Naudingi patarimai

10 idėjų, kaip pasidaryti kalėdinę girliandą

Didelis girliandų pasirinkimas
2023 12 01
mama su dukra dziaugiasi pagaminta girlianda prie eglutes

Kalėdinės girliandos yra vienos iš pagrindinių šventinių puošmenų, leidžiančių sukurti labai jaukią, šiluma ir laukimu alsuojančią atmosferą. Nors įvairių spalvų dekoracijas galima įsigyti, daug įdomiau jas pasidaryti patiems – pasitelkę netikėtas medžiagas, sukursite tokius dekoro elementus, kurie neabejotinai atkreips visų dėmesį. Jei pristigo idėjų, dalinamės patarimais, kaip pasidaryti kalėdinę girliandą.

kaledines namu interjero dekoracijos

Kalėdinė girlianda iš popieriaus

Tai – kone paprasčiausias girliandos gaminimo būdas, leisiantis nevaržyti savo fantazijos. Iš popieriaus galite iškirpti įvairiausių formų ir spalvų figūrėles – eglutes, snaiges, sniego senius, ar pavyzdžiui, briedžius. Galite pasirinkti vieną ar kelis tokius simbolius – iš karpinių gali gimti ir girliandos užuolaidos. Juos papildomai galima papuošti blizgučiais, sagutėmis ar kitais dekoro elementais. Tuomet beliks karpinius privirtinti prie tvirtesnio siūlo ar juostelės ir pakabinti numatytoje vietoje.

kaledine girlianda gaminama is popieriaus ranku darbo kaledine girlianda is popieriaus


Girlianda iš gamtos gėrybių

Svarstant, kaip papuošti langus Kalėdoms, galima pasitelkti ir gamtos gėrybes. Tam ypač tinka kankorėžiai ir gilės. Kai kuriuos iš jų galite apipurkšti dekoratyviniu sniegu, o per vidurį karštais klijais įklijuoti karoliuką – tuomet kankorėžis taps panašus į gėlytę. Galiausiai visas šias puošmenas reikės pritvirtinti ant virtuvės – geriausia, jeigu pavyktų išlaikyti panašių spalvų gamą.

gamtos gerybes kaledinei girliandai


Dovanėlių girlianda

Nors dovanėles galima iškirpti iš spalvoto popieriaus, jos atrodys tikroviškiau, jei išlankstysite tuščiavidures dėžutes, kurias papildomai turėtumėte perrišti kaspinėliu – tam puikiai tiks net ir spalvotas siūlas. Dovanas taip pat galima pagaminti iš degtukų dėžučių, tačiau tuomet reikės pasirūpinti jų „įpakavimu“. Pasirinkite kelias skirtingas spalvas – girlianda taps dar žaismingesnė.

kaledines girliandos is dovaneliu gamyba


Keksiukų formelių girlianda

Popierinės keksiukų formelės gali būti pačių įvairiausių spalvų, o kartais jos yra puošiamos ir įvairiomis dekoracijomis, tad Jums beliks išsirinkti tinkamiausias ir suverti jas visas ant siūlo. Vietoj formelių galite rinktis ir kavos aparatų filtrus ar sumaišyti abi šias priemones tarpusavyje.

keksiuku formeles kaledinei girliandai


Girlianda iš kalėdinių eglės žaisliukų

Tai – puikus būdas „įdarbinti“ senus, jau nebenaudojamus eglės žaisliukus – netgi nereikės galvoti, kaip juos pritvirtinti prie juostelės ar siūlo. Jei norisi dar unikalesnio rezultato, žaisliukus galite pasigaminti ir patys. Juos galite numegzti, nunerti, suvelti ar tiesiog susiūti dvi audinio skiautes, vidų pripildant vata ar kita minkštesne medžiaga.

kaledinis interjeras su girlianda is zaisliuku


Sentimentali girlianda

Tokią girliandą pagaminsite panaudoję šeimos narių fotografijas, senus atvirukus, korteles su palinkėjimais ar kitus Jums patiems simbolinę reikšmę turinčius daiktus. Tam, kad nereikėtų per juos perverti siūlų, visus tokius atributus ant girliandos pagrindo galite prisegti su skalbinių segtukais – tuomet galutinis rezultatas bus dar įdomesnis.

mergina gamina kaledine girlianda is nuotrauku svetaines interjeras su girlianda is nuotrauku


Kalėdinė girlianda iš mezginių

Labai jaukiai atrodo kalėdinės girliandos iš mažų numegztų aksesuarų, pavyzdžiui, kojinyčių ar pirštinių. Jei turite vaikų, tikėtina, kad jų pavyks surasti namuose, tačiau labai lengvai tokias puošmenas galite pasigaminti ir patys. Naudokite pagrindines Kalėdų spalvas – tuomet girlianda bus dar šventiškesnė.

kaledinis svetaines interjeras su girlianda is kojiniu kaledine girlianda is kojiniu


Girlianda iš džiovintų apelsinų

Apelsinus šiai girliandai galite sudžiovinti ir patys – supjaustykite smulkiais griežinėliais ir kepkite orkaitėje tol, kol jie visiškai sudžius. Prie šių vaisių puikiai derės eglės ar pušies šakelės bei dekoratyvinės uogytės. Jei namus Kalėdoms puošite pagal gamtos tematiką, tokia girlianda lengvai įsilies į bendrą atmosferą.

kaledinis interjeras su girlianda is apelsinu


Papuošta lempučių girlianda

Net ir įsigijus lempučių girliandą, ją galima šiek tiek patobulinti. Vienas iš variantų – tarp lempučių priklijuoti didesnius dekoratyvinius kaspinėlius. Taip pat galite pritvirtinti vienkartinius puodelius, į jų vidų įstatydami lemputes. Tuomet šios kalėdinės girliandos namus puoš ne tik sutemus, bet ir dieną.

lempuciu girliandos dekoracija


Girlianda iš imbierinių sausainių

Tokios girliandos bus sunku nesuvalgyti, tačiau originalumo jai tikrai netrūks. Pagaminkite skirtingų formų sausainius (tai gali būti šventiniai simboliai ar raidės), pradurkite juose skylutes ir perverkite siūlu – tai viskas, ką Jums reikės padaryti, kad namus papuoštumėte šia originalia ir labai gardžia dekoracija.

girlianda is imbieriniu sausainiu

Tarp visų šių kalėdinių girliandų idėjų tikrai surasite bent vieną, kurią norėsis pritaikyti savo namuose. Neapsiribokite vien tik langais – savo sukurtas girliandas galite kabinti ant laiptų, spintelių ar kitų, pačių netikėčiausių vietų.

Pirkėjams patiko šis įrašas

5/5
3 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?