Naudingi patarimai

Laimingas ir aprūpintas Jūsų augintinio gyvenimas: ko reikia šunims?

Didelis prekių šunims pasirinkimas
2019 10 08
prekes suniukui su raudonu kaspinu

Nusprendę šeimą papildyti nauju nariu ir susirasti geriausią draugą, puikių emocijų ir smagių akimirkų ilgus metus tikrai nestokosite, tačiau ne mažiau svarbu, jog lygiai taip pat jaustųsi ir Jūsų šuo. Šį kartą pabandysime atsakyti į klausimą, kas patinka šunims – žinodami svarbiausius atsakymus, daug lengviau išsiaiškinsite, kokių pirminių pirkinių prireiks jo laimingam ir komfortiškam gyvenimui.

Jaukūs namai

Pirmiausia naujajam gyventojui reikėtų paruošti kambarį (ar bent jau dalį jo) – šuniukas apsidžiaugs jame radęs šiuos atributus:

 • Guoliai. Jaukus šuns guolis augintiniui atstoja lovą, todėl be šio gaminio tikrai nepavyks išsiversti. Papildomai galite pasirūpinti apklotais, pagalvėlėmis ir kilimėliais – svarbiausia visas prekes pritaikyti prie augintinio dydžio.
 • Žaislai. Kokia kasdienybė be įtraukiančių žaidimų – jei šuniukas turės pakankamai veiklos, Jūsų sofa ir kiti daiktai jam tikrai bus neįdomūs. Tam tiks kamuoliukai, virvės ir bet kokie kiti žaislai šunims, galintys padėti jiems išeikvoti susikaupusią energiją.
 • Higienos ir švaros reikmenys. Taip, ši dalis augintiniams tikrai nėra pati mėgstamiausia, tačiau jei ketinate juos auginti kambaryje, jos tikrai nepavyks praleisti. Jei keturkojį draugą į šeimą priėmėte pirmą kartą, ir Jums teks išmokti naujų dalykų – pavyzdžiui, kaip jį išmaudyti ar kaip kirpti šunims nagus. Tačiau jeigu Jūsų namuose atsiras nagų žirklės, gyvūnų plaukų kirpimo mašinėlė, šepečiai ir kiti panašūs gaminiai, drauge nesunkiai įveiksite pirmuosius iššūkius.
 • Antiparazitinės priemonės. Būtų idealu, jei niekada netektų sužinoti, kaip naikinti blusas šunims ir kaip kovoti su kitais parazitais – būtent dėl to iš anksto reikia pasirūpinti prevencinėmis priemonėmis. Pasirinkimas šiuo atveju priklauso nuo konkretaus augintinio: atidžiau susipažinkite su šiomis priemonėmis ir nuspręskite, kas geriausia šunims nuo erkių ar kitų ramybės neduodančių parazitų.

Gardus maistas

Sprendimas, koks geriausias maistas šunims, priklauso nuo Jūsų augintinio veislės, amžiaus ir siekiamų tikslų ar kamuojamų problemų, tačiau bet kuriuo atveju Jums bus reikalingi šie pirkiniai:

 • Sausas maistas ir konservai. Sausas šunų maistas vertinamas dėl ilgesnio išsilaikymo ir žemesnės kainos, tuo tarpu konservai šunims patinka dėl savo tekstūros. Pasirūpinkite, kad augintinių mityboje netrūktų maistinių medžiagų ir atkreipkite dėmesį ne tik į maistelio tipą, bet ir į jo sudėtį – tuomet Jūsų šuo augs sveikas ir energingas!
 • Vitaminai ir papildai. Taip, šiems šeimos nariams taip pat reikės priemonių, užtikrinančių gerą savijautą ir blizgų kailį – geriausia, jei nelauksite nerimą keliančių simptomų ir profilaktiškai jais pasirūpinsite.
 • Skanėstai. Ne tik dresūrai, bet ir gardžiai kasdienybei – skanėstai šunims atstoja saldumynus ir nei vienas augintinis negali jiems atsispirti. Jais mėgautis galima nors ir kiekvieną dieną: svarbiausia, kad jie nepakeistų pagrindinių patiekalų.
 • Dubenėliai ir dėžės maistui. Nusprendus, koks maistas tinka šunims, reikės pagalvoti ir apie tai, kur jį laikysite. Tam geriausia naudoti specialius dubenėlius, o jeigu visai dienai ketinate augintinius palikti vienus ir apetitu jie nusiskundžia, gali prireikti ir gerokai didesnės maisto dėžutės.

Smagios išvykos

Laikas, praleistas su Jumis, šunims visuomet yra pats maloniausias, tačiau tam, kad bet kokios kelionės praeitų be nesklandumų, reikės pasirūpinti ir tam tikrais pirkiniais:

 • Transportavimo narvai ir krepšiai. Jei dažnai keliausite automobiliu, be šių gaminių tikrai nepavyks išsiversti. Nedideliems šuniukams rasite netgi labai stilingų variantų!
 • Pavadėliai, antkakliai ir petnešos. Bet kokiose viešose vietose šie gaminiai bus būtini – tik taip galėsite išlaikyti augintinį prie savęs. Jei šuo didesnis, teks pasirūpinti ir antsnukiu: geriausia, jei prie jo pradėsite pratinti ankstyvesniame amžiuje.
 • Kiti kelioniniai reikmenys. Šios priemonės dažniausiai nėra būtinos, tačiau jei siekiate dar didesnio komforto, verta apie jas pagalvoti. Automobilio sėdynes saugantys užtiesalai, kelioninės gertuvės, augintinių saugos diržai, pertvaros – tai tik keli gaminiai, ženkliai palengvinsiantys Jūsų ir šunų keliones.
 • Dresūros priemonės. Tam, kad tiek išvykose, tiek ir kasdienybėje su savo keturkoju draugu galėtumėte lengviau susikalbėti, teks užsiimti ir jo dresūra. Tam naudojami švilpukai, specialūs antkakliai ir kitos panašios prekės. Lengva nebus, tačiau iš tiesų verta pasistengti!
 • Patogūs drabužėliai. Pasirūpinkite, kad kelionės į lauką šunims būtų malonios nepriklausomai nuo oro sąlygų. Stilingos striukės, megztiniai ir batukai padės šuniukams nesušalti ir tuo pačiu leis sukurti išskirtinį jų įvaizdį.

Pasirūpinę didžiąja dalimi šių pirkinių, galėsite būti tikri, kad Jūsų šuo bus laimingas ir viskuo aprūpintas. Tačiau nepamirškite, kad jo savijauta priklauso ir nuo Jūsų santykių – jei skirsite naujajam draugui pakankamai dėmesio, jis atsidėkos geru elgesiu ir padovanos visai šeimai daugybę nepakartojamų emocijų!

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.1/5
16 Klientų įvertinimų

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?

Interneta veikals E pood Kaledos.lt

© 2008-2021 UAB „Pigu“ | Pigu.lt ™
Be UAB „Pigu“ sutikimo draudžiama kopijuoti ir platinti svetainėje esančią informaciją.