Naudingi patarimai

Geriausi plaunantys dulkių siurbliai

Didelis dulkių siurblių - robotų pasirinkimas
2020 12 01
moteris naudoja plaunanti dulkiu siurbli grindims ir kilimui valyti svetaineje

Dulkių siurblys, tai vienas populiariausių buitinių prietaisų kurį turbūt atrastumėte kiekvienuose namuose. Nors visi atrodytų atlieka tą pačią funkciją – pašalina nešvarumus nuo įvairių paviršių, tam tikri modeliai yra kur kas pranašesni už kitus. Šį kartą atliksime plovimo funkciją turinčių mechaninių ir robotų siurblių apžvalgą ir pristatysime vienais geriausių tituluojamų siurblių modelius.

Į ką atkreipti dėmesį prieš perkant plaunantį robotą-siurblį?

Baterijos veikimo laikas. Ieškokite įkraunamų baterijų, kurios tarnautų bent 90 minučių. Jei turite didesnę erdvę valymui, atkreipkite dėmesį ir į šluoteles. Rinkitės tokius siurblius kurių šluoteles būtų galima pakeisti naujomis arba įkrauti. 

Lengvas nustatymas ir priežiūra. Kuo lengviau, tuo geriau. Atsižvelkite į tai kokių funkcijų jums tikrai reikia, kuo jų mažiau, tuo ir valdymas bus paprastesnis. Taip pat nuotraukose pasižiūrėkite ar lengvai užpildomas vandens rezervuaras, ar paprastas nešvarumų talpos valymas. 

Paviršius tausojantis robotas-siurblys. Jei jūsų namuose yra parketas arba laminatas, įsitikinkite, kad pasirinktas robotas yra tinkamas tokiam paviršiui valyti. Beveik visos robotų šluostės yra saugios vinilo ir plytelių grindims.

Jutikliai. Jei namuose yra kilimų, pasirinkite tokį robotą, kuris galėtų ant jo užvažiuoti arba turėtų žemėlapių funkciją, leidžiančią nustatyti tik tam tikras valymo vietas neliečiant kilimo. 

TOP3 plovimo funkciją turintys robotai-siurbliai

1. Ecovacs DEEBOT OZMO T8 AIVI

Dirbtinio intelekto valdomas, siurbiantis ir plaunantis dulkių siurblys turintis vaizdo stebėjimo funkciją. 

Robotas-siurblys turi 40W galios elektrinį variklį bei trisluoksnį HEPA filtrą, kuris sulaiko į vidų patekusias dulkes, todėl siurbiant išpučiamas tik švarus oras. Siurbia pakankamai tyliai, triukšmingumas siekia vos 60 dB. Be siurbimo funkcijos, galima pasirinkti ir grindų plovimą. Elektriniame vandens siurbliuke OZMO™ Pro technologijos dėka yra palaikomas pastovus vandens spaudimas šluostės drėkinimui. Patogu ir tai, kad jei ant grindų yra sunkiai pašalinamų nešvarumų, galite pasirinkti siurbimo ir plovimo funkciją tuo pačiu metu. 

Siurbimo ir plovimo darbus robotas-siurblys atlieka zigzago formos maršrutu. Jis gali pasigirti ir AIVI™ kliūčių aptikimo sistema, kuri leidžia atpažinti ir įsiminti aplinkui esančius objektus. Beje, jei namuose yra aukštesni slenksčiai, tai Deebot Ozmo T8 AIVI robotui nebus problema, nes jis gali perpilti iki 2 cm aukščio kliūtis. Aplinkos stebėjimui bei nuskaitymui naudojama TrueMapping™ technologiją su DToF lazerine navigacija. Ši pažangi sistema ne tik padeda robotui aptikti objektus iki 10 m atstumu, bet ir leidžia greitai perprasti kambarių išplanavimą bei valyti kiekvieną zoną optimaliai ir efektyviai. 

Deebot Ozmo T8 AIVI yra valdomas naudojant „iOS“ ir „Android“ operacinėms sistemoms pritaikytą Ecovacs Home mobiliąją aplikaciją. Be to, šis robotas turi ir aplinkos vaizdo stebėjimo realiu laiku galimybę, taip galėsite apžiūrėti namus ar patikrinti ką daro jūsų augintinis. 

Pagrindinės savybės:

 • Siurbia ir plauna;
 • Yra stebėjimo funkcija;
 • Režimai: 3; 
 • Vandens talpyklos dydis: 0,24 l;
 • Nešvarumų talpyklos dydis: 0,42 l;
 • Garso lygis: 60 dB;
 • Akumuliatoriaus talpa: 5200 mAh;
 • Įkrovimas trunka: 6,5 valandos;
 • Veikimo laikas: 3 valandos (automatiškai grįžta į įkrovimo stotelę).

2. Xiaomi Roborock S6 (S602-00)

Tai išmanus ir stilingas robotas siurblys pelnęs „IF Design Award“ apdovanojimą.

Roborock S6 modelis turi itin spartų, keturių branduolių procesorių, kuris sugeba apskaičiuoti greičiausią maršrutą kiekvienam kambariui atskirai. Didelio tikslumo lazeris puikiai nuskenuoja kambarius ir sudaro net 98 % tikslumo grindų žemėlapį. 14 skirtingų jutiklių, tokių kaip akselerometro, odometro, infraraudonųjų spindulių skardžio jutiklio ir kompaso pagalba siurblys nepriekaištingai įveikia visas kliūtis. Jei namuose yra aukštesni slenksčiai, taip pat neverta nerimauti, nes siurblys gali perpilti iki 2 cm aukščio kliūtis.

Siurblys yra itin galingas, todėl susiurbs net ir nešvarumus nuo ilgo plauko kilimo. 1500 aps./min besisukantis ventiliatorius nukreipia orą į pažangią oro srauto sistemą. Nors ir ypač galingas, siurblys yra itin tylus, garso lygis siekia 60 dB. Be siurbimo funkcijos, Roborock S6 turi ir plovimo funkciją. Pakaks pripildyti vandens talpą, pasirinkti pageidaujamą vandens kiekį grindų plovimui, o viskuo kitu pasirūpins jis. Roborock S6 šepečio šeriai yra minkštesni, todėl net ir sukantis 1350 aps./min greičiu jis yra švelnus jūsų grindims, tačiau negailestingas nešvarumams.

Pagrindinės savybės:

 • Siurbia ir plauna;
 • Vandens talpyklos dydis: 0,14 l;
 • Nešvarumų talpyklos dydis: 0,48 l;
 • Garso lygis: 60 dB;
 • Akumuliatoriaus talpa: 5200 mAh;
 • Veikimo laikas: 3 valandos (automatiškai grįžta į įkrovimo stotelę).

3. iLife V5S Pro

Stilingas, galingas, bet tuo pačiu ir ypač tylus robotas-siurblys, kuris ne tik siurbia, tačiau ir plauna. 

Galima pasirinkti vieną iš keturių režimų: automatinis, pagal užprogramuotą laiką, konkrečios vietos arba kraštų valymas. Galingas variklis ir du šoniniai šepetėliai užtikrina, kad dulkės būtų surinktos net ir iš sunkiausiai pasiekiamų vietų. Vienas didžiausių šio siurblio privalumų, kad jis turi laipiojimo funkciją, todėl įveiks net ir aukštesnius kilimus. O dėl įmontuoto kritimo daviklio, nenukris nuo laiptų ar kitų pakilimų. iLife V5S Pro modelis taip pat turi labai švelnius šerelius siurbimui, o plovimui naudojama aukštos kokybės mikropluošto šluostė įveikianti net didžiausius nešvarumus. 

Be siurbimo funkcijos, siurblys turi plovimo režimą. Išmani i-DROP vandens tiekimo sistema veikia tol, kol juda pats robotas. Tokiu būdu, jūsų grindys bus visuomet apsaugotos nuo per didelio vandens kiekio patekimo ant valomo paviršiaus. Sustojus siurbliui, sustos ir vandens purškimas ant grindų.

Pagrindinės savybės:

 • Siurbia ir plauna;
 • Vandens talpyklos dydis: 0,3 l;
 • Nešvarumų talpyklos dydis: 0,37 l;
 • Garso lygis: 50 dB;
 • Akumuliatoriaus talpa: 2600 mAh;
 • Veikimo laikas: 3 valandos (automatiškai grįžta į įkrovimo stotelę).

Į ką atkreipti dėmesį perkant siurblį su plovimo funkcija?

 • Dydis. Jei vietos namuose tikrai nėra daug, ieškokite kompaktiško siurblio, kuris lengvai tilptų į spintos apačią. 
 • Vandens ir nešvarumų talpa. Kuo didesnė rezervuarų talpa, tuo ilgiau galėsite siurbti ir nesirūpinti dėl vandens papildymo ar nešvarumų pašalinimo. 
 • Antgaliai. Jei turite mažų vaikų arba augintinių, pravers ir platesnis antgalių pasirinkimas, kuriais galėtumėte surinkti nešvarumus įvairiuose plyšiuose, nuo kilimų, sofos ar kitų baldų. 
 • Filtras. Jei pavargote nuo dulkių debesies išsiurbus namus, tuomet pasižvalgykite po siurblius turinčius HEPA filtrą. Šis filtras susiurbtus nešvarumus sulaiko siurblyje, todėl į orą išleidžiamas visiškai švarus oras, o namai išlieka gaivesni nei iki siurbimo. 

TOP3 plovimo funkciją turintys siurbliai

1. Thomas PET & FAMILY AQUAFILTER

Galingas siurblys kuris be jokių sunkumų susidoros net ir su labai užterštais paviršiais. Siurbiant visos dulkės patenka į vandens konteinerio vidų ir iš ten dėl HEPA filtro jau nepatenka atgal į orą. Tai ypač svarbu auginantiems vaikus. Galėsite pamiršti nemalonius kvapus ir dulkių debesį ką tik išsiurbus namus. Jau pats pavadinimas išduoda, kad šis siurblys tiesiog sukurtas gyvūnų mylėtojams. Neįveikiamų užduočių jam tiesiog nėra, nes siurblys susitvarko net su purvu ar skysčiais. 

Prietaisas turi 6 skirtingus antgalius:

 1. Grindims ir kilimams. Specialiai pritaikytas šiems paviršiams, todėl galėsite nesibaiminti jog išbraižysite parketą siurbdami svetainės ar virtuvės grindis, o tuo pačiu nekeičiant antgalio galėsite lengvai pašalinti susikaupusius nešvarumus nuo kilimų miegamajame ar vaikų kambaryje. 
 2. Plyšiams. Visuose namuose yra sunkiai pasiekiamų vietų, kurių išvalymas tampa tikru iššūkiu. Tačiau su siauru antgaliu plyšiams tai padaryti bus itin paprasta. 
 3. Minkštiems baldams. Auginantys vaikus arba gyvūnus supras kaip sunku pašalinti maisto trupinius, dulkes ar kitus nešvarumus nuo minkštų baldų. Su šiuo antgaliu ne tik padės švariai išvalyti baldus, tačiau ir tausos juos. 
 4. „Turbo“ antgalis. Pasitarnaus siurbiant problemines namų vietas. Antgalis turi besisukantį šepetėlį, kuris juda dėl susidariusios oro srovės. Jis puikiai tiks valyti plaukus ir gyvūnų kailį iš kilimų. 
 5. Elektrinis antgalis. Pagelbės norint atsikratyti ir neleisti veistis dulkių erkutės. Galima siurbti bet kokius paviršius – kilimus, baldus ar automobilio sėdynes.
 6. Plovimo antgalis. Kilimams, tačiau turintis adapterį kietoms grindims. 

Pagrindinės techninės savybės:

 • Siurbia ir plauna;
 • Galia: 1700W;
 • Teleskopinis vamzdis ir daug skirtingų antgalių;
 • Vandens talpyklos dydis: 1,8 l;
 • Nešvarumų talpyklos dydis: 6 l. 

2. Karcher SV 7 1.439-410.0

Tai universalus, daug funkcijų turintis dulkių siurblys skirtas sausam ir drėgnam valymui. Taip pat įvairių paviršių plovimui garais. Siurblys turi HEPA filtrą, kuris susiurbtus nešvarumus sulaiko prietaiso viduje, todėl į orą atgal nepatenka ir ant baldų nenusėda nešvarumai. Išsiurbus, namuose jaučiamas gaivumas, priešingai nei su siurbliais neturinčiais jokio filtro. 

Šis Karcher modelis gali susiurbti įprastas dulkes, purvą, nedidelius skysčių kiekius. Specialūs antgaliai ir garo funkcija leidžia itin gerai išvalyti čiužinius, kilimus, baldų apmušalus, langus, veidrodžius ar kitus paviršius kuriems nekenkia karšti garai. 

Komplektacijoje galima rasti grindų plovimo, baldų siurbimo, baldų plovimo, plyšinį ir langų antgalius. Taip pat ir mikrofibrines šluostes. 

Pagrindinės techninės savybės:

 • Siurbia ir plauna;
 • Galia: 2200 W;
 • Teleskopinis vamzdis ir daug skirtingų antgalių;
 • Vandens talpyklos dydis: 0,6 l;
 • Nešvarumų talpyklos dydis: 1,2 l. 

3. Arnica Hydra Rain

Tai galingas sauso ir drėgno valymo siurblys turintis HEPĄ filtrą, todėl galėsite būti tikri, kad visos dulkės susiurbtos į vandens konteinerio vidų ten ir liks. Puikiai tiks alergiškiems, turintiems mažų vaikų ar laikantiems augintinius. Dėl filtro oras namuose bus švarus ir gaivus. Vis tik jei norite namams suteikti papildomo kvapo tai galėsite padaryti tiesiog įpildami kvapo į vandens talpą. 

Arnica Hydra Rain Plus dulkių siurblys turi teleskopinį vamzdį, žarną sausam ir drėgnam valymui, giluminiam valymui skirtą Turbo šepetį, apvalų siurbimo antgalį, taip pat antgalius siauriems plyšiams bei tekstilei valyti. 

Pagrindinės techninės savybės:

 • Siurbia ir plauna;
 • Galia: 2400 W;
 • Teleskopinis vamzdis ir daug skirtingų antgalių;
 • Vandens talpyklos dydis: min 3 l - max 12 l;
 • Galima naudoti maišelius arba tiesiog nešvarumus surinkti į specialią talpąi.

Geriausias plaunantis siurblys yra tas, kuris puikiai atlieka visas funkcijas kurių ir tikėjotės rinkdamiesi tam tikrą modelį. Renkantis atsižvelkite į tris pagrindinius dalykus. 1. Kaina. Nusistatykite kainos rėžius, taip lengviau bus atrasti tokį siurblį kuris neperžengia jūsų suplanuoto biudžeto. 2. Tiksliai nuspręskite kokias funkcijas bei kokius atgalius privalo turėti siurblys. Galbūt auginate mažą vaiką arba turite augintinių. Tuomet jums reikės lengvo, patogiai valdomo siurblio sugebančio susidoroti su bet kokiais nešvarumais. 3. Išsirinkite siurblio tipą: paprastas siurblys ar robotas.

Pirkėjams patiko šis įrašas

4/5
9 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?