašku ar pincetu. Geriausia tam pasitelkti skustuvus.
 • Likus savaitei iki procedūros, verčiau nebenaudoti agresyvių dezodorantų, kremų su ryškiais kvapais ar kitų odą sudirginti galinčių priemonių.
 • Vieną dieną prieš ar netgi tą pačią dieną, nuo depiliuojamos zonos reikėtų pašalinti plaukelius. Tam ir vėlgi reikia pasitelkti skutimosi priemones – nei vaškas, nei pincetas šiuo atveju netinka.

Fotoepiliacijos eiga

Pats plaukelių šalinimas neužtruks – tereikia sekti žemiau pateiktus žingsnius:

 1. Nuplaukite ir labai kruopščiai nusausinkite odą – ji turėtų būti absoliučiai sausa.
 2. Pasirinkę reikiamą šilumos lygį, fotoepiliatorių pridėkite prie odos ir luktelėkite, kol įsijungs žalia šviesa. Tuomet paspauskite mygtuką – Jus turėtų pasitikti šiluma.
 3. Atliekant procedūrą veido srityje, reikia saugoti akis. Stenkitės nežiūrėti į skleidžiamą šviesą. Kartais netgi rekomenduojama užsidėti akinius nuo saulės.
 4. Viena procedūra užtrunka apie 15 – 30 min., priklausomai nuo depiliuojamos kūno vietos, o plaukai neatauga apie du mėnesius. Fotoepiliacija reikalauja šiek tiek kantrybės, nors pirmuosius procedūros rezultatus jau galima matyti po pirmosios procedūros, tačiau pilnai susilpnėję plaukai iškrenta po kelių procedūrų. Jas reikia kartoti maždaug kas dvi savaites, nebent fotoepiliatoriaus gamintojas nurodo kitaip.

moteris naudoja fotoepiliatoriu plauku salinimui nuo koju

Ką dar svarbu įsidėmėti?

Pravartu įsidėmėti ir šią informaciją:

 • Norėdami įsitikinti, kad skleidžiama šviesa Jums nebus pavojinga, fotoepiliatorių pirmiausia išbandykite pėdų zonoje.
 • Šalindami plaukelius virš lūpos, odą pasistenkite kuo labiau įtempti. Tuo tarpu depiliuojant pažastų zoną, geriausių rezultatų pasieksite kruopščiai nuskutę visus plaukelius.
 • Po procedūros reikia vengti saulės spindulių. Šiuo atveju verta pasitelkti ir papildomą apsaugą užtikrinančias priemones. Kelias dienas reikėtų vengti pirčių, saunų ir didesnio fizinio krūvio.
 • Pašalinus plaukelius, toliau galite naudoti tą pačią odos kosmetiką, kaip ir prieš tai. Tačiau porą dienų reikėtų vengti labai agresyvių ingredientų, kadangi oda gali būti šiek tiek jautresnė. Tai ypač aktualu kalbant apie pažastų sritį.


Sunku nesutikti, jog šis plaukelių šalinimo būdas iš tiesų gali pasiūlyti solidų privalumų sąrašą. Be to, prekyboje šiuo metu galima rasti daugybę skirtingų jų modelių – susipažinę su plačia įvairove, nesunkiai nuspręsite, kuris fotoepiliatorius yra geriausias.

Pirkėjams patiko šis įrašas