Naudingi patarimai

5 interjero idėjos svetainei: skandinaviškas stilius

Didelis svetainės baldų pasirinkimas
2020 12 09
skandinavisko stiliaus dizainas namuose

Pirmiausia išpopuliarėjęs Europos šiaurėje, šiuo metu skandinaviškas interjeras palankiai vertinamas ir dažnai pritaikomas įvairiose pasaulio valstybėse. Prilyginamas moderniai klasikai, šis dizainas leidžia išplėtoti labai paprastą, tačiau tuo pačiu jaukią ir elegantišką namų aplinką, į kurią visuomet malonu sugrįžti. Jei nusprendėte, kad skandinaviškas dizainas tiktų ir Jūsų namams, susipažinkite su pagrindiniais šio stiliaus principais ir išbandykite kelias lengvai pritaikomas idėjas. Skandinaviškas interjero stilius remiasi šiais aspektais:

Minimalizmas ir erdvumas

Šio stiliaus esmė – pasitelkiant kuo lengviau pritaikomus sprendimus išplėtoti mielą ir patogią aplinką. Tam dažniausiai naudojami tvarkingų linijų skandinaviško stiliaus baldai, kurie taip pat džiugina tvarumu ir ilga tarnavimo trukme.

minimalistinis svetaines dizainas mazai detaliuminimalistinis svetaines kambario dizainasminimalizmas svetaines kambario dizainui interjeras

Kiekvienas daiktas tokiame interjere turi aiškią savo vietą ir paskirtį: stengiamasi atsižvelgti į patalpos dydį ir naudoti tik būtiniausius įrenginius bei baldus, taip sukuriant erdvumo, švaros ir tvarkos įspūdį.

Dizainerių rekomendacijos

Skandinaviškas minimalizmas sukuria švaros ir tvarkos įspūdį namuose, neapkraunant nereikalingais  daiktais. Dažniausiai vyrauja šviesūs tonai, kurie optiškai padidina patalpas, suteikia erdvės bei  keletas ryškesnių arba tamsesnių aksesuarų praturtina interjerą.

minimalistinio ir erdvaus stiliaus svetaines kambarys

Funkcionalumas ir praktiškumas

Siekiant išplėtoti patogią aplinką, labai dažnai pasitelkiami kelias funkcijas atliekantys baldai ir prietaisai, leidžiantys maksimaliai ir prasmingai išnaudoti turimą vietą. Tačiau funkcionalumas glaudžiai siejamas su stiliumi, taip sukuriant jaukią atmosferą. 

praktiskumas funkcionalumas kambario interjeruifunkcionalus svetaines kambario dizainas idejospraktiskas svetaines kambario dizainas

Skandinaviškas interjero dizainas paremtas praktiškumu ir universalumu, todėl stengiamasi, kad tiek baldai, tiek smulkesni elementai būtų kuo paprastesni ir nesunkiai derinami – tuomet gerokai rečiau tenka galvoti apie pakeitimus.

Dizainerių rekomendacijos

Skandinaviško stiliaus interjerai pasižymi ne tik jaukumu, tačiau ir gali būti labai funkcionalūs.  Renkantis daugiau nei vienos funkcijos turinčius baldus, galime sutaupyti papildomos vietos bei  suteikti daugiau galimybių ir komforto jausmo.

funkcionalus ir praktiskas svetaines kambarys

Neutralių spalvų paletė

Prieš tai minėtasis universalumas puikiai atsiskleidžia ir per tokius pačius, lengvai derinamus atspalvius, kuriais dažniausiai dekoruojami skandinaviško stiliaus namai. Blyškiai mėlyna, švelniai pilka, balta, kreminė – tai keli populiariausi atspalviai, kurie dažniausiai pasitelkiami šio interjero plėtojimui.

neutralus spalvu tonai svetaines kambario dizainuipilksvi melsvi atspalviai svetaines dizainuineutralios spalvos svetaines kambario dizainui

Tiesa, vis dažniau siekiant į namus įnešti dar daugiau gyvybingumo ir ryškumo, šviesūs, jaukūs tonai derinami ir su sodriomis spalvomis, tačiau jos beveik niekuomet netampa dominuojančiais akcentais.

Dizainerių rekomendacijos

Renkantis neutralias spalvas interjere galima nebijoti eksperimentuoti, dėl to nes tai yra tokie  atspalviai prie, kurių galima derinti viską. Kad neutralios spalvos neatrodytų nuobodžiai, derinkite  įvairius šviesius atspalvius bei raštus ir skirtingas medžiagas.

neutraliu spalvu svetaines baldai


Gamtos motyvai

Tiek dėl praktiškumo, tiek dėl jaukumo, šiame interjere gausu ir gamtai artimų detalių. Plėtojant jį, neretai pasitelkiamos natūralios medžiagos, nevengiama augalų ir gamtoje aptinkamų atspalvių.

gamtos detales svetaines dizainuinaturalios detales ir interjeras svetaines kambariuigamtos dvelksmas augalai svetaines kambario dizainui

Itin mėgstama ir natūrali mediena, ir jos imitacijos. Kalbant apie baldų medžiagas, taip pat dažnai naudojamas stiklas, plienas ir netgi tekstilė, užtikrinanti elegantišką ir šiltą namų aplinką.

Dizainerių rekomendacijos

Skandinaviškas interjeras simbolizuoja jaukumą ir šilumą, nes yra kilęs iš šalto klimato kraštų, kur  ypatingai norima sukurti šiltą atmosferą. Todėl siūlome interjeruose naudoti tiek augalų motyvus,  tiek gyvus augalus, kurie pagyvina aplinką ir suteikia jaukumo.

gamtos motyvai svetaines kambaryje


Daugiau šviesos

Kadangi skandinaviškas stilius gimė atšiauresnėse, ne taip dažnai saulės spinduliuose besimaudančiose šalyse, čia itin vertinama natūrali šviesa.

daugiau sviesos svetaines dizainuidideli langai svetaines dizainui namuosesviesus ir erdvus svetaines dizainas namuose

Neapkrauta patalpa iš karto atrodo erdvesnė ir šviesesnė, o papildomai stengiamasi neuždengti langų ir, jei įmanoma, rinktis juos kuo aukštesnius – kad ir nuo žemės iki pat lubų. Gyvenantiems bute, toks sprendimas įgyvendinamas sunkiau: tokiu atveju reikėtų pasirūpinti kuo natūralesniu apšvietimu.

Dizainerių rekomendacijos

Įrenginėjant svetainę ypatingai didelis dėmesys skiriamas natūraliai šviesai ir apšvietimui. Privalumas yra dideliems langams, tačiau ir renkantis dirbtinį apšvietimą labai svarbu atkreipti  dėmesį, jog būtų pakankamai šviesos - šviestuvų kiekvienoje zonoje.

sviesus ir modernus svetaines kambario interjeras


Vadovaudamiesi šiais patarimais, lengvai išplėtosite stilingą, praktišką ir patogią erdvę, kuri idealiai atkartos pagrindines skandinaviško stiliaus savybes. Prisiminkite, jog kuriant šį interjerą, mažiau reiškia daugiau, tad verčiau susikoncentruokite ne į kiekybę, o į kokybę!

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.6/5
10 Pirkėjų įvertinimų

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?